poster

Uprchlíci

 • Velká Británie

  The Escapist

 • Nový Zéland

  The Escapist

 • USA

  The Escapist

 • Austrálie

  The Escapist

Thriller

Velká Británie, 2002, 87 min

 • jojinecko
  *

  0,5*/5... Námet nebol zlý (hoci značne klišovitý) no absolútne hovadský debilný scenár, zlá réžia a katastrofálne herecké výkony urobili s The Escapist sterilnú, plytkú, psychologicky nedotiahnutú a totálne povrchnú TV sračku, ktorá bola otravná až hrôza...V poslednej polhodine som už len s úsmevom neveriacky pozeral na tie scenáristické "finesy", ale to sa dá aplikovať vlastne na celý film...Škoda reči...The Escapist je film vhodný do TV určený pre masových absolútne nenáročných konzumentov, ktorý budú pravdepodobne nadšený...FUJ!!!(10.6.2006)

 • nunka
  *

  Veĺmi snaživý film, kde už po 15 minútach filmu viete, že "vyhráme" a v nasledujúcich minútach ste úspešný v odhadovaní emočne ladených replik:) Stupidná transparentná okatá zápletka, vypäté scény typu: "..a teď dohráls Johne!!!", klišovité herecké výkony, atmosféra bola tak napätá ako guma na trenírkach-suveréne strašný pokus o akčnú drámu...ak by nebolo poslednej myšlienky:" Oko za oko a vsetci zostaneme slepí!" silne uvažujem medzi odpadom a 1*.(10.6.2006)

 • igi B.
  **

  Průměrný thriller, tvářící se jako vážná výpověď o muži a jeho pomstě... Dosti za vlasy přitažený děj s opravdu >ulétnutým< koncem. Dvě a půl hvězdičky za film, zaokrouhleno tentokrát bez výčitek dolů. - - - P.S. V >čstv< opět nesnesitelně debilní český dabing, zvláště veškeré scény s dítětem - to je prostě profesní prasečina...(22.6.2006)

 • monolog
  **

  Tenhle film mě upoutal, když jsem ho náhodou přepnul při prohlížení programů chvilku před půlnocí. Ono taky aby vás to nezaujalo, když vidíte chlápka, jak si v papírovým pytlíku přinese velký kladivo a rozmlátí jím policejní auto a pak ze sedmidenního vězení udělá několik let. Jenže pak to z celkem zajímavýho přešlo v nudnější a od chvíle, kdy se spoluvězni rozpovídal o tom, co se mu stalo, to už byla hovadina. A korunovaná pitomým koncem navrch. Ale ta část, kdy jsem nevěděl, o co jde a když procházel z jednoho vězení do druhýho, a nikdy ne lehčího, to bylo zajímavý. Jinak ale jedno velký klišé. Mimochodem by se to podle překladu mělo jmenovat spíš Útěkář (Escapist), než Uprchlíci (Fugitives)(24.6.2006)

 • hippyman
  ***

  pro filmy z vězeňského prostředí mám prostě slabost a i když je tady dost slabá zápletka a ve tři ráno vám z hlavy vyjmenuju tucet lepších kousků, stejně je tak trochu nedotažený Escapist prima koukatelnou oddychovou záležitostí, nic víc, nic míň. možná by bývalo prospělo zauvažovat nad delší stopáží... 60%(11.11.2008)