poster

Zázraky života (TV seriál)

 • Velká Británie

  The Trials of Life

Dokumentární

Velká Británie / Kanada, 1990, 12x50 min

Režie:

Michael Gunton

Hudba:

George Fenton

Zvuk:

Graham Ross
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

 • TheRaven
  *****

  Dobře si vzpomínám, když se někdy v polovině devadesátých let u nás objevila krabice s několika žlutými videokazetami. Rodiče měli vždy blízko k přírodě, tak chtěli trochu té krásy i do naší bedýnky. Seděli jsme u televize a pozorně sledovali jednu kazetu za druhou. Opravnu vynikající a hlavně kvalitní podívaná, podaná lehce stravitelnou a poutavou formou.(2.2.2008)

 • kinej
  ****

  Vezmu-li v potaz, že jsem již pár sérií D. Attenborougha viděl, přijde mi tato, tak nějak obyčejná. I přes několik fenomenálních pasáží (lov kosatek, sonda do termitiště) totiž tato série nevzbuzuje onen pocit mimořándosti. Série Planet Earth, Life, Great Natural Events a Africa jsou totiž díky neustálému zahlcování diváků jedinečnými úkazy doslova spektakulární. Starší Life on Earth si mě pro změnu získal úchvatným Atteboroughovým vyprávěním. Tato série, ale ve mně nic z toho nevzbuzuje. Jednotlivé příspěvky jako by byly zaměřeny hmyz, či mořské korýše a jiná menší zvířata, někdy natočená třeba v teráriu, která mě až tak moc nebereou. Nemastný neslaný dojem završuje odpudivá syntetizárová hudba, která je po orchestrálních doprovodech výše uvedených sérií krokem dolů.(3.6.2013)

 • LiVentura
  *****

  Naprosto nejlepší pořady v tv kdy vůbec.!!!!!!!!!!!!!!!! Protože jsou o přirozenosti naší matičky Přírody.(13.3.2010)

 • HellFire
  ****

  Opět krásný dokument ze stáje BBC. Jak jen to ti lidi dělají?(29.3.2013)

 • Vojcl
  *****

  Jeden z nejlepších dokumentárních filmů o přírodě všech dob... David Attenborough je příjemný průvodce a informace podává srozumitelně a zajímavě.. Škoda, že žádná z českých televizí tenhle seriál nikdy nekoupila a u nás se dostal pouze na kazety...(3.2.2006)

 • Paity
  ****

  Naprosto famózní kamera, obrázky jsou jako víno, krásně čisté, ostré, vidíte každý detail. Tedy spatříte to, co byste za normálních okolností neměli možnost vidět. Nádhera.(3.10.2012)

 • Movie Gourmet
  *****

  Zde poprvé (i když nejsem si úplně 100%ně jist, je to přeci jen tak dávno) jsem se setkal se svým idolem sirem Davidem Attenboroughem, který ve mně vznítil lásku k přírodě a přírodovědným dokumentům. Krásný seriál, kde se člověk dozví spoustu zajímavých věcí o zvířatech (lépe: živočiších, tvorech), se kterými se v životě ani nemusí setkat. Super série pro všechny milovníky přírody a studenty nebo aspiranty biologie, etologie, evoluční biologie nebo behaviorální ekologie. Bravo Davide, BRAVO! Verdikt: 5* a 90 - 95 %.(23.12.2014)

 • CyriC
  *****

  Jako díte jsem celou sérii viděl několikrát.(23.4.2012)