Tajemství v nás

• USA The Secrets We Keep (více)

Příběh je situován do Ameriky po II. světové válce. Rumunská uprchlice Maja si vybudovala nový život a chce žít jako každý jiný svobodný člověk. Bydlí na předměstí s manželem Lewisem a synem Patrickem. Stále ji však pronásledují temné vzpomínky na válku a mívá noční můry. Na ulici jednou uvidí muže, který má podobu německého vojáka z koncentračního tábora. Sleduje ho domů a zjistí, že má ženu a dvě děti. Je přesvědčena, že je to on, kdo spáchal tolik zla a je zodpovědný za smrt nevinných lidí. Druhý den, pod záminkou, že se jí porouchalo auto, muže omráčí, zavře do kufru auta a unese ho. Cítí povinnost pomstít se mu za válečné zločiny, které spáchal. (JOJ Cinema)

MontyBrogan

Protagonistka má výčitky svedomia, lebo, keď ju cez vojnu znásilňovali, nezachránila svoju sestru, ktorá dopadla ešte horšie. Antagonistove výčitky svedomia sú naopak jediná poľahčujúca okolnosť, lebo to má na svedomí. A má vôbec výčitky? Musí mať! Nech to povie nahlas! Nech sa prizná! Klasický príbeh o tom, aký je svet malý, keď dáva šancu na pomstu aj po novom usporiadaní sveta, podaný z celkom originálneho psychologického uhla pohľadu. Len príliš krátky na rozvinutie tohto potenciálu. Radšej si tvorcovia vyhradili čas na menej prepracovanú thrillerovú pasáž. ()

misterz

Opäť je tu príklad super herečky a sračkoidného podania. Dejová linka tiež toho veľa neponúkla - stále iba horekovanie nad niečím, čo bolo ukázané iba v náznakoch. Ako sa má potom divák vcítiť do problému a súcitiť s hlavnou postavou? Navyše mi to prišlo až moc banálne na to, aby žienka začala tak vyšilovať. V koncentráku sa diali aj horšie zverstvá a z ľudí sa preto nestali takéto čudá a vraždiaci psychopati.  Chýbal mi tu šmrnc, ktorý by celé tie udalosti nejak rozpohyboval a ozvláštnil. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

warrenur

Priemerna drama, kedy vydatej zene po 15tich rokoch vstupi do zivota, zda sa, osoba z jej vojnovej nocnej mory. Takmer komorne dielko Noomi a Joel-a. Osobne vnimam dost zvlastny kontrast, kedze som s nim akurat dopozeral aj prvu seriu For All Mankind. Pochybnosti a psychologicke problemy, s tym spojene podporovali atmosferu. Priemer. 55% ()

BOURQUE

(Remake filmu „Smrť a dievča“ – za info vďaka užívateľovi Volodimir2.) Jednotlivé detaily príbehu sa dávkujú postupne, občas však máte pocit, že „zbytočne“, pretože podstata sa dostane na vrchol pomerne rýchlo. Postupné budovanie napätia je na slušnej úrovni. Režisérovi miestami sa darí do toho vzniesť aj kúsky neistoty – čo sa vlastne stalo, je to fakt tak, ako to Maja popísala, uniesla toho správneho chlapíka? Prvotný záver vás viac-menej neprekvapí, maximálne len z toho hľadiska, že kto nakoniec skolabuje a kto vystrelí. Z toho „druhotného“ záveru mám zmiešané pocity – čo po vzniknutej situácii? Chýba jej hlbší rozbor. Z hereckej stránky tu najlepšie vedie Noomi Rapace (ktorú ešte ani v jednom filme nevidel vyfajčiť toľko cigariet). Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

M.i.k.e

průměrné drama o tom jak se hlavní hrdinka v podání Noomi Rapace snaží srovnat s hrůzou,kterou prožila za války a zároveň se snaží dopátrat toho,zda jí Joel Kinnaman za války znásilnil,co se stalo s její sestrou.Celou dobu je to přiměřeně nečitelné,ale bohužel se i přes rozumnou stopáž místy zbytečně táhne...60% ()