Školní komedie debutujícího režiséra Zdeňka Trošky s lehkou detektivní zápletkou. Malý Honzík sní o tom, že při správné strategii propadne zpátky do milované školky, zatímco jeho starší sestra Jolanka bolestně prožívá první dětskou lásku i nespravedlivé obvinění z krádeže luxusních bot. A tak začíná jedno velké pátrání po neznámém zloději obuvi a svršků ze školních šaten. (Magic Box)

maara666

Super film, ani se nechce věřit, že to točil Troška. Ve filmu je všechno - láska, napětí, krimi a kupodivu i lehká kritika poměrů, resp. nerovnosti ve společnosti, viz učitelky: "To by mě zajímalo, kde se dají ty kozačky sehnat?". ()

skok01

Výtečná rodinná komedie, pod níž se podepsal jeden z našich výborných režisérů (na můj vkus musím říct, že celkově toto dílo patří mezi autorova díla zdařilá). Film má výbornou režii, scénář, hudbu a herecké obsazení (David Rauch, Václav Mareš, Jiřina Jelenská, Alena Karešová…). Máte-li volné odpoledne a chcete se na něco podívat s celou rodinou, volbou tohoto filmu určitě neuděláte chybu. Rodiče zavzpomínají na svá dětská léta a celkově dobu totalitní, dobu dávno minulou (soudružky učitelky, povinné školní sběry papíru, povinný oděv do tělocviku, ale třeba i na hudbu svého mládí s příznačnými texty v podání S. Hložka a P. Kotvalda), děti se pobaví nad skvělými příhodami a celkově nad skvělým dějem (vtipná role hlavního mužského představitele Davida Raucha, výborné „hlášky“, příhody ze školních lavic…). Celkově toto dílo hodnotím jako velmi kvalitní a povedenou rodinnou komedii, kde je vynikající: scénář, režie – Zdeněk Troška, hudba – Karel Vágner, zpěv – zejména píseň Holky z naší školky – Stanislav Hložek a Petr Kotvald). ()

Alekks80

Spolu s princeznou Jasněnkou jde o to nejlepší, co Troška kdy vyplodil. O nějakou zvlášť inteligentní zábavu nejde, k tomu měl pan režisér vždycky daleko. Nicméně vtipy jsou skutečně vtipné, dialogy nedrhnou jak diskontní toaletní papír, herci jsou přesvědčiví a celkem je to velmi dobře odkoukané od skutečnosti. V mém případě jde asi i o trochu nostalgie, protože jsem jako "Husákovo dítě" onu dobu zažil. ()

ankkk

Tento film mám rád. A oceňuji tento dialog při příchodu prvňáčků do školy: "Chudáci děti." "Chudák učitelka." Honzíkova maminka. ()

jonnybe

Důkaz že Troška dokáže natočit solidní film. Hlóža s Kóťou tam valej "Holky s naší školky" (no kdo dělal hudbu,co) ale vono to vůbec nevadí. David Rauch má to správný klukovský klaunství. Lamková zas skvěle úchylnej smích.. "Zatracený zamykání" ()

Feacher

Pro děti takový pěkný, jednoduchý film, v dětství jsem ho sledoval velmi rád. Čím jsem starší, tím je to prostě horší.. ale úplně blbý to není.. ()

Holly_Molly

Imho Troškův nejlepší film a jedinej kde dokázal udržet svůj retardovanej smysl pro humor na uzdě, soustředíc se hlavně na natočení fajnový rodinný komedie...a vyšlo to. :-) ()

NikiVai

Jsem ostuda, ale tento film jsem viděla poprvé a vůbec nebyl špatný. Taková nostalgie z dob, kdy ještě pan Troška točil hezké filmy. ()

evangelik

Hmmm - jak řekl Josef II. v Amadeovi - příliš mnoho noc. Tady příliš mnoho či spíše lavina slov a minimum děje. Svěží optimistické socialistické dílko se zpěvy K+H a hudbou K. Wágnera... ()

Pattrick

:) Dobrá komedie, Troška zde alespoň jednou natočil, něco výborného .. Nezapomenutelný smíííích, z toho nemůžu ()

corax8

myslím si že se jedná o nejlepší film režiséra Trošky. Vždycky se rád podívám an tuhle sondu do základní školy. Asi i trochu nostalgicky, protože v roce 1985 jsem šel do první třídy. ()

shortycz

Přiznám se, že jsem tento film viděl teprve včera. Proto se mé hodnocení nezakládá na sentimentu z dětství. Musím uznat, že vtipné momenty v tomto filmu jsem a je to pohodová záležitost pro celou rodinu i po tolika letech. ()

lenny71

Snad kvůli tomu, že jsem se na něj jako malá ráda dívala, se mi tenhle film líbí. Rozhodně patří mezi Troškovu "lepší tvorbu". ()