Dva nezadaní už mají po krk toho, že jsou na svátky vždycky sami, a tak uzavřou dohodu a na všech oslavách v roce si navzájem dělají doprovod. Pak ale přeskočí jiskra. (Netflix)

silentname

Zmiešané pocity. "Holidate" má svoje skvelé momentky, má svoje mizerné momentky. Má vtipné situácie, má to trápne situácie. Sú scénky, ktoré vedia pôsobiť úprimne, sú tu scénky, ktoré ukážu neskutočnú americkú teatrálnosť. Takže z toho asi aj plynie moje hodnotenie k filmu. Mám rád Emmu Roberts a musím povedať, že v tomto filme jej to priam perfektne sekne. Nevedel by som si asi nikoho iného predstaviť v tejto role, kde vie byť správne milá a správne drzá. A vie si nájsť ten správny pomer toho všetkého. Luke Bracey je tiež okey, no jeho som v tej role až tak úplne nevidel. Myslím si, že by mi tam lepšie asi sedel Chris Pratt, no bolo by to asi zvláštne keby si Emma Roberts našla niekoho, kto už mal 40. Ale nebol som jeho výkonom úplne presvedčný. Ostatné postavy sú celkom okey, no miestami skôr idú vo svojej role ďalej a ďalej a dokopy sa vo filme nenájdu žiadne veľké prekvapenia. Najlepšie časti sú podľa mňa v úvode. Sledujeme Vianoce oboch našich hrdinov, stretnú sa v supermarkete a idú na svoj prvý "holidate" na novoročnú párty. A bol som v nálade, že tento film bude vynikajúci. No postupne sa to začalo trošku rozpadať. V prvom rade film veľmi často skáče a necháva dlhé prádzne miesta, ktoré vám môžu prekážať. Tým, že skáčeme zo sviatku do sviatku, tak si často môžete hovoriť, čo sa v ich živote dialo medzitým. Okrem toho v polke filmu sa dočkáme skutočne ťažkých klišé momentiek, ktoré z toho spravia celkom riadny gýč. Niekedy som mal pocit, že film si z tých gýčových scénok robí srandu, no niekedy som mal pocit, že to proste len potrebovali urobiť ťažko americké. Ako som povedal. Mám z filmu zmiešané pocity. Je tu veľa momentov, na ktorých som sa smial, no rovnako tu boli aj momentky, kde som si hovoril "To vážne?" Z toho sa potom aj odvíja finálny verdikt. Hodnotenie: C+ ()

Cappuccino

Holidate nie je síce žiadnym žánrovým prevratom a búračom zaužívaných stereotypov, ale za to vie úspešne navodiť dobrú náladu a divák pri ňom kvalitne zrelaxuje. Ženské publikum určite ocení šarmantného Lukea Braceyho s jeho odzbrojujúcimi úsmevmi a muži sa budú radovať z prítomnosti roztomilej a trochu drzej Emmy Roberts. Film celkovo splnil moje očakávania nenáročnej romantickej komédie s milou dvojicou hrdinov, ktorej som od začiatku do konca držal palce. S prižmúrením oka ho hodnotím siedmimi bodmi z desiatich. Pôvodne som zvažoval dať o jeden bod menej, no Emma a Luke ma, priznám sa, skutočne chytili za srdce. Viac tu: https://refresher.sk/91024-Recenzia-Holidate. ()

Sany33

Príbeh: Zo sviatočných rande sa môže zrodiť krásny cit. Herecké obsadenie: K filmom s podobným ťahom na bránu je nutné mať mega sympatickú ústrednú dvojicu. V tomto smere sa to filmu podarilo. Prevedenie: Predvianočný čas praje romantickým filmom s vianočnou tematikou. Ak k tomu pridáme chytľavý humor je to väčšinou rana do čierneho. Pocity: Smial som sa tam kde to odo mňa film chcel a tŕpol som tam kde to bolo nutné. Pridaná hodnota: Film vo svojej podstate je dokonalým reprezentantom svojho žánru. Škoda len že podobných počinov sú u nás už mraky. 83% ()

pepa3rd

Jako, co říct? Dobrý nápad, ale scénář místy dost drhne. A vůbec prostě nevyužitý potenciál, protože ze základní premisy vlastně nevznikl snad jediný vtip, scénka, nedorozumění. Jako by nevědělí, jestli chtějí točit další Pelíšky a nebo Kamarád taky rád. Prostě, ač mám romantické komedie moc rád, dokonce i ty hloupé a snesu i trochu toho obhroublejšího humoru, dává-li v rámci děje smysl, tad tady to šlo uplně mimo mě, porotože úplně zapomněli, že by vánoční romantika měla být, krom trapných scének a klišé, taky trochu milá a romantická.   40 % ()

UhLee

(5/10). Nebudu zastírat, že jsem si film pustil z velké části kvůli Emmě. Ale i Luke byl překvapivě sympaťák se skvělým australským přízvukem. Chvílemi jsem si říkal, že je to snad i brácha Chrise Hemswortha a nebo jeho levnější kopie, ale postupem času si mě oba s Emmou získali a až na pár do cringe situací (platic teta), to byl docela dobře investovaný čas s Netflixem. ()

• Ve scéně v obchodě, kde Sloan (Emma Roberts) mluví o tom, že by Ryan Gosling nikdy nešel sám nakupovat, je za jejími zády vidět muž u chladícího boxu, který nápadně připomíná právě Ryana Goslinga. Všímaví diváci o tom hojně diskutovali na sociálních sítích, až nakonec herec Chad Zigmund (který je Goslingovi velmi podobný) na Instagramu prozradil, že tuto postavu ztvárnil právě on. (Nikitera)
  • Natáčení začalo v květnu 2019 v Atlantě ve státě Georgia (USA). (ČSFD)