Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Mangoo

Užasle jsem civěl na zkoprnělou postavu Brada Pitta, s jakou jak to bylo řečeno i ve filmu ,,nesmělý tím nejsvůdnějším způsobem". Výborný nápad, skvělé provedení a výtečná hudba. Antony jako Will Parrish zvyklý mít vše pod kontrolou zjišťuje nakolik hořce pokora zasahuje jeho nitro. Ještě od Pitta s jeho uchvatným výrazem suveréního nováčka ve světě lidí. ()

Elleva

Fascinující na Hopkinsově Parrishovi je, že zpracovává vědomí smrti stejným způsobem, jakým zvládá i svoji pozici mediálního magnáta. Realisticky posuzuje své šance, vidí, jaké výhody může získat, vyjednává za nejlepších možných podmínek a elegantně přijímá nevyhnutelné. Hopkins zde opět ukázal, jakou škálu emocí dokáže svojí postavou zvládnout – neochotu, rezignaci, pobouření, znechucení, klid a smíření. Jsou chvíle, kdy si přejete, aby mu Nebe poslalo zdatnějšího vyjednavače, než jakou je Pittova Smrt, která po většinu filmu působí poněkud toporně a nepřirozeně, což se ovšem od této role očekává vzhledem k tomu, že je to nadpřirozená bytost v cizím těle a prostředí. ()

2sistem

Film nebyl úplně stoprocentní ale přesto dávám vysoké hodnocení, protože si Joe Black i po několika reprízách zachoval stejný názor a pocity. Z těch romantických filmů, je pro mě tento jeden z těch oblíbených. Pokud pominu fakt. že chladný místý neosobní výstup Pitta se mi až příliš nezamlouval. Ale beru, že pro ztvárnění ducha byl nevyhnutelný. Možná to byla zásadní chyba filmu. Výborný Hopkins a překrásná Forlani si určitě obdiv zaslouží. ()

Alekks80

Romantická srajda, jejíž původní zajímavá myšlenka je totálně zazděná holywoodskou romantikou. Přemrštěná stopáž zabila i celkem slušný dialogy a ten konec byl tak kýčovitej, až mi z toho slezly skoro všechny chlupy. Nezachránil to ani standardně vynikající Hopkins ani krásná Forlani. ()

Hacktor

Někomu se možná nelíbí "dlouhý natáhlý děj", ale já jsem opačného názoru. Když máte v jednom filmu Brada Pitta a Anthony Hopkinse, tak vám to ani nepřijde. Brad Pitt jako "mladý štramák", ale zároveň "smrt", je prostě víc než fajn. A když k tomu všemu přidáme Claire Forlani, skvělou hudbu, nestárnoucího Anthony Hopkinse, co chcete víc... ()

aciss

Přikládám výběr z komentářů, které vystihují můj názor. "Tříhodinová ztráta času" "Tak strašlivě přitroublou zápletku dnes na celém širém filmovém světě dokáží vymyslet opravdu pouze Američané" "Brad Pitt hraje romantického blbečka, který neustále kroutí očima a myslí si, že u toho všichni budeme vzdychat blahem. Vzhledem k tomu, že má představovat smrťáka, tak je neuvěřitelně trapný. Pokud si pro mě taková smrt příjde, tak to se tedy obrovsky bojím" "BLÉÉÉÉÉ" ()

Misasek

Tenhle film mě dostal, chytře vtipný, zvláštní, prostě mě upoutal. Líbily se mi výkony všech hlavních herců a samozřejmě i hudba Newmana, která film doladila..:) ()

lisbethsally

Romantika v temném pojetí. Velmi zajímavý a neotřelý námět. A. Hopkins si i přes blížící se smrt zachovává klid a nadhled. B. Pitt roli, která šla uchopit dvěma způsoby: buď jako drsná a suverénní smrt, která ví jak to na světě chodí, nebo jako smrt, které se vlastně vůbec nemusíte bát, která je sama v některých věcech nejistá. Takový byl i Joe Black, v některých scénách velmi roztomilý - skvělá scéna J. Blacka ochutnávajícího arašídové máslo. Krásná a velmi přirozená Claire Forlani. Velmi dobrá hudba v pozadí filmu. ()

raadec

Můj velice oblíbený film. Originální romantika, skvělý scénář a Brad je tady opravdu opravdu vynikající, nemrkající smrtka:)))) ()

