Smrtelná kořist

David A. Prior

David A. Prior

David Winters, Peter Yuval

Brian Evans

Podľa mňa sa tento film nedá poriadne užiť inak ako vo VHS kazetovej kvalite ktorú doprevádza zvuk starého českého dabingu kde sa strieľa hláškami ako s m16. Priznávam sa že ma tento céčkový akčný skvost v detstve, v ére VHS, minul, takže jeho kvality doceňujem až teraz, dalo by sa povedať tak trochu povrchne keďže už mi nie je 10 rokov. Musím však uznať že niečo tak akčne absurdné som nevidel už veľmi dávno. Takto húževnato nelogických strielačiek ktoré som videl, a tomuto sa podobajú, by som mohol spočítať na jednej ruke. Už v úvodných titulkoch kde popri menách protagonistov celí čas nabíjalo, vojaci pakovali zbrane od výmyslu sveta, a ako prvá veta znela "do hajzlu, oni mě chtejí zabít" som vedel že sa to uberie pekelne tvrdím, nekompromisným 80´s štýlom........ a tak to aj bolo. Tajná jednotka je cvičená nelegálnymi praktikami. Vždy unesú nejak nevinnú obeť a potom ju lovia v lese ako zviera. Na smolu však títo vojaci uniesli najlepšieho bývalého vojaka menom Majkl Denton. Pustia ho do lesa bosého v krátkych šortkách mysliac si že pôjde o bežnú rutinu a za 10 minút už bude korisť ulovená. Lov na korisť sa však otočí proti celej armáde pretože tento maník si na zabíjanie vystačí s jednou kudlou.. Samozrejme na konci nastáva ultra masaker ale najviac vrážd je s tou spomínanou kudlou. Miestami je to až tak zlé, že je to zábavné avšak miestami je to tak zábavné, že je to až zlé.. Je to nelogické ale to je aj tento film 2.5*(26.8.2014)

Úplně přesně si vzpomínám jak jsem ten film neustále sjížděl na tý ohraný VHSce kde jsme ho měli pod názvem smrtonosná kořist... v tý době to byla vopravdová pecka...drsňácký dialogy....tábor plnej žoldáku, jungle a frajer co nemá s nikým slitování... V pořádný obrazový kvalitě a se starým dobrým rychlodabingem bych se na to s chutí mrknul znovu! P.S. Ten dabing k tomu prostě patřil !(19.7.2014)

Hodnotenie všemožných béčok, céčok, grindhousových a exploatačných filmov je aj tak len také malicherné hviezdičkárenie na základe venčenia tých najbizarnejších sympatií, pričom nevšímavosť voči nim znamená sebazapieranie a trápnu askézu. namiesto "Funeral of queen Mary" z Mechanického pomaranču mi teraz bude dlhú dobu v hlave mimovoľne hrať znelka z Deadly Prey, posúvajúca tú urputnú dramatickosť a vážnosť do (pre chladnú hlavu) smrteľne príťažlivého vytrženia.(19.2.2014)

Na začiatku bol blond Rambo v trenkách a proti nemu horda ozbrojených žoldákov. Potom ich všetkých pozabíjal, zobral nožík a bazuku a išiel zabiť aj ten zvyšok (nakoniec ich totiž bolo tak okolo stovky a namiesto toho aby z neho Spolu urobili sekanú, nechali sa po jednom od chrbta pozabíjať nesmrteľným manekýnom). Neuveriteľne debilný macho masaker, s bodovou hodnotou hlboko pod hranicou odpadu. Guilty pleasure tri hviezdičky(7.8.2013)

Tak utikej! za tohle chcipnes! kult nade vsechny ultra lacine spatne amaterske brutalni sproste a navykove zabavne uz ve skolnich letech jsme z kamosem ulitavali na tomhle grandioznim braku ktery je neuveritelnou story o svalnatym chlapkovi v kratkych sortkach co pobiha po lese klade pasti likviduju armadu zoldaku a hlaskuje jak o zivot tohle dilo snad nejde ani zaradit do nejakeho podzanru akce tohle je samostatna kategorie kdo na tom nevyrostl nepochopi pomalu kazda hlaska z tohohle bijaku ma status kultovni Prior udelal poradnou diru do sveta zetkarskych filmu a tohle je bezkonkurencni kral akcnich filmovych trashu tak k certu se zdravym rozumem a hura na hodnoceni plnym kotlem dat neco jinyho mi moje presvedceni a nostalgicka vecna laska z detstvi zakazuje(18.4.2013)