Evropské kmeny

• Německo Tribes of Europa

Epizody(6)

Tři sourozenci se v roce 2070 rozhodnou změnit osud Evropy, která se po globální katastrofě rozpadla na spoustu malých státečků soupeřících o nadvládu. (Netflix)

Recenze uživatele Saxos k tomuto seriálu (1)

Evropské kmeny (2021)

S01/E01-06. V hodnocení se budu zatím držet zlaté střední cesty. Právě uvedených prvních šest dílů nás pouze seznamuje s prostředím. Je jasné, že vše se bude točit kolem sourozeneckého tria, jejich zdecimovaného kmene, tajemné kostky, silného kmene Vran i organizovaných Crimsonů. Dál nastíněni Atlanťané, Femenové. Klady: Vrány paří, jako kdyby nebylo po skoro konci světa; hodně se natáčelo u nás /třeba památník na Žižkově/; ve vedlejších rolích cz herci. Zápory: máme tu samozřejmě dost nelogičností - migrující rodina z východu od Altaje do Evropy před zákeřným Černým rojem, který však do Evropy míří také; i spoustu chyb - kněžna Varvara odhalí hruď Kiana, aby si probodl srdce, následuje záběr, kdy je zase oblečen až ke krku, a finále opět vystrčená mužná hruď. Závěr: doporučuji, na pokračování se podívám a určitě buď hvězda nahoru, nebo dolů. ()