Solange: Teror v dívčí škole

• Itálie Cosa avete fatto a Solange? (více)

Tajemný vrah v dlouhém černém hábitu má na svědomí už několik mladých studentek katolické školy. Jediný, kdo tuší jaké má maniak pohnutky, je učitel Enrico (Fabio Testi), který se však se svými teoriemi nemůže svěřit policii. Prozradil by tak svůj románek s jednou ze studentek a ohrozil tak nejen svou, ale i dívčinu budoucnost. Sám se tak paradoxně stává hlavním podezřelým v příběhu, který je plný perverzních vražd a odhalených dívčích těl. (Řitka video)

Bloody13

Hodně roztahané giallo, u kterého se naštěstí nuda nedostává i přesto, že detektivní pátrání po vrahovi mladých dívek zabírá většinu stominutové stopáže. Za to vražd je málo, z toho téměř nic neukážou, ale to bude hlavně tím, jakým stylem jsou provedeny, nekoukáme na snuff porno, že? A samozřejmě okouzlující hudba, která dodává snímku patřičnou "lehce perverzní atmosféru". Škoda, že film má k hororu docela daleko, ale tak to mají ostatně i jiná gialla. ()

Dexter1

Moje prvé videné giallo, a pocit je mierne nadpriemerný. Ako nejaký nováčik v tomto, žánri ešte nedokážem naplno oceniť nejaké tie presné postupy, ktoré tu patria. Každopádne sa mi však páčila zápletka, slušný kriminálny príbeh, kde všetky moje typy na vraha boli mylné a samozrejme Morriconeho hudba, ktorá u mňa vždy posúva film na výnimočnejšie umelecké dielo. ()

Astaroth12

Keď chcete vedieť o tomto filme všetko tak Karlos80 to definoval presne. Tak ja len pár slov. Je tu veľa krásnych mladých dievčat a tak nechýbajú obnazene tela a dosť originálne delikátne vraždy. Je tu zdĺhavé vyšetrovanie a tomu je vytvorený najväčší priestor. Tu sa mi páčilo znázornenie policajných zložiek aj z vyšetrovateľom, že to nevyzeralo ako satira ale z vážnosťou. Kamera bola normálna, nič výnimočné. Film si ide po celú dobu v kľudnom tempe ako giallo je to dokonalé ale ako horor to rozhodne nie. Lebo vraždy bolo vidieť až na fotkách ale to asi kvôli ich nevšednému vykonaniu. Vynikajúce giallo ale z minimálnou atmosférou ale z hudbou dokonalé mrazivou. ()

Gorehound

Jeden zo zásadných giallo filmov. Delikátne pomalý dej, zasadený do okolia Temže, starobylej katolíckej školy pre dievčatá i krásneho anglického vidieka, skvelé spracovanie a fantastická hudba Enia Morriconeho, rovnako ako perfektný príbeh, to sú hlavné tromfy tohto klasického zástupcu giallo žánru. Vrahovo tajomstvo je rovnomerne rozložené počas celého deja, a záver všetko nádherne rozvinie, zasadí, vysvetlí a doplní. Za kamerou stál začínajúci Joe D´Amato ( tu pod svojim vlastným menom Aristide Massaccesi ) a rozhodne odviedol skvelú prácu a sugestívnu roličku Solange si zahrala Camille Keaton, pozdejšie známa z kultového exploitation I SPIT ON YOU GRAVE. Každé ďalšie pozretie tohto filmu len obohatí vaše dojmy a zanechá vo vás skvelý pocit, ako sa to darí len tím najlepším snímkom. ()

Nick Tow

Giallo podľa pravej talianskej receptúry. Uloviť bobríka strachu pri ňom nie je žiaden problém, horšie to bude s bobríkom trpezlivosti. Úplne najlepšie na tom ale budú voyueri: tí uvidia v jednej (sprchovacej) scéne hneď niekoľko bobríkov naraz. Keby bol Massimo Dallamano koncentrovanejší, udelil by som mu massimum. ()

• Herečka Camille Keaton, ktorá stvárňuje titulnú postavu Solange, nemá počas filmu žiadne dialógy. (westerns)