Film roku

• Španělsko Competencia oficial (více)

Penélope Cruz se představí jako slavná a excentrická režisérka, která dostala za úkol natočit ten zaručeně nejlepší film všech dob. Má neomezený rozpočet a velké umělecké ambice, ovšem jejím největším úkolem bude zkrotit své herce v hlavních rolích. Antonio Banderas hraje roli slavné sebestředné filmové hvězdy, zatímco Oscar Martínez ztvární přehnaně uměleckého charakterního herce. Oba jsou už legendami, ale každý je úplně jiný a rozhodně to nejsou kamarádi. Všichni tři spolu vytváří filmovou sestavu snů s velkým talentem a s ještě větším egem. Kdo z nich ale vydrží až do poslední klapky a do premiéry? Pokud si někdo myslel, že filmaři a filmové hvězdy jsou nesnesitelné primadony, komedie Film roku jim dá za pravdu. Penélope Cruz, Antonio Banderas i Oscar Martínez si v ní dělají legraci sami ze sebe, ze svých kolegů i celého filmového světa. (Bontonfilm)

NorseSword24

Strašne sa mi ľúbila ta kamera, ktorá ma stále rozosmievala tým jak perfektná bola. Hercov, scenár... všetko chválim len si to občas neudržiavalo moju pozornosť. Možno by sa to aj zaradilo medzi mojich top 10 filmov roku 22. ()

Martensson35

Dva herci, jeden pro masy, druhý pro ten zbytek. Víceménně klasický konflikt charakterů, avšak z docela neotřelého prostředí, moderovaný excentricitou samou v podání španělské můzy. Přiznám se, že jsem byl zvědav hlavně na Banderase a je vidět, že stále patří do první ligy, navzdory (nebo možná díky) posledním letům kdy hrál v často dost prvoplánových a většinou ne moc povedených nezávislákách. Na plné škále dokáže rozehrát herecký pingpong s kolegou od tuctové celebrity až po "hergot, pořád v sobě má talent". A v případě Martinéze je to přesně naopak. Bylo zábavné při scéně s rakovinou, a následném kontrování sledovat diváky v kině. Postava Loly je to tu super přimíchávací prvek, který servíruje každému filmovému gurmetovi krásnou pravdu k zamyšlení. Prázdné monotónní kulisy obrovského baráku plného skoro ničeho společně s kompozicí záběru hrají v pozadí svůj tichý part, který filmu vytváří tu správnou atmosféru komornosti a zároveň velikášství. Za mě fajn film k zamyšlení se zajímavým rozuzlením ve dvou rovinách a jen pár nudnými nebo levnými momenty které jsou mu trochu ke škodě. ()

desade

Po dlhom čase zábava na úrovni. A pritom bez podsúvania "kvázi" humorných vstupov. Aj keď je to v podstate konverzačka (čím vonkoncom nechcem spochybňovať herecké umenie hlavných postáv, skôr naopak), ale s dialógmi, vypilovanými do detailov. Nechýbajú momenty prekvapenia, ani úvahy hodné zamyslenia. Super. ()

John80

Film o natáčaní filmu, kde si Penelope Cruz vyberie 2 hercov, film je zameraný hlavne na veľa rozprávaní okrem obsadenia nieje film ničím zvlášť zaujímavý 3* ()

Maximilianus

Tak nám HBO MAX prinieslo do našich obývačiek trochu z Cannes. Film prekvapivo zaujímavejší a vtipnejší, než som podľa popisu čakal. Je tam cítiť prítmie artových sál, a ja som si opäť raz pripadal ako v Kine Lumiere, kde som bohužiaľ tento film nemohol vidieť. Bavilo ma to, viackrát aj prekvapilo, ten koniec bol pre mňa trochu trpký, ale to iba pridáva filmu na hodnote. Ústredná trojica podala skvelé herecké výkony. 7,3/10. ()

