Místo činu - Účet bez hostinského (TV film)

• německý

Peter Adam

Peter Adam

Axel Block

Hartmut Grund

Schimi je prostě v podání George nepřekonatelný....(4.8.2013)

Schimi a jeho italský kamarád který vlastní pizzerii je terčem vyděračů.Jedná se spíše o italský díl.Bohužel nic moc.Schimi s Thannerem maj nového šéfa,takového vepříka kriminálního radu Wolfa kterému jsou Horstovi praktiky proti srsti.(5.3.2015)

• Malarkey

Taková upocená epizoda s hláškami typu: "Pane strážmistře, mohl byste se prosím věnovat té nehodě? Ten mrtvý je přece dočista mrtvý!" Lepší už pak předvede snad jenom Tanner, co popisuje situaci Schimimu: "Mrtvý je tady. Střelili ho z auta...do nohou." Schimi odpoví: "Do nohou? A na to zemřel?". A v tu chvíli se rozjíždí naprostý pseudo vyšetřování, kde Tanner konečně rozjíždí svoje umění jak sbalit ženskou, Schimi pro změnu přiměřeně chlastá a mezi ně se vecpe novej šéf tlustej jak vypasená bečka. Veškerý vyšetřování postrádá smysl a jediné pozitivum jsou momenty, kde Schimi a Tanner nevyšetřuje. Jemně slabší díl.(9.3.2015)

9. díl dvojice Schimanski a Thanner. Italská mafie má prsty i ve vraždách v Duisburgu a s ní spojený Schimiho kámoš Ital Quido. Schimi tentokrát jezdí tehdejší hitem Fordem Sierrou 2.3D. Zajímavou hudbu napsal tentokrát i pro smyčce a spinet Stefan Melbinger.(6.3.2015)

• Enšpígl

Jo Horst nám tentokrát zapřed do případu vydírání majitelů restaurací a barů. Jedním z nich je i Schimiho kámoš a tak se rozjede typicky zvláštní patrání. Zvláštní v tom, že mě přijde že Schimi opět k informacím přichází jek slepej k houslím a jako vždy se mě líbí spíš vedlejší dějové linie. Především Thanner po rozvodu začíná vystrkovat růžky pokud jde o ženský a není díl, kde by nějakou nebalil i tady se solidně rozjíždí. Navíc nám chlapci s kriminálky Dusiburg dostali novýho šéfa, ktrej Šimiho prudí ještě víc než Kisling. O napětí ani tolik nejde, spíš se jedná o zajímavý odhalení pachatele. Ještě bych zmínil, že hudební motiv mně připomínal Morriconeho kultovku z filmu Profesionál.(8.3.2015)