Zvrácenost strachu

• Kanada Hunter Hunter
všechny plakáty

Joseph Mersault s manželkou Annou a třináctiletou dcerou Renée žijí po většinu roku v lesní chatě. Živí se prodejem kožešin z ulovených zvířat. Není to snadný život, o kožešiny je stále menší a menší zájem a jejich cena klesá. Rodina má kvůli tomu problém s nákupem základních potravin. Anna by se chtěla přestěhovat do vesnice a najít si práci. Těžký život s manželem si vybrala, na to si nestěžuje, ale jejich dcera Renée si to nevybrala. Měla by chodit do školy a stýkat se s vrstevníky, prožívat první lásky, prostě žít normální život. Tak, jako oni, už dnes nikdo nežije. Joe se o tom teď nechce bavit. Do jejich oblasti se vrátil nebezpečný zlý vlk a je potřeba se ho zbavit. Požádá Annu, aby s Renée zůstaly doma a on sám se vydá na lov vlka. Při hledání narazí na místo, kde najde několik zavražděných lidí, ale těm už pomoct nedokáže. Pustí se tedy zatím po stopě nebezpečného zvířete. Anna čeká několik dní, ale Joe se jí stále neozývá. Nechtěl, aby mu volala vysílačkou a plašila vlka, Anna to přesto párkrát zkusí, ale marně. Joe mlčí. Pak najde kousek od chaty těžce zraněného muže. Domnívá se, že ho napadl vlk. Muž má velké bolesti a blouzní. Anna ho dotáhne do chaty, kde mu poskytne první pomoc. Podle ní by měl vyhledat lékaře a když se muž dá trochu dohromady, chce ho odvézt. Muž však odmítá pro velkou bolest. Tak ho Anna a Renée nechají ještě u sebe, aby se trochu více zotavil. Anna se snaží obstarat nějakou potravu a společně s Renée kladou pasti v lese. Když se tam Anna jde podívat, zda se něco chytilo, najde tělo svého manžela. Je evidentní, že za jeho smrt nemůže vlk, ale člověk... (TV Prima)

Winderyx

No je to mezi 2-3 hvězdama ale ,že na to jakej byl rozpočet tak to dopadlo dobře. Nudnej začátek kde si, ale řeknete, že něco se s tím vlkem začne dít pejsek to odnesl ještě více manžel co šel lovit kterej mi přišel tam asi nejnormálnější herecky nakonec je utnutej někde u půlky filmu nepochopitelné je, že když naleznete 4 mrtvoly tak odejdete a zítra se tam vrátíte místo toho aby jste to šel řešit kdyby to řešil vrah těch 4 dívek kterého pokousal vlkodlak je zatklej nebo i mrtvej jeho dcera žije, a jeho manželka ke konci jasně vyplývá , že to byla ona co zabila tolik lidí. Viz prstýnek jak i bylo řečeno nepřišla tak rozrušená jak se chovala. Asi mě to mrzí čekal jsem raději, že to bude o tom vlkovi a nic film je nelogický ano někde to je jako by tam umřel svět, ale až takhle ne sama žena která se pěkně ukáže jak umí pěkně rozebrat dokonce bez tréninku člověka precizníma tahy noži, ale to, že cizího člověka nechá se svou dcerou opět mohla ji vzít sebou a hned jednat druhá věc co nechápu proč ho tahat chtěla k cestě když tam měla auto a mohla ho v klidu dovézt no stále to mám mezi nakonec dvě hvězdičky nakonec film ze začátku bavil po 50 minutách kdy našla onoho muže víte, že on zabil ty 4 ženy žádnej vlk a tam film v dobrém končí 2 hvězdičky z 5 nakonec. ()

johankazarku

Decentný survival thriller odohrávajúci sa na samote v lese. Rodina žijúca v opustenej chatke pomaly prichádza na to, že vlk ktorý ich sleduje a snažia sa ho uloviť je ich najmenší problém. Príjemné pozeranie avšak trošku viac napätia by nezaškodilo. Záver má neskutočné grády, až mi prišiel ako vystrihnutý z iného filmu. ()

Accuphose odpad!

Co na to napsat, krásně to začalo, parádní kamera a užíváte si prostředí. Táta s ženou a dcerou na odlehlé chatce kdesi v lese. Pak se to začne celé srát, holky se začnou chovat jak krávy. Lovci umíraj hlady a vůbec celé je to pro lidi, kteří neviděli v životě živé zvíře. Film je předvídatelný a nelogický, nic nedává smysl od doby, co táta zmizí v lese, aby tam čekal. Nebudu spoilerovat, to ani nemá smysl, celej film šel bohužel ke dnu a protože mě to ve výsledku sralo... Jinak pro méně náročného diváka to může bejt fajn, herci hrajou dobře a konec je aspoň krvavej. ()

Miroslav.Zac

Film se označuje za horor a to leckoho zpočátku zmate, protože z hororu nemá film prakticky nic. Snad jen, že vás schválně navede myšlenkami na jinou cestu, než která vás nakonec čeká. Cestu, která proti všem předpokladům vyvrcholí brutálním odhalením opravdového cíle. ()

honsko

Film svým plochým vizuálem a zběsilým střihem neschopný vtáhnout a vytvořit uvěřitelný svět, ke sblížení s jeho postavami dramaturgicky nesoustředěný, který většinu času neví, co chce sdělovat nebo to sděluje nekompetentně, na což doplácí, když v závěrečné třetině očekává emocionální zapojení a katarzi, která se s odbytými postavami nedostavuje a jeho násilí je tak prázdné a směšné. Slouží ale jako dobrý příklad filmu, který lidé přijmou, přestože se první polovinu „nic neděje“, pokud na konci dostanou očekávané násilí, přičemž zapomínají, že účelem první poloviny je vytvoření základu k tomu, aby ta druhá fungovala. Stejně jako příklad filmu, který láká náročnější hororové diváky na pomalejší tempo a fakt, že nespoléhá na lekačky