VOD (1)

Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut (Adam Sandler) na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství. (Netflix)

Trailer 1

hroubek

Stále přemýšlím jestli jsem spokojený nebo rozpačitý. Kosmonaut z Čech je zajímavý a hluboký film, který má, co nabídnout, ale nedá to divákovi zadarmo. Velký problém je forma, kterou to říká, protože ta nesedne každému. Režisér Johan Renck má řemeslo v ruce, umí vykouzlit působivé záběry, scény a sekvence. Renck velmi hezky dokáže navodit tu správnou atmosféru, umí vystihnout osamělost a uvěřitelně pracuje s psychologií postav. Tohle všechno se povedlo velmi dobře, problém ale je, že to vede k banální pointě, která je na celém filmu tím nejslabším. Adam Sandler předvádí velmi dobrý a hezký výkon a moc se mi v této roli líbil. Carey Mulligan je skvělá herečka, ale taky by mohla hrát něco jiného, než jen zlomené, ztracené, nešťastné manželky/ženy. Paul Dano má moc hezký hlas a sedl mi tady. Film naznačí spoustu věcí, ale nikdy nejde do hloubky. A to je velká škoda, protože tu nějaká taková scéna chybí. Kosmonaut z Čech je zajímavý film, který není špatný, ale čekal jsem trochu více. ()

D.Moore

Kniha se mi onehdy líbila, ale ne bezvýhradně. Co mi na ní ovšem vadilo, ve filmu není. Soustředí se jen na to nejdůležitější, a to Kosmonautovi ohromně prospělo. Melancholická meditace o samotě, tichu a odloučení není rozhodně pro každého, ale o to víc odmění ty diváky a divačky, kterým kápne do noty. Adam Sandler je zase jednou naprosto dokonalý, Hanuš s hlasem Paula Dana zrovna tak. Škoda, že si takový film nedokážeme natočit sami. ()

Marcos22

Velkolepá výprava kosmonauta Jakuba Procházky (Adam Sandler) skrze vesmírné galaxie za sebepoznáním, do nitra své duše, do podhoubí svého vztahu s manželkou Lenkou (Carey Mulligan). Cesta za odhalením reality, za očistou duše a za přijmutím odpovědnosti za své činy. Tato niterná a srdceryvná podívaná je podpořená výjimečnými hereckými výkony Adama Sandlera a Carey Mulligan, kteří snímku dodávají neuvěřitelnou dávku lidskosti. Kosmonaut z Čech je pozoruhodnou exkurzí do lidské duše a jedním z nejniternějších snímků světové kinematografie s významnou českou stopou, v níž je nekonečná láska bez hranic smrtelnosti tou pravou esencí života. Připravte si kapesníčky, Adam Sandler vás rozpláče a rozloží na prvočinitele. Silné čtyři hvězdy. 👍 (01.03.2024) ()

Arsenal83

Nič mi diela tohto typu nehovoria. Spaceman bola už lepšia pesnička od Babylon Zoo s hlasom súčasného Alzáka, film je raketoplánovou depresiou, ktorú zabije pavúk a tie ja fakt nemusím. Všetko nad 3 mm sa mi hnusí a tento šiel už do metrových rozmerov. ()

Spiker01

Ač jsem byl varován, nedalo mi to a musel jsem se na 3 roky odkládaného Sandlera ve vesmíru podívat sám. Pravda je taková, že jsem se na začátku docela držel, ale i mě do hodiny stihnula kletba a strašně jsem se nudil. Nemám příliš v lásce meditační filmy a musí mě vyloženě něčím uhranout, abych se do toho dostal a to se kupodivu Kosmonautovi z Čech (v americkém názvu pouze Kosmonaut) podařilo ve druhé polovině, kde mě film pořádně chramstnul a najednou byl konec. Měl jsem silné choutky si pustit posledních 30 minut znovu a možná to někdy udělám, jelikož to prostě byla paráda. Bohužel ta první hodina za 2* to brutálně srazila dolů. ()

• Stejnojmenný román Jaroslava Kalfaře vyšel v roce 2017 nejdříve v angličtině, až později byl přeložen do češtiny Veronikou Volhejnovou. (Jamal)
  • Na zdi v jídelní části vesmírné stanice visí fotografie prvního českého kosmonauta Vladimíra Remka. (NiWi)
  • Kvůli smíšeným reakcím z testovacích projekcí byl film v postprodukci téměř 3 roky. (Maulincio)

Související novinky

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

16.04.2021

Filmová adaptace knihy Spaceman of Bohemia českého autora Jaroslava Kalfara přibrala další hvězdu. Poté, co se projektu ujal Adam Sandler spolu s režisérem Černobylu Johanem Renckem, se nyní k… (více)

Adam Sandler v adaptaci české knihy

Adam Sandler v adaptaci české knihy

27.10.2020

Před časem jsme informovali, že kniha českého spisovatele Jaroslava Kalfaře žijícího v USA The Spaceman of Bohemia alias Kosmonaut z Čech se dočká filmového zpracování od streamovací služby Netflix.… (více)