Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Gemini

Další z těch tři hodiny krátkých filmů, kterých je tak málo...a tentokrát to není žádný životopisný epos, i když o životě se tu bude mluvit dost a dost. A vlastně nejen o životě...rozhodně film pro mě. Ústřední trio je naprosto dokonalé, není co vytknout. A kdo umí takovéhle hlubokomyslné filmy se špetkou humoru doprovázet lépe než Thomas Newman? ()

Kothy

Jak by vám bylo, kdyby za vámi přišla Smrt a chtěla po vás, ať ji provedete běžným životem? Rozhodně je to zajímavý koncept. Anthony Hopkins tu ztvárňuje úspěšného podnikatele na sklonku života, kterého osloví Brad Pitt jako Smrt. Nejprve je mu to nepříjemné, ale nezbude mu než souhlasit. I ostatní lidé v jeho okolí si na záhadného Joe zvyknou a časem už nikomu nepřijde divné, že spolu tráví tolik času. Joeova přítomnost ale začne mít vliv i na podnikání, a tehdy přichází menší zlom. To samé se dá říct i o jeho vztahu s Hopkinsovou dcerou. Tu hraje Claire Forlani a k Pittovi se skvěle hodí. Pomůže Joe Willamovu byznysu, nebo jeho kariéru úplně potopí? Vytkl bych jen dlouhou stopáž. "Toho Billa si můžeš odpustit!" ()

Hrabka

Takový typ filmu zdá se mi poněkud nešťastným. Tohle prostě není nic pro mě. Má to dobrý mysteriózní nádech a dobrého Hopkinse, ale to je asi tak vše, čím mě ten film dokázal zaujmout. Jinak je to prostě hrozná zívačka. Někdo to má rád, ale já u těch zdlouhavých scén bez hudebního doprobodu málem zhynul. Navíc vcelku nudná romantická linie, která je navíc značně předvídatelná. Je to natočený dobře, o tom žádná, ale z pohledu líbilo/nelíbilo, bavilo/nebavilo, to prostě na víc jak dvě hvězdy nevidím. 50% ()

Renton

Scénář: Ron Osborn, Jeff Reno, Kevin Wade, Bo Goldman .. Snímek s velice zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějším obsahem nebude určitě chutnat každému. Škoda, že na scénáři dělalo tolik lidí a není to jednotný výtvor jedné hlavy, protože nápad byl zajímavý, ale tříštivé scenáristické lapsy ho dosti kazí. Každopádně Anthony Hopkins je excelentní a už jen kvůli němu (alespoň v mém případě) film za podívání stojí. 50%. ()

Fr

Je to velká rodina. Vše se točí kolem Williama Parrishe a jeho 65. narozenin. Aspoň to tak vypadá. Ten den je od rána pro mediálního magnáta jinej. ,,Zemřu?“ ,,Ano!“ Jde si pro něj Smrt. Tuto situaci zřejmě neovládne. Ale BUDOU mít spoustu času...... . Ač to takhle nevypadá, je to milej film. Z romantických, můj nejoblíbenější. Skvělá hudba podbarvuje vynikající dialogy, které pronášejí výtečný A.Hopkins, charismatický B.Pitt a ve své rozpačité poloze krásná Claire Forlani. Pro mě je nezapomenutelná scéna v nemocnici a rozhovor mezi stařenou a smrťákem Pittem. A co teď uděláme? To příjde samo. ()

• Jeden z nejdražších filmů své doby bez speciálních efektů. (don corleone)
  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 44,6 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 142,9 mil. (NIRO)
  • Eli Roth na natáčení působil jako takzvaný „stand-in“ (jde o osobu, kterou si filmaři postaví místo herce na značku, aby si správně připravili scénu). Roth byl členem štábu požádán, aby při chůzi trošku poskakoval, aby vypadal "vyšší" (protože byl menší než herec, kterého zastupoval). Režisér Martin Brest šel zrovna kolem, viděl Rotha podivně poskakovat, označil ho za nepoužitelného pro stand-ina a nechal ho okamžitě vyhodit (aniž by věděl, že jen dělal to, co mu bylo řečeno). Roth byl později – zřejmě v rámci kompenzace za toto nedorozumění – najat jako produkční asistent, ale před Brestem to štáb držel v tajnosti, aby nebyly další potíže. (CrypzzXD)

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster