Francouzská revoluce (TV seriál)

• Francie

La Révolution

Drama / Dobrodružný / Historický

Francie, 2020, 6 h 14 min (Minutáž: 40–57 min)

Vydarená európska odpoveď na kórejské Kráľovstvo. Aj tu hrdinovia čelia hordám ľudožrútov, a je to šikovne a zábavne vpletené do historických súvislostí. V predvečer francúzskej revolúcie si chce šľachta zaistiť silu a nesmrteľnosť... a nepekne sa to zvrtne. Nakazení majú modrú krv (haha), sú agresívni, hlad môžu utíšiť len čerstvou človečinou a zabije ich len oddelenie hlavy od tela. Nie sú to však vytretí bľabotaví zombies, lebo neprišli o rozum a osobnosť - a o to sú nebezpečnejší. Začína to ako dobová detektívka, ale postupne pribúda hororové mäso i akčné scény, finále už sa nesie v duchu "barikády, črevá a mozgy". Atmosférou to trochu pripomína Bratstvo vlkov, akurát tam nie je Indián ovládajúci kung-fu, iba černoch odkiaľsi z amerických kolónií, ktorý vie čo-to o voodoo a dokáže sa oháňať nabrúsenou mačetou. Mnohých divákov zmiatlo, že to nie je klasický historický seriál, ale ak chcete "dobový akčný horor", neoľutujete.(26.10.2020)

Velká francouzská revoluce! Historická dramatizace událostí, které k revoluci vedly, jakož i strhující portrét těch, kteří byli v jejím čele. Tak přesně to od La Révolution nečekejte. Tady jsme v realitě divných chorob, nesmrtelnosti a voodoo šílenství. Pátá řada bude o tom, jak Hitler vyhrál válku a nesmrtelný Napoleon mu půjde po krku. Jinak je to ale vlastně koukatelná jednohubka plná skvělých obrazů, brutality a doprovázená výborným soundtrackem.(18.10.2020)

Úplně nechápu nízké hodnocení, často s dodatkem, že bylo očekáváno historické drama. Podobné je hodnocení i na IMDb, celý seriál má hodně špatné hodnocení, ale jednotlivé epizody relativně vysoké. Někdo asi neviděl trailer a po pár minutách dal negativní hodnocení. Pravda je že označení Drama / Dobrodružný / Historický není úplně přesné, spíše je to Fantasy / Horror zasazený do (pseudo) historických reálií. Kamera je hodně instagramová, stejně tak i výběr herců/hereček, hodně scén silně na efekt. Ale je to přiznané, už prolog tím byje do očí, tak proč na hru tvůrců nepřistoupit. Doba před francozkou revolucí byla dekadentní, tak proč nenatočit dekadentně i seriál, který se tou dobou inspiruje. Při sledování jsem si nemohl nevzpomenout na korejský Kingdom nebo třeba na Terror. Dovolil bych si i srovnání se Zaklínačem, jednou z vlajkových lodí Netflixu, ten byl pro mě velký sklamáním, působil levně a nedržel pohromadě, La Revolution je ve všech ohledech výrazně lepší. A kdo by řekl že tak neviný erb jako strom, může mít tak kruté vysvětlení.(22.10.2020)

Sotva priemerný seriál na netflixe, ktorý má aspoň 8 epizód, poriadne temné to teda bolo ale ako nejak ma nezaujali ani samotné postavy a dej vôbec. Dopozeral som to fakt len kvôli tej temnosti a zopár kvalitných scénok sa našlo. Záverečná časť veľmi vydarená. Inak trochu nuda a určite sa v streamovacej službe nájde o dosť viac lepších seriálových kúskov. 3*(23.10.2020)

Šel jsem do toho s tím, že to bude drsný a špinavý historák vrcholící VFR, ale to jsem se kapánek spletl. Příběh sleduje dění v jednom z francouzských hrabství, ve kterém se objevil jakýsi nadpřirozený virus, který jeho nositelům dává nadlidské schopnosti a touhu po krvi. A to se líbí místní už tak zkažené šlechtě. A tak zatímco se doktor Guillotin snaží najít vakcínu, lid a pár sociálně uvědomělých šlechticů se musí postavit bestiální aristokracii. Je to taková patlanina, ale líbil se mi ten duch Bratrstva vlků, který se tu vznášel, umulousaná atmosféra a i místy povedená akce. Horší to bylo s konzistencí příběhu. Sladit všechny linky dohromady dělalo tvůrcům potíže, na můj vkus je tu příliš mnoho postav a zejména první polovina série se táhla takovým způsobem, že jsem měl sto chutí to vzdát. Ale poslední tři díly mi nakonec chuť napravily a přesvědčily mě, abych dal případné druhé sérii šanci. Už jen ze zvědavosti. 55%(20.10.2020)