Reklama

Reklama

VOD (1)

Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut (Adam Sandler) na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (251)

Algernons 

všechny recenze uživatele

Film, který by mi na papíře měl sednout do vkusu. Přesto je Spaceman příliš nudný, nezáživní, monotónní a neatmosférický na to, aby čímkoliv zaujal. Dialogy a příběh jsou sprostě banální, což by nevadilo, probádat to dané motivy do hloubky. Tady se však kloužeme po povrchu. Adam Sandler umí zahrát vážnější roli dobře, když chce, ale tady je jeho výkon tragický a jednonotý. Skoro jako by se ani nesnažil. Jediné co stojí za zmínku je hudba, kamera evokující stav beztíže a Carey Mulligan, která je vynikající jako ve všem ostatním (ve filmu je však žalostně málo). Film z jejího úhlu pohledu by byl patřičně zajímavější. ()

lekr 

všechny recenze uživatele

Těžce nepochopený film. Univerzální story o prozření a o tom, že lásku dovedeme docenit (a ocenit) až tváří v tvář samotě a možné blízkosti konce. Každý z nás si v sobě nosí svého Hanuše, jen  většina  z nás mu začne naslouchat až příliš pozdě. Ztráta je koncem i začátkem, a i když nás od sebe dělí třeba miliony světelných let, láska nás pořád dovede spojit. A i ten nejsebestřednější člověk ji ve finále potřebuje sebevíc. Stejně jako všichni. Ano, je to jednoduché, z pohledu celovečerní metráže pro někoho možná až příliš, ale opravdu podle toho umíme žít, abychom mohli říct, že nám to na film připadá málo? Ať si každý sám odpoví.... ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kniha se mi onehdy líbila, ale ne bezvýhradně. Co mi na ní ovšem vadilo, ve filmu není. Soustředí se jen na to nejdůležitější, a to Kosmonautovi ohromně prospělo. Melancholická meditace o samotě, tichu a odloučení není rozhodně pro každého, ale o to víc odmění ty diváky a divačky, kterým kápne do noty. Adam Sandler je zase jednou naprosto dokonalý, Hanuš s hlasem Paula Dana zrovna tak. Škoda, že si takový film nedokážeme natočit sami. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobný problém tohoto filmu je ten, že se nejedná o typické sci-fi, jako spíš o existenciální drama, což jednoznačně není pro každého. A to, že v něm hraje Adam Sandler, který je mimochodem výbornej, tomu úplně nepomáhá. Průměrný divák totiž uvidí jeho jméno a bude očekávat zábavu a ne emotivní kolotoč člověka, který ve vesmíru bojuje sám se sebou. Trošku to tu působí, jako takový příběh Terence Malicka z vesmíru. Mně se ale tenhle film moc líbil. Má hloubku, zajímavé vizuální momenty a hlavně finále, které je naprosto fantastické. Až mi mimozemšťana Hanuše, kterého fantasticky namluvil Paul Dano, bylo dost líto. Nicméně fantastické je i to, že Netflix zfilmoval příběh českého autora. Sice s příběhem získal více ocenění za oceánem, než u nás, ale obdiv si to zaslouží. Pravda, že pár momentů působí pro Čecha trošku úsměvně (pár dobrých narážek na českou historii nebo český vesmírný program), ale když se přes to překlenete, tak musíte cítit hrdost. Tohle vidí celý svět a Adam Sandler tu nosí oblek, na kterém je našitá česká vlajka. Kolik takových filmů to má? ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Knížku neznám, takže sem úplně nevěděl co čekat nicméně i tak mě zvládnul Spaceman překvapit. Rozhodně sem totiž nečekal velmi pomalou, niternou a hloubavou sci-fi s retro vizuálem, která ani zdaleka nesedne všem. Osobně mi chvilku trvalo než sem se do toho dostal, ale nakonec mě rozhovor Sandlera s digitalnim pavoukem Ha-nušem vtáhnul a bavil mě svojí až hypnotickou atmosférou. Trochu škoda že tvůrci víc nevyužili Carey Mulligan a nedali jejímu vztahu se Sandlerem ještě větší hloubku. Pak se mohl Spaceman klidně dostat někam na úroveň Fontány Darrena Aronofského…75% ()

Galerie (139)

Zajímavosti (14)

  • Film se natáčel v České republice, konkrétně v Praze a Bernarticích. (rafix)
  • Stejnojmenný román Jaroslava Kalfaře vyšel v roce 2017 nejdříve v angličtině, až později byl přeložen do češtiny Veronikou Volhejnovou. (Jamal)

Související novinky

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

16.04.2021

Filmová adaptace knihy Spaceman of Bohemia českého autora Jaroslava Kalfara přibrala další hvězdu. Poté, co se projektu ujal Adam Sandler spolu s režisérem Černobylu Johanem Renckem, se nyní k… (více)

Adam Sandler v adaptaci české knihy

Adam Sandler v adaptaci české knihy

27.10.2020

Před časem jsme informovali, že kniha českého spisovatele Jaroslava Kalfaře žijícího v USA The Spaceman of Bohemia alias Kosmonaut z Čech se dočká filmového zpracování od streamovací služby Netflix.… (více)

Reklama

Reklama