V newyorské kanalizaci se rozmnožili švábi, kteří roznášejí smrtelnou infekci. Doktorka Tylerová však naklonuje jiný druh brouka, ten šváby zneškodní a sám vymírá... zdánlivě. O tři roky později je v chodbách metra objeveno dvacet centimetrů velké mladě brouka neznámého původu. Jeho zkoumáním Tylerová zjistí, že kdysi záchranný klon nevymřel, naopak, jeho mutace zašla až k přizpůsobení se člověku. Když se navíc začnou množit zprávy o lidech záhadně zmizelých v podzemí, je třeba se začít bránit. (oficiální text distributora)

Niktorius

Mimic zachraňuje před průserem jen Guillermo del Toro a jeho vizuální pojetí celého tohoto rutinního horůrka na téma ´cosi zmutovavalo a teď nás to všechny zabije´. Velká smůla že se Torovo apokalyptické pojetí tak krutě střetává s triviálním obsahem - tento kontrast totiž působí mnohdy až trapně, či dokonce směšně. ()

Desperado

Jeden z prvých hollywoodskych projektov Guillerma Del Tora hodnotím vysoko pozitívne. Aj keď sa zďaleka nejedná o jeho najlepší film, vo svojej dobe príjemne prekvapil. A to nielen šokujúcim nekorektným mordom dieťaťa. Herci síce výrazní veľmi nie sú, napriek relatívne zvučným menám, ale Del Toro svojím typickým rukopisom, toho zachránil veľa. Nakoľko si viem predstaviť, čo by dokázal iný režisér spraviť z takéhoto lacného béčkového námetu. ()

genetique

Vtedy pomerne neznámemu del Torovi bol pridelený pomerne štedrý rozpočet na horror s tak nie vysokými ambíciami. A keď už nie príbehom (totálne smiešna banálna zápletka), tak aspoň dobrou prácou za kamerou, atmosférou znova stopercentnou, efekty boli na skvelej úrovni a teda bolo vidno, že del Toro, sťa chorobný detailista, využil doláre do posledného centu. Navyše pri horroroch si to až tak často nevšímam, ale dosť sa mi páčil slovenský dabing. 75%. ()

Yoshitsune

Tomuhle filmu nemohu nic vyčíst, herci hrají na jedničku, hudba výborně podtrhuje atmosféru a samotná atmosféra by se dala krájet, až tak je hustá a celé je to završené tím, že zde nekompromisně odpadávají postavy. Jen je škoda, že se neuskutečnil onen původní apokalyptický konec, ale i tak si tenhle film zaslouží pět hvězdiček. ()

eraserhead666

Zmutovaný zvířata (zde hmyz), to opravdu není nic pro mě. Tady se alespoň povedly po maskérské stránce, když se snaží napodobit lidi, jsou fakt perfektní a docela děsiví, když odhalí svou pravou tvář, už to tak horký není. Scénáristicky a dějově nic moc, na filmu jde ale dost viděl, že del Toro dělal co mohl a snažil se. ()

• "Mimic" bola pôvodne krátka poviedka, ktorú napísalslávny autor sci-fi a fantasy poviedok Donald A. Wollheim. Príbeh bol prvýkrát publikovaný roku 1942 v zbierke poviedok "Astonishing Stories". Príbeh predstavuje špekulatívny pohľad na entomológiu a ukazuje, ako hmyz rástol a vyvíjal sa k životu po boku ľudstva. Film sa výrazne líši od poviedky tým, že predstavuje "mimické" bytosti ako monštruózne tvory, ktoré boli vytvorené pomocou ľahostajných a nezodpovedných vedeckých postupov a genetického inžinierstva. (Rorschach_SK)
  • Natáčelo se od 22. září 1996 do 4. ledna 1997 v Torontu (Ontario, Kanada) a Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Režisér Guillermo del Toro se vzdal natáčení filmu pod záštitou stuida Weinstein Company, jelikož Bob Weinstein často navštěvoval natáčení a vznášel nesmyslné požadavky, co se týče scénáře. O té doby del Toro s tímto studiem nikdy nespolupracoval. (HellFire)