M__

„Člověk vidí to, čemu rozumí, to čemu nerozumí, to se mu nelíbí.“ // Celé putování filmovou branží a vlastně i životem samotným v jednom filmu, ve Filmu roku, doslova. Koukat na film s vědomím, že není dobrý, ale zároveň ho milovat, nebo nenávidět film u kterého víte jistě, že je naprosto skvělý.... Hrát si na chytráka a vést dlouhý monolog o věcech, který vlastně nedávají smyl, a zároveň vychvalovat do nebes něco, čemu vůbec nerozumíme, jen abychom nevypadali hloupě. A co víc si vlastně od filmu přát?! Upřímný. Vtipný. Tragický. Naivní. Podlý. To všechno zároveň a mnohem víc. Řekni mi 20krát „Dobrý večer“, ale jen jednou to bude správně. 80 % ()

bearmeedek odpad!

Zbytečný film roku. Hra na Art, ale umění v tom není. Co se týče humoru, je to opravdu pro někoho jiného. Podle mě by to mohlo patřit na divadelní prkna, ale ne na jiskřivé filmové plátno. ()

tlesk

Film roku je jedním z těch dramat, která by zkrátka nefungovala bez dobrých herců. Což tady naštěstí neabsentuje. Trojlístek hlavních protagonistů má mezi sebou skvělou chemii a ač má snímek nálepku komedie a smát se opravdu budete, tak většinou spíš jen hořce. I přes přehršel sebeironie jde totiž převážně o drama, beroucí si na paškál mnohá zákulisní úskalí filmové branže, kde bezesporu existuje koňská dávka talentu, ale v docela odlišných podobách, jež dohromady vytvářejí nekompaktní třaskavou směs. Lidé od filmu z toho tak, jak jsou zde vykresleni nevychází právě nejlíp. Je to vtipné a přitom smutné a všichni tři titulní herci jsou skvělí, přitom má celý snímek i emotivní přesah a rozhodně neupadá do vod laciné parodie, čehož jsem se u traileru přeci jen maličko obával. Obratně nastavené zrcadlo pokrytectví Hollywoodu a vůbec áčkové produkci okolo pohyblivých obrázků. Tohle se povedlo. ()

oldy

Jsou nejlepši ve svem oboru a chcou natočit nejlepší film. Každý z hercu bere herectví jinak než ten druhý. Člověk potom neví jestli to hrají mezi sebou i mimo svou práci. Párkrát jsem se pousmal. 6/10 ()

kymla

Moc jsem se do kina těšila a čekala jsem komedii, ale byla jsem trochu zklamaná. Tempo filmu bylo hodně pomalé, bavil mě jen konec. Oceňuji výkon Penelope. Hvězda navíc za vizuální stránku, minimalismus. ()

iz67

Mně se to líbilo. Ptákovina o film průmyslu a lidech, co se v tom hejbou. Žádná hloubka, ale totální pohoda. ()

Detektiv-2

Film roku má naprosto geniální humor, který je hodný tohoto názvu. Bavil jsem se skoro při každé scéně. Kouzlo filmu je jeho jednoduchost a přesnost. Dotažené postavy s výbornou chemií, dobře plynoucí děj, mrazivé i zábavné momenty, Penelope a její kruté vlasy a výtečná kamera. ()

wowylgu313

60-65% obsazení boží a potěšilo. Není potřeba psát že tady byl herecký výkon prioritou. Na tom totiž je tenhle film založený, prostě aby každý úšklebek, každý slovo mělo detailní význam a dávalo divákovi důvod se pousmát, nebo rozčílit. Jenže tady to celé taky končí. Zaměříme se na život mladého a starého kvalitního herce, s tím že jejich kouč je tak trochu magorka. Na závěr hodit jedno "nečekané" boom a Film Roku je na světě. Důležité je opravdu v půlce neodpadnout a prostě poslouchat vše co se tam říká a vnímat vše co se tam neříká. ()

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (více)