Znepokojujúci skutočný príbeh 17-ročnej Lisy McVeyovej (Katie Douglas), ktorú v roku 1984 uniesol, niekoľkokrát znásilnil a neskôr pustil na slobodu sadistický sériový vrah Bobby Joe Long (Rossif Sutherland). Napriek prežitej hrôze však všetci jej príbeh spochybňujú. (TV Doma)

riza-do

Televizní film s velmi silným příběhem podle skutečné události, který by se rozhodně nemusel stydět jít do kin. Výborný přesvědčivý výkon Katie Douglas, jenž ztvárnila oběť únosu násilníkem a když už se jí podaří osvobodit, to nejhorší teprve přijde — děsivá rodina, neschopní policajti, které by za takové jednání k oběti člověk nejraději viděl šlapat chodník. ()

Arsenal83

Na TV film viac než slušne spracované v podstate to má reálne filmové parametre, nižšiu kvalitu vôbec nebadať. Film, z ktorého sa miestami otvára nožík vo vrecku. Nie z úchylného vraha, ani z obete. Ale zo zasranej polície a ešte retardovanejšej rodiny. Tá polícia sa našťastie spamätala, ale nebyť jedného slušného vyšetrovateľa, kto vie, ako by to dopadlo a koľko obetí by ešte bolo. K dokonalosti tohto zaujímavého prípadu chýbalo len viac explicitnosti pri únose a násilí. A to tiež zo strany rodiny obete, kde šlo tú tyraniu ukázať ešte viac a vzbudiť ešte silnejšie emócie. Inak nenápadný, no kvalitný film. ()

b.dragonfly

Tak tady mi vůbec nevadilo, že jde o TV film. Silný a dojemný příběh podle pravdivé události o mladičké Lise McVey, kterou v roce 1984 unesl sériový vrah Bobby Joe Long. Lisu skvěle zahrála krásná Katie Douglas a pouhý únos bohužel nebylo to nejhorší, co se jí během života stalo. Během sledování mi ukáplo i pár slziček. 4/5*. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Desivý skutočný príbeh s až neskutočnou súhrou nešťastných okolností pre hlavnú hrdinku Lisu. Veď uznajte, či to nie je až absurdné: dlhodobo sexuálne zneužívaná -> takmer samovražda -> únos masovým vrahom -> ďalšie sexuálne zneužívanie-> takmer vražda. Asi len vďaka tomu, čím si Lisa musela v živote prejsť, dokázala prežiť aj nemožné. Film je plný nechutných kreatúr - chlípny strýc so zvrhlou babkou, odpudivá, bezohľadná matka, hnusne tlstí žrúti šišiek. A akoby to všetko nestačilo, do tohto panoptika vstupuje ešte aj perverzný masový vrah. Opäť raz americký Juh ako vyšitý. Škoda, že danú látku trochu degraduje TV spracovanie, ktoré sa najviac prejavuje obrazom (neprirodzené farby) a hereckými prejavmi. Najlepšie nakrútené sú určite thrillerové scény, pri ktorých sa až dych zatajuje, naopak, emotívne scény sú ako z nejakej telenovely a to vyšetrovanie je ako epizóda nejakého lacného krimi seriálu. Celkom dobre sú obsadení hlavná hrdinka (Katie Douglas) a aj úchyl (Rossif Sutherland). ()

hrumsrt

Je to hrozný pocit, když Vám lidé nevěří, ba pak i vlastní rodina... Silný, nepříjemný film s opravdu velmi poutavým tématem. Ba pak, že to má dokonce nějaký reálný základ. Ještě bych dodal, že osočit oběť, že si toho hodně dokázala zapamatovat, že se spíš moc dívá na kriminálky? No fakt paráda, hlavně že jedna z prvních pouček je snažte se si zapamatovat, co nejvíce věcí! Typická policejní lenost, chtějí co nejvíc pomoc, a když už to děláme až v nadstandardní výši, hned je to divný, ba dokonce lžeme... 80% ()

• Bobby Joe Long se narodil s extra X chromosomem, mutací známou též jako 47,XXY, jednou z variant Klinefelterova syndromu. (Morrighan)
  • Okrem televízneho vysielania sa film dočkal aj špeciálneho premietania v Tampe, v tom istom kine, kde bol v roku 1984 zatknutý Bobby Joe Long (Rossif Sutherland). Na premietaní tohto filmu sa zúčastnila skutočná aj skutočná Lisa McVey Noland (Katie Douglas). (Arsenal83)
  • Únosce a vrah Bobby Joe Long byl popraven smrtící injekcí 23. května 2019. (Morrighan)