Slepý pistolník

• italský

Blindman

Western

Itálie / USA, 1971, 105 min

Veľmi originálny a netradičný Taliansky western v ktorom slepý pištoľník hľadá 50 prostitútok ktoré mu boli ukradnuté. Musí ich odovzdať horníkom ktorý za ne zaplatili. Keď zistí že mu ich ukradol gauner menom Domingo ktorý žije v Mexiku hneď sa za nim vydá. Niektoré scény boli trocha prehnané to uznávam. Slepec prakticky okamžite našiel svoje ženy v celom šírom Mexiku. Jeho vlastný kôň ho nasmeroval úplne všade dokonca mu ukázal kde má vchod do krčmy. Nad všetky negatíva to má absolútnu štýlovosť spaghetti westernov rokov ´60 a ´70. K tomu podarený soundtrack. Nechýbajú drsné prestrelky, umastený mexikánci, parádne exteriéri v podaní nekonečnej prérií a "chlast ,děvky a bouchačky" Prekvapil ma tu Ringo Starr ktorý si tu zahral brata a pravú ruku bosa Dominga nečakane to nebolo cameo ale vážna rola ktorú hral prakticky až dokonca a musím uznať že celkom dobre.(17.8.2013)

• Mariin

Za vlasy přitažený příběh o tom, jak slepý pistolník přemůže hordu banditů, když se zkříží jejich zájmy o 50 mladých žen, s nimiž je nakládáno jako se zbožím. Jeden z nejabsurdnějších a nejcyničtějších spaghetti-westernů, v jehož případě neobstojí ani polehčující okolnost všudypřítomné ironie. Masakry postřílení mexických vojáků kulometem či střelba do bezbranných dívek tu těží ze zvrácenosti, podobně jako Peckinpah ve své „Divoké bandě“. Přeji Ferdinadu Baldimu, aby se na onom světě za odměnu musel stále dívat na své výtvory.(23.1.2011)

Drsný spaghetti western, v ktorom nechýba surové vraždenie bezbranných, týranie, bitie, náznaky znásilňovania a pretečie tu aj nejaká tá krv, čo je u špageťáku ten najlepší možný prístup. Dojem z filmu však bohužiaľ výrazne kazí stupídny príbeh a hlavný hrdina - trpák na pohľadanie, ktorý by v kraji ovládanom mexickými banditami sotva prežil pár sekúnd. Ja som Blindmana videl pod názvom Slepý pištoľník, čo je pomerne scestný preklad, keďže slepec sa s výnimkou úvodnej prestrelky v podstate nezmôže na nič, čo by skutočne potvrdzovalo jeho pištoľnícke umenie.(11.1.2012)

Neuveriteľný a absurdný spaghetti western.A hodne krutého humoru.Raritou vo filme je aj známy beatlesak Ringo Starr.Tony Anthony hraje Blindmana,ktorý je nielen slepý,ale aj neuveriteľne hlúpy.Napriek tomu je to jeden z najlepších spaghetti westernov.Samozrejme že film netreba brať vážne.Dosť bizárne pôsobila aj Brailleho mapa,ako stvorená pre slepcov a kompas bez krytu.Ináč je dej veľmi jednoduchý,kopa strieľačiek,hodne bitiek,masaker guľometom,hodne násilia všeobecne ale aj na ženách.Strieľanie bezhlavo pobehujucich žien po púšti je dosť surové.A oveľa viac ženskej nahoty ako sme zvyknutý v tomto žánri.(15.6.2010)

Není to dokonalý film, ale postavy slepců mě prostě fascinují, hlavně ve chvíli, kdy jsou ještě lepší než ti, co vidí normálně. Ve westernovém prostředí to na mě působí prostě skvěle. Ringo Starr jako grázl je také fajn. A když už máte pocit, že by to mohlo končit, pořád se něco děje. Prostě takový ten snímek, který se snadno může stát vaším guilty pleasure.(19.12.2016)