Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osmnáctiletý mladík se sice bude jednou živit jako obuvník, avšak jeho největší láskou je létání na rogallu, čemuž je ochotný obětovat cokoli. Hudbu napsal a vlastní texty si nazpíval Marek Eben. (oficiální text distributora)

Recenze (17)

Hennes 

všechny recenze uživatele

Žádný zázrak, takový velice průměrný snímek o učních a jedné touze létat. Jenže sehnat duralové trubky není jen tak ( švece už má totiž pan mistr v kastlíku tři). Jak už píše ve svém komentáři "slunicko2" : bohatství je v lidech, pane, jak nám tu tvrdí Miloslav Štibich alias Matějka. Ve snímku se jedná o jednu lásky k létání, o další lásku ke spolužačce Hance a o studium. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Nad celým filmem ční hudba Marka Ebena, které je tam ovšem jako vzácného koření. Herecká sestava je přehlídka výborných herců malých rolí a... Josefa Somra. Celé je to ovšem hrozně protivné. Z ústřední trojky je příjemná pouze Romana Kvapilíková (a to nemyslím jen v šatně na koupališti), matky jsou afektované zrůdy a otec zastydlý loser oslovující se s kamarády "tě noha". Kritika klientelismu a podobných nešvarů je spíš nechtěná a závěr je prozrazen už v názvu, tak proč se na to vůbec dívat... ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Dost divnej film, ve kterym hlavní role hrajou nějaký totální dřeváci a o to víc překvapí, že ve vedlejších rolích so objeví třeba Josef Somr nebo Karel Augusta. Jinak je film o tom, že se nějaký 2 týpci a 1 buchta učej na přijímačky a nakonec lítaj na rogalu a do toho zpívá Marek Hřeben. Fakt úlet... ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Příjemný oddechový film pro nostalgiky. 1) Hlavní přednost filmu jsou hlavní představitelé - přitažlivý 20letý Michael Hofbauer a herecky slabší, ale neméně pěkný Jan Valenta. 2) Roztomilé je připomenutí tehdejší bezzubé komunální satiry, která tepala a tepala, aniž cokoli vytepala. Inu, peníze nejsou všechno. Bohatství je v lidech, pane. 3) Příjemně hrající špičkoví doboví herci a písničky Marka Ebena jen dokreslují lehce nostalgickou atmosféru, kterou snímek navozuje. Jo jo, to byly časy, kdy učňovská mládež žila stavbou rogala a sexuální zkušenosti osmnáctiletých kluků se omezovaly na sledování převlékající se dívky dírou v kabince na koupališti. ()

oje 

všechny recenze uživatele

Nemastný neslaný výjev ze života mladistvých, který se potlouká od ničeho k ničemu a nesleduje žádnou zápletku nebo zajímavou situaci. Kdybych napsal, že omladina hledá sama sebe v životním přelomu po dokončení studia, naznačovalo by to hlubší myšlenku, kterou ale film rozhodně nemá. Nástup do práce, přijmačky na vysokou nebo hopsání s rogalem po louce s krychloidní helmou na hlavě sleduje film výhradně s odstupem a nulovou schopností něčím upoutat. ()

Zajímavosti (3)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v českých mestách Boskovice, Jevíčko, Jamné, Polná a Přibyslav. (dyfur)
  • Absolventský scénář Martina Šfránka „Delta, Delta!“ byl odměněný cenou Litfondu. Dle tohoto scénáře byl natočen tento film, který ovšem po cenzurních zásazích ředitele Filmového studia Gottwaldov B. Steinera ztratil smysl. (sator)

Reklama

Reklama