Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

tomaszon

Zrno odděleno od plev. Smrt si našla ji, ona si našla smrt. Usmířeno, odpuštěno... Bill Parrish může odejít s čistým svědomím. ()

mixerik

Rozhodne zaujímavý film. Gradácia deja od samého začiatku spojená s abnormálnou romantikou a nepredvídateľnou drámou vyusťujúca do fascinujúceho konca. Občas síce nudné pasáže s Pittom, ktorý tomu moc nepridal na strhujúcom deji, no i tak výborné. ()

Mangus

Nech si vraví kto chce, čo chce. Nech sú tam aj tony sentimentu. Skvelý film, herci taktiež, možno až na príliž rozcítenú Claire Forlani. Atmosféra podtrhnutá hudbou je výborná. Záverečná scéna nepostráda tajomnosť a emócie. A nech je to akokoľvek sladké, aj také filmy treba a v dnešnej dobe ich veľa nie je. A záver tohto filmu je oslavou života a je pre mňa jeden z najdojímavejších záverov filmografie. 9/10 ()

Latec

Eh. Ja tento film jednoducho nechápem. Nejako som ho nepobral. Neuveriteľná nuda, a ******** plytkosť hereckých výkonov. Nejdem ani sčitovať všetky zápory, trvalo by mi to do dokonalosti premyslieť asi za rovnaký čas, za aký som stratil pri tomto filme tri hodiny svojho života. Stačí len - najnudnejšia sexuálna scéna, akú som kedy mal česť vidieť? ()

m4ynard

A začalo sa to tak dobre....známe tváre dobrých hercov, mysteriózny hlas v mysli starého pána, ktorému tikajú biologické hodiny, príchod Smrti a jej "veľavravné YES", naznačovali, že sa jedná o zaujímavý film. A vlastne to aj bolo celkom zaujímavé, tak do polovice filmu, lebo som stále čakal, čo príde. Potom film začal ukazovať svoju pravú tvár a okrem neuveriteľného klišé neprišlo nič. Hlavne asi posledných 45 minút bolo neznesitelných. Mal som chuť vstať z gauča a začať sa prechádzať, aby som sa ukludnil. Toľko zbytočných, gýčových scén na tak krátkej ploche som už dlho nevidel. To pre mňa nieje dôvod predĺžiť film na 3 hodiny. Ale prišlo to aj u hercov. Bradov Pittov nemenný výraz v štýle "Som neskúsený panic" časom nebol zaujímavý, Claire Forlani sa naučila asi 5 rôznych výrazov a grimás, ktoré jej žiaľ nevystačili do 3 hodinového filmu, neskôr bola otravná. A obyčajnejší happyend záver sa už asi vymyslieť ani nedal. Hopkinsovi nemám čo vytknúť. Ale chápem prečo sa to ľuďom páči. Je to ten bežný typ romantického filmu, kde stačí milostná zápletka, dobrí herci a dá sa to pozerať Aby to nevyznelo, že mám averziu voči romantickým filmom. Rád si taký film pozriem, ale toto nieje nič pre mňa a ani ho neodporúčam ľuďom, ktorí aj od romantického filmu očakávajú, že im niečo málo dá a nie len scény, ktoré už všade dávno videli. ()

saaaky

Smutný, pravdivý, ale krásný film o pravdě, která čeká každého z nás. Jeden z mnoha filmů s nepříliš veselým závěrem, který ve Vás zanechá tolik dojmů, že je ani nelze kompletně sesumírovat v hlavě. Perfektní herecké obsazení dělá z tohoto filmu opravdu vyjímečnou věc. ()

james11

V poslední době jsem si oblíbil Pitta, a tak jsem se podíval do jeho filmografie a vybral jsem si nějaké filmy, na které se podívám. U tohoto filmu jsem předem věděl, že v něm hraje Pitt. Nic víc. Ale asi je to málo, protože po schlédnutí sice nemůžu říct, že byl film nějak špatný, ale délka 3 hodiny je přehnaná. Nevím o kolik by to bylo možná zkrátit při zachování myšlenky, ale rozhodně, co šlo vystřihnout, to mělo jít pryč. Film má zajímavou myšlenku, ale nudu, kterou jsem dost často pociťoval, to nevynahradí. ()

ewerell

Tohle mi prostě nesedlo. Tuším sice co tím chtěl básník říct, to by ale nesměl Smrt hrát Piťák, protože je tady jako skoro vždy nijaký, nemastný, neslaný. Ani jako pokaždé skvělý sir Hopkins to nezachránil. ()

lapatata

Takhle nějak si představuji FANTASMAGORII. Neskutečně rozplizlá, nekonečná, nebetyčná kravina. A trochu humoru aby tam člověk pohledal. ()

Peršanka odpad!

