poster

Hele, on letí!

Rodinný

Československo, 1984, 84 min

 • pytlik...
  **

  Nejlepší z filmu byly záběry na létající rogalo, jinak se jednalo ještě o stupeň větší sci-fi než ostatní socialistické filmy. Tomu, že dvě třetiny již vyučených mládežníků neměly v době prázdnin žádné jiné přání než se neustále učit na přijímačky na střední školu, uvěří fakt málokdo. Notabene v době, kdy si většina dělníků vydělala víc než pracující inteligence, o té nepracující ani nemluvě. Co do personálního obsazení mi utkvěly v paměti dvě perličky: ten Hofbauerův kamarád, který jak vidím ani napsán mezi herci, který mluvíc neustále řval. A pak ta paní kuchařka, která měla perfektně nakynuté nejen knedlíky.(24.11.2013)

 • Master19
  **

  Nad celým filmem ční hudba Marka Ebena, které je tam ovšem jako vzácného koření. Herecká sestava je přehlídka výborných herců malých rolí a... Josefa Somra. Celé je to ovšem hrozně protivné. Z ústřední trojky je příjemná pouze Romana Kvapilíková (a to nemyslím jen v šatně na koupališti), matky jsou afektované zrůdy a otec zastydlý loser oslovující se s kamarády "tě noha". Kritika klientelismu a podobných nešvarů je spíš nechtěná a závěr je prozrazen už v názvu, tak proč se na to vůbec dívat...(7.9.2016)

 • dobytek
  **

  Dost divnej film, ve kterym hlavní role hrajou nějaký totální dřeváci a o to víc překvapí, že ve vedlejších rolích so objeví třeba Josef Somr nebo Karel Augusta. Jinak je film o tom, že se nějaký 2 týpci a 1 buchta učej na přijímačky a nakonec lítaj na rogalu a do toho zpívá Marek Hřeben. Fakt úlet...(19.9.2009)

 • slunicko2
  ***

  Příjemný oddechový film pro nostalgiky. 1) Hlavní přednost filmu jsou hlavní představitelé - přitažlivý 20letý Michael Hofbauer a herecky slabší, ale neméně pěkný Jan Valenta. 2) Roztomilé je připomenutí tehdejší bezzubé komunální satiry, která tepala a tepala, aniž cokoli vytepala. Inu, peníze nejsou všechno. Bohatství je v lidech, pane. 3) Příjemně hrající špičkoví doboví herci a písničky Marka Ebena jen dokreslují lehce nostalgickou atmosféru, kterou snímek navozuje. Jo jo, to byly časy, kdy učňovská mládež žila stavbou rogala a sexuální zkušenosti osmnáctiletých kluků se omezovaly na sledování převlékající se dívky dírou v kabince na koupališti.(20.8.2011)

 • Hennes
  **

  Žádný zázrak, takový velice průměrný snímek o učních a jedné touze létat. Jenže sehnat duralové trubky není jen tak ( švece už má totiž pan mistr v kastlíku tři). Jak už píše ve svém komentáři "slunicko2" : bohatství je v lidech, pane, jak nám tu tvrdí Miloslav Štibich alias Matějka. Ve snímku se jedná o jednu lásky k létání, o další lásku ke spolužačce Hance a o studium.(20.8.2011)

 • - Milenu Marušákovou (kuchařka) nadabovala Jaroslava Kretschmerová. Rozhlas na koupališti namluvila Inka Šecová. (funhouse)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v českých mestách Boskovice, Jevíčko, Jamné, Polná a Přibyslav. (dyfur)

 • - Absolventský scénář Martina Šfránka „Delta, Delta!“ byl odměněný cenou Litfondu. Dle tohoto scénáře byl natočen tento film, který ovšem po cenzurních zásazích ředitele Filmového studia Gottwaldov B. Steinera ztratil smysl. (sator)