Reklama

Reklama

The Block Island Sound

Trailer

Obsahy(1)

Něco se skrývá u pobřeží Block Islandu a tiše ovlivňuje chování rybáře Toma Lynche. Poté, co utrpěl řadu násilných výbuchů, nevědomky vystavuje rodinu vážnému nebezpečí. (Flekoun58)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Příjemný malý ostrovní mystérium a od bratrů McManusových s přehledem zvládnutej debut. Chytlavý námět o záhadných masových úhynech ryb a ptáků, okořeněný špetkou konpiračních teorií a paranoidních žvástů, podlomenou psychikou hlavní postavy, a dovedenej skrze několik málo hororových creepy scének s taťuldou do pěkně gradovanýho finále. Mám tyhle mysteriózní věci odehrávající se na odlehlejších místech v oblibě, a stejně tak mě baví to, co se z toho v závěru vyklube. Úplnej konec možná trošku doslovnej, ale hezky vymyšlenej. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Až na úplný záver, extrémne minimalistické, bez akýchkoľvek tempo vsuviek. Snímok je totiž nakomplet o myšlienke, čiže kto dúfa v horor v zmysle “vizuálnych” pasáží, tak to si skôr treba pustiť jednu z tlačoviek našich vládnych predstaviteľov. Toto je počin určený predovšetkým pre okrajové publikum, ostatní sa uzívajú na smrť. PS: A taktiež žiadny fantasy horor, ale “slow-motion” scifi (myšlienka) dráma (dej) s prvkami thrilleru (rozuzlenie) .. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Temný a chladný film nasnímaný ve studených barvách s tísnivým hudebním doprovodem. Fantasy rozhodně ne, tohle je drama/horor/sci-fi. Smrt je doslova všude, jen její příčiny se nedaří dlouho odhalit. Harry je zdrcen smrtí otce, který se nejspíš pomátl, což ho stálo život. Jenže Harry zjišťuje, že se dostává do podobných stavů, které se zhoršují. Má výpadky paměti, ztrácí pojem o čase a k tomu se mu zjevuje otec, aby mu říkal, co má dělat. Zdá se, že mu nepomůže ani sestra Audry s dcerkou Emily. A zatímco Audry pátrá, jak bratrovi pomoci, černé mraky se stahují, vlny na moři se pění a zvedá se vítr. Snímek pro nespěchající nejen o tom, jak je těžké udržet rodinu pohromadě, jak vysvětlit dítěti, k čemu je věda a jak je důležité poznat jedince, aby se dalo pomoci ostatním. Napínavé, mrazivé a s perfektním koncem, kdy jsem čekal, že původce ohrožení sídlí úplně jinde. Kdo má rád akci, nechť se filmu raději vyhne. Za mě spokojenost. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Slibné mysteriózní tajemno filmu se zajímavou lokací bohužel vyústí pouze v okoukanou X-Files pointu. I postavy se občas chovají jako v prvotině méně pozorných, na detaily nedbajících tvůrců. U jmen v závěrečných titulcích vám dojde, že jde o rodinně kamarádskou filmařskou sešlost. Slabší tři hvězdy. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Bohužel Block Island Sound je dalším dramatem hrající si na Horor, který je tak zoufale nudný a nezáživný, až to vyloženě bolí sledovat. Příběh se odehrává na ostrůvku, kde se začínají dít podivné věci, ale podivné neznamená nutně zajímavé. Ryby i ptáci masivně umírají a lidé si neví rady. Je to sice takové mysteriózní a asi 2 scény jsou lehce creepy, ale spíš se zde řeší rodinné vztahy, konspirační teorie a různé bláboly, které mě ve výsledku spíš otravovaly než zajímaly. Kdyby z toho moře vylezlo Ctulhu, nebo jiná lovecraftská příšera, bral bych i parazita ze staré Věci, ale ve výsledku se tam nestane vůbec nic a o tom i odpovídá Kill Count 1 člověk. Když jsem se podíval na časomíru v domnění, že za 10 minut bude konec a dozvěděl se, že mi zbývá ještě 45 minut, tak jsem měl opravdu, co dělat, abych nešel raději vařit či spát. Kdo rád pomalé levné filmy, kde se nic neděje, ale má Atmosféru! tak bude spokojen. 4/10. ()

Reklama

Reklama