Jak se člověk naučil létat

• Československo Než nám narostla křídla (festivalový název)

Krátký animovaný film (nejen) pro děti o historii létání člověka. Kompletní historie letectví od Ikara přes balóny, vzducholodě, letadla - až k první družici Země. Jak člověk překonával překážky, aby se jeho sen létat mohl stát skutečností? Film kombinuje animované pasáže, kreslené modely vynálezů, koláže i archivní záběry prvních letců. Vše doprovází vhodný komentář. (Matematicka)

Karlos80

Taková česká verze "Byl jednou jeden vynálezce", která však není o moc horší než právě jakýkoliv díl z populárního a o dost slavnějšího francouzského seriálu...Jiří Brdečka uměl dělat filmy a zaujmout tak nejenom nejednoho dětského diváka.. ()

D.Moore

Škoda, že archivní záběry začaly během druhé poloviny filmu převažovat nad tou půvabnou animací. Jinak příjemná záležitost s komentářem Miroslava Horníčka a několika větami dalších mistrů hlasu Neumanna, Högera a Brouska. ()

fragre

Moc hezký, vtipně komentovaný a zábavný vědecko-populární filmeček o počátcích aeronautiky. Na to, že je z roku 1958, obsahuje již notnou dávku nostalgie, ač je jinak pojednán v duchu technooptismu. ()

honajz2

Tak pro ty které tohle zajímá určitě povedený film. Vlastně na něm není nic moc špatně a věřím, že dokáže zaujmout velký počet lidí, ale na mě to moc nezabralo. Informace to předalo, ale jinak jsem se dost nudil. Nejspíš je to moje vina, nevím, víc jak průměrné dojmy z toho totiž nemám. 3* ()

tomtomtoma

Filmeček Jak se člověk naučil létat je rozkošnou koláží kreseb, animace, dokumentu a vtipného nadhledu. Další spolupráce Jiřího Brdečky s výtvarníkem Kamilem Lhotákem je snad ještě lepší, než bych čekal. A nesmí se zapomenout na druhého ilustrátora, byl jím ruský imigrant Michael Borisovič Romberg, uznávaný kostýmní výtvarník. Historie veškerého letectví je zdařile podávána s rozverně veselou náladou i se vzletně humorným odlehčením. Nezapomíná ani na blízkou budoucnost a touhy zmapovat všechny nedozírné vesmírné prostory. Krátký film "Jak se člověk naučil létat" pobaví, vždyť vědomosti jsou zde podávány příkladně hravou formou. ()