Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.
Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.
Šestidílná minésrie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright.
Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.
Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“  Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parkerová, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (192)

jondzavid 

všechny recenze uživatele

Tématika by sa zdala pre tv sériu komerčnu sebevraždou (veď, ktorá tv spoločnosť nakrúti mini sériu o homosexuáloch, židoch, mormonoch v 80 - rokoch - o to viac si však vážim prístup HBO - po zručnej akčnej vojnovke When Trumpets Fade, pôsobivej skorodokumentovke Conspiracy a majstrovskom vojnovom miniseriály Band of Brothers prichádzajú s ďalším silným kúskom). Za najväčšie plusy považujem hercov (nemôžem nespomenúť ako prvého bravúrneho Al Pacina, hneď niekoľko osobitých výkonov Meryl Streep či anjelskú Emmu Thompson, výborný sú však aj menej známy herci v hlavných úlohách ako J.Kirk, B.Shenkman či paranoidná kreácia M.L.Parker - proste celkovo hereckým výkonom nemám čo vyčítať. Mínusy sú u mňa miestami prílišná divadelnosť (čo však čakať od sfilmovania div. hry), z ktorej niektoré monológy či dialógy trochu presahovali to, čo by u mňa bolo akceptovateľné pre film.Zvláštny pocit som mal aj z dávkovania sentimentu - niekedy som bol doslova ohromený pôsobivosťou niektorých scén, inokedy mi zase vadil mierne prehnaný sentiment (najmä u Louisa, ale ak to zoberiem z realistickej stránky, tak je to absolútne ok a nenásilné). To sa nedá povedať o fantasy nádychu, ten je niekedy (najmä 3.diel alebo angelsex) skutočne prehnaný, ale že by to bolo na škodu, tiež nemôžem povedať. Celkovo po zhliadnutí celej série konštatujem, že ide o mimoriadne silné dielko, ktoré však v žiadnom prípade neosloví bežného komerčného diváka, ale je priam stavané pre tých náročnejších - proste HBO opäť prekonali sami seba vo všetkých stránkach. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Nesnáším tuhle zemi. Je to jen snůška velkých myšlenek a příběhů, umírajících lidí a lidí jako jsi ty. Pojď se mnou do nemocnice a ukážu ti Ameriku. Smrtelně nemocnou, šílenou a krutou.“ Postavy melou a melou. Jsou hysterické, teatrální, frustrované. Hned zpočátku je patrné, že buď na tuhle (nepřímočarou) hru přistoupíme, nebo budeme dalších 300 minut trpět. Respektive to mnohem dřív vzdáme. Těžko budeme zároveň hledat postavu, ke které bychom měli blízko. Amerika je jiná, Amerika je svá. AIDS, homosexualita, víra, rasismus, korupce, politika, samota, vztahy. V Bílém domě sedí Ronald Reagan, za oceánem dokulhávají jevy jako adorace drog nebo promiskuity, mnozí se bojí být odlišnými (homosexualita), jiným je zřejmě jedno úplně všechno (uřvaný a skvělý právník Al Pacino). Nejen u dvou hlavních vztahových krizí – dva homosexuálové a manželský pár – je patrné vrzání divadelních prken. A divák se obtížně prokousává vším tím teologizováním, narážkami, dialogovým smrštím. A hlavně všechny ty halucinační stavy postav mírně drhnou, respektive vyžadují hodně divácké velkorysosti. Tvůrci jsou jízliví a škodolibí a vyloženě to chtějí svým ovečkám pořádně nandat. Ve výsledku seriál, který má několik skvostných detailů, ale jako celek úplně nefunguje. Exhibující herecké osazenstvo (kromě Pacina mě asi nejvíc bavili Justin Kirk a Mary-Louise Parker) naopak velmi slušné. ()

Reklama

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Tak na tuhle televizní "minisérii" jsem se chystala skoro tři roky. Teď jsem ji viděla na třikrát a z toho se mi dvakrát podařilo usnout. Každopádně vynikající herecké obsazení, kterému jasně vévodí Al Pacino. Já osobně bych uvítala sestříhání do délky normálního filmu a úplně by mi to stačilo. Proti andělům osobně nic nemám, spíš naopak fandím jim. Občas i nějakého potkám, ale nikdy si nejsem jistá, jestli to přeci jen nebyl člověk. Ale tady mi naprosto unikl smysl té andělské dimenze o co to vlastně šlo a jaký to mělo mít význam. Nejvíc mě uspávaly ty politizující pasáže, ale jinak každopádně dílko, které je svým způsobem naprosto vyjjímečné. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Obsahuje náznaky spoilerů. Dokonalost. Dílo tak silné, jaké jsem za posledních několik měsíců (možná let) neviděl. Hodně silný příběh plný fantazie a všemožných odkazů asi nezasvěcený člověk nepochopí do detailů (třeba když nezná kauzu manželů Rosenbergových atd...), ale nikterak to nebrání vychutnat si Angels In America v plné síle a působivosti. Všechny stěžejní témata se mě hluboce dotkly, jsou natočené bez příkras, naostro, ale přitom imaginativně, hodně sugestivně. Herecké výkony jsou opravdu takřka dokonalé, a krom tradičně skvělých hereckých veteránů (Streep, Thompson, Pacino) bych chtěl zvlášť pochválit tři další. Mary-Louise Parker (má oblíbená sarkastická vdova Nancy Botwin z Weeds) předvádí v roli labilní Harper nečekaně působivý výkon, zrovna jako Patrick Wilson (kterého jsem znal už z Little Children a Hard Candy, ale právě touto rolí si u mě vydobyl svoje místo v Top 5) v roli jejího strašně zmateného a z hloubi duše dobráckého manžela Joea. Kdo mě ale potěšil a překvapil nejvíc, je Justin Kirk. Ten se mi líbil už jako povalečský švagr Nancy Botwinové Andy (ano, ti dva spolu hrají v Trávě), ovšem v Angels In America se naprosto obnažil (a nemyslím tím jen to, že ukázal svého obřezaného pindíka), a v roli Priora Waltera, žida a homosexuála umírajícího na AIDS, ze sebe vydal maximum, a já mu věřil naprosto každé gesto, pohyb, pohled... Angels In America sice není pro každého, je to hodně silné, náročné, ale stojí to za to. ()

TheJokerCZ 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonalé herecké výkony, ale nejvíce vyčnívá ten Pacinův (alespoň pro mně). Kupodivu jsem zde našel i velmi dobře zvolené vtipné momenty, které odlehčují celkovou vážnost tématu. Těch pět hvězd není úplně zasloužených, ale já se nechal unést již právě zmiňovanými hereckými výkony. 8/10 ()

Galerie (93)

Zajímavosti (18)

  • Když sestra Emily začne na Priora mluvit hebrejsky, pronáší El Malei Rachamim, modlitbu pro mrtvé, a žádá o odpočinek pro Priorovu duši. (Wendy)
  • Tony Kushner, který napsal scénář a divadelní hru, se zde objevil jako jeden z rabínů, kteří sedí na lavičce před židovským hřbitovem po pohřbu Louisovy babičky. (Wendy)
  • Židovská píseň, kterou zpívá Ethel (Meryl Streep), je "Tumbalalaika", která je často používána jako ukolébavka pro děti na východě Evropy, převážně v Rusku. (jezurka42)

Související novinky

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (více)

Reklama

Reklama