Beaka9

Délka filmu byla až příliš. Herecké výkony hlavní ženské role nevalné, Brad taky nijak neoslnil. První třetina filmu je vcelku zajímavá, druhá pokulhává a třetí je hrozná. Dialogy mezi Bradem a Claire ucajdané a nudné. Drama o tom, jak se smrt zamilovana - ale notak! Morbidní až za hrob...... ()

Toxic

Jeden z doposud nejlepších spisovatelů jednou napsal, že kniha je tak dobrá, kolik je v ní života, bez ohledu na žánr (nápověda - dají-li vám nalinkovaný papír, pište napříč :P). Myslím, že je to pravda, ne však celá; myslím, že to platí pro obsahovou stránku díla. Určitě něco obdobného platí i u filmu. Tomu, kdo je ochoten naslouchat, tenhle snímek nabízí opravdu mnoho, dokonce bych řekl, že všechno skutečně důležité v životě každého člověka. Je to takový Malý princ mezi filmy. Po druhém, třetím a možná i dalším zhlédnutí můžete spatřit něco nového, co jste dosud opomíjeli. Výborně zahrané, hudba vyčnívá i jako samostatné dílo (jako také v Tenkrát na západě) - trefná a úžasná, a režisér se taky tu a tam zaskví s kvalitní technickou, řemeslnou stránkou díla (např. hned úvodní scéna). Pro mne asi největší melancholická bomba, je holt třeba se na to koukat ve správném rozpoložení. ()

kodwin

"Mám se bát? Člověk jako ty ne..." Moc hezký nápad, i slušně zpracovaný. Zbytečně dlouhé, konec až příliš sentimentální. Chvílemi mě to nudilo, ale ty chvíle nebyly moc dlouhé. Pitt za jedna, Forlani zajímavý výkon, Hopkins standard. ()

Bilbo.cz

Úžasný film, který se nedá sledovat jen na půl. Je sice dlouhý a tempo je velice pomalé, ale ta preciznost s jakou se kamera věnuje jednotlivým záběrům a detailům za to stojí. Navíc všichni herci jsou velice dobří a elegantní prostředí, ve kterém se film odehrává je úchvatné. ()

Sidder

Nikdy by mě nenapadlo, že z obyčejné exkurze zubaté na zemi se dá rozehrát takovýhle herecký koncert. Všechno sedí tak jak má a přesto že má film téměř tříhodinovou stopáž, nebyl pro mě problém ho zhltnout jedním dechem bez ztráty pozornosti. Přijde mi, že žádná scéna i záběr nebyly zbytečné, i když si dokážu představit úplný konec i bez okázalé pompéznosti. Jako by všechny postavy a jejich motivy byly spíš prostředkem k demonstraci vnitřního boje morálky a ega a pokusem o analýzu vnitřních motivací. Jednu výtku ale mám, i když mi možná i tohle po dalším shlédnutí přestane vadit. Od začátku je dané, že se v milostné dějové lince hraje stylem „buď všechno nebo nic“ z toho důvodu mi přijde konec takový polovičatý. Nejspíš proto jsem do poslední chvíle cynicky čekal, že do sebe nakonec dílky skládačky nezapadnou. Ano, očekával jsem happyend ( i když záleží na úhlu pohledu, jestli se konal, nebo ne), ale na můj vkus byl až moc přeslazený. Pátou hvězdu ale filmu přesto neupírám, i když jsem dlouho váhal. ()

zeromen

Nádherně dojemný příběh, klidně by to mohlo být natočeno podle skutečnosti. Výtečné obsazení.//viděno DVD: 80% ()

Smashed

Tenhle film se mi moc líbí. Líbí se mi tak moc, že jsem ho viděla už snad 50x. Je to dokonale promakanej děj, doplněnej skvělou hudbou. ()

Prusovka

Tady nemohu říct nic jiného, než..... absolutně bezkonkurenční herecké obsazení!!!! Podmanivý a uhrančivý Sir Anthony Hopkins, k zulíbání "naivní" Brad Pitt a přenádherná, něžná Claire Forlani. "Tohle by prostě nikdo jiný hrát nemohl." BRAVO!!! ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster