Žena od vedle

• Francie La Femme d'à côté (více)

Madame Jouve vypráví příběh Mathildy a Bernarda, který žil šťastně se svou ženou Arlette a jejich synem Thomasem. Jednoho dne se přestěhovala do sousedství dvojice Mathilde a Phillippe Bachardovi. Bernard a Mathilde prožili před lety vášnivý vztah...a ten znovu ožívá. (oficiální text distributora)

StaryMech

"Ženu odvedle", natočenou po nemastném neslaném "Poslední metru" a před labutím štěbetáním "Konečně neděle !", považuji za nejlepší film Truffautova pozdního období. Prostý, přehledný, působivý příběh ; romantismus nalomený shovívavou ironií ; Delerue v nadprůměrně formě ; zranitelný Depardieu daleko od pozdějších nadživotních karikatur sebe sama. A konec zahradní slavnosti neméně vzrušující než v "Aligátorovi". ()

McMerkurion

... láska zabíjí, čím je větší, tím krutěji, pěkně zahraný, ale hrozně se to táhlo, už od začátku je jasné, k čemu to spěje, takže jsem se vcelku nudil ... ()

juro

nevím proč ale Depardieu mi jako herec vůbec nesedí a to v žádném filmu až na výjimku Zelená karta - slušné vztahové drama jen Depardieu se chová v některých momentech jako úplný blbec - má to síce ve scenáři ale nesedí mi to ()

Sejkorka

Příběh neochvějně vedoucí ke tragickému konci. Jak zpívají U2, With or without you. Zub času trochu zahlodal, ale stále je to umělecké dílo. Z hlavních hrdinů se mi více pozdává výkon Fanny Ardant v roli Mathild. ()