Smrtelná kořist

David A. Prior

David A. Prior

David Winters, Peter Yuval

Brian Evans

Na začiatku bol blond Rambo v trenkách a proti nemu horda ozbrojených žoldákov. Potom ich všetkých pozabíjal, zobral nožík a bazuku a išiel zabiť aj ten zvyšok (nakoniec ich totiž bolo tak okolo stovky a namiesto toho aby z neho Spolu urobili sekanú, nechali sa po jednom od chrbta pozabíjať nesmrteľným manekýnom). Neuveriteľne debilný macho masaker, s bodovou hodnotou hlboko pod hranicou odpadu. Guilty pleasure tri hviezdičky(7.8.2013)

• Pitryx

Jak toto posoudit. Nesmysl za nesmyslem blbina vedle blbiny. Ale zase má děj spád, nijak se nepárá s psychologií postav a dalšími nesmysly. Dobrá ocením děj, a pak ještě závěrečný boj s rukou. CHYBA:05. minuta – muže střelí z pušky a je vidět průstřel na košili vzadu. Když však muž padá a při pádu se otáčí, průstřel již vidět není.(8.4.2017)

• MickeyStuma

Nostalgický akčňák a nic víc. Při dnešním pohledu se jedná o jeden ohromný kýč, ale ve své době nás bavil. Námět o lovu člověka byl ještě později mnohokrát využit. Zde banda žoldáků používá člověka jako součást výcviku a ani nepřekvapí, že si jednoho krásného dne vyberou špatně. A tady je zajímavá zvláštnost. Velmi často se doužívají scény, situace a dialogy z proslulého 'Ramba'. Těžko říci jestli se jedná o vykradačku či inspiraci. Každopádně je to celé velmi těžko uchopitelné. A když těsně za člověkem bouchne střela z tanku a on si spokojeně běží dál, ponurý úsměv diváka dává najevo, že se tu tvůrci s nějakou tou logikou nijak nezabívali. Ano, je to nesmyslný film, ale s ohledem na konec 80. let se dá trochu přimhouřit oko. Osmdesátková akční zábava pro chvíle pohody a komiksové představivosti.(14.2.2015)

Rozkošné béčko, akční vyvražďovák na hraně parodie. Nepokrytý plagiát Ramba včetně lesních pastí. Ani se nedá sázet, kdo přežije, jelikož chlapi padají jak mouchy. Uznávám, že jinak si to prožijí pamětníci, ale já se zkrátka ani chvilku nenudil. Odpad, nebo nebe hvězd...a děsivá osmdesátková hudba k tomu. Pěkné.(17.3.2017)

U tohoto kousku dokážu pochopit to rozdílné hodnocení. Ty ročníky co vyrůstali na těchto akčních béčkách, je milovali a milovat budou z nostalgie pořád. Jasně Rambo, filmy se Stevenem Seagalem, Chuckem Norrisem, Jean-Claude van Dammem nebo Arnoldem Schwarzeneggerem (myslím hlavně ty jejich starší filmy) už dnešní generace moc nedocení, ale pro nás to byla tehdy bomba. Zvláště když se začali prodávat videa za peníz, který si mohli dovolit i ti méně movití. Ještě dnes si pamatuji, když otec donesl prvních cca 5 kazet, které mu v práci někdo „nahrál“ a tento film jsem viděl jako vůbec první (hned po něm byla Sexmise) a všichni jsme vyloženě „chcali blahem“. Byl to nářez – jeden týpek pozabíjí celou kupu žoldáků a jednoho dokonce umlátí vlastní rukou…V dnešní době už to asi moc lidí nenadchne, ale já budu vždycky vzpomínat na okamžik, kdy se namakaný Ted Prior proháněl po lese a kosil jednoho maníka za druhým (chuj s tím, že některé zabil i vícekrát…). Ano je to přehnaná „blbost“, ale nezapomenutelná…70%(26.3.2018)