..kdo je tady blázen? Dyť to není ani slátanina, to jsou vyžvejkaný šlupky z hroznovýho vína, todleto. Claire Jaksejmenuje by klidně mohla být vosková a vyšlo by to na stejno. Do čeho se to ten Hopkins nechal uvrtat?! A já blb na to čučím do čtvrt na jednu v noci, abych viděla, jak si nese Smrt Magnáta k sobě domů, jak že to pojali autoři. To jsem si naběhla, fuj. ()

ABC1

Zajímavý romantický film s podmanivou atmosférou a nádhernou hudbou, skvělý Hopkins, úžasně prkenný smrťák Pitt, po výborném začátku ale druhá půlka zdlouhavá a zbytěčně natahovaný srdceryvný konec. ()

Spacedan

Zvláštní je, že umělci mají tendenci vykreslovat smrt jako chladnou nestrannou a nelítosnou bytost... Personifikace smrti (alespoň u mě) vyvolává podivné mrazení. Konfrontace člověka se smrtí jako bytostí je téma které se objevuje poměrně často. Právě mě napadají Sedmá pečeť, Dařbuján a Pandrhola. Ze všech těchto filmů plyne jedna věc. Smrt nelze zvrátit ani zastavit a je na nás, jestli se s tím smíříme. Odpověď na to, co nám tyto filmy opravdu dali a jak moc se blíží skutečnosti jednou poznáme všichni. ()

Pavelkedar

Když se mě někdo zeptá, které tři filmy jsou pro mne Top, odpovím - Seznamte se, Joe Black, Rain Man a Forrest Gump. I kdyš spolu tyto snímky nesouvisí, jsou pro mě balzámem na duši filmového fandy. Brad Pitt tady dostal obrovský prostor a náležitě toho využil. Jeho " váhavá " a nejistotou, vzápětí zase sebejistototou střídaná postava Smrti v dialogu se " světsky " jednajícími potencionálními klienty mě nadchla. Zvláště " konverzace " se vždy vynikajícím Anthony Hopkinsem, to byl zážitek. ()

Stereoid

Anthony Hopkins jako v každym filmu skvělej, Claire Forlani zase jako v každym filmu neodolatelně krásná a Brad Pitt topornej (tentokrát v dobrym smyslu slova) jak by asi smrtka měla bejt, suchá a bez emocí... Na filmu mě naštvali jenom dvě věci: Šíleně zdlouhavej závěr a arašídový máslo. Já na něj dostal takovou chuť po tomhle filmu, jenže když jsem ho ochutnal, něco tak hnusný jsem už dlouho nejedl. Jinak film se mi fakt líbil, ještě dlouho jsem nad ním přemýšlel a co bylo asi nejlepší, herecký výkony ústřední trojice a ta tady po právu tolik vyzdvihovaná Newmanova hudba. ()

DaweBIKE

Excelentní Hopkins a Pitt?Rozpoluplné pocity...ale zajímavé.Film jako takový mě velmi zaujmul a vřele doporučuji zkouknout:) ()

KleaCarter

Tak tento film se povedl. Obdivovala jsem brada Pitta, jak bravurně dokázal zahrát zároveň rázného smrťáka a zároveň nezkušeného zelenáče ve světě lidí. U Anthonyho Hopkinse jsem náhle zapomněla na Mlčení jehňátek a skutečně jsem mu uvěřila, že je onen laskavý a starostlivý otec,nejen svých dvou milovaných dcer, ale také své firmy. také když se řekne "převtělila se do něho smrt"..každý si představí krvavý horor, kde hlavní hrdinové bojují o svůj život každou vteřinou. Tento čin smrti je ale zcela nový a originální. Konec, jak to většinou nebývá, se mi moc líbil. Opravdový kompromis. Hudba nádherná..:) no a závěrčný ohňostroj...ach ti američani... ()

P@\/EL

Docela povedené drama, které nabídne velmi originální námět. Zaujme teda hlavně nápadité zpracování smrti, která je ztvárněna jako muž, jenž doprovází budoucího nebožtíka na každém jeho kroku. Velkým mínusem filmu ovšem jsou zbytečné protáhované scény, které docela nudí a mají za důsledek vražednou stopáž filmu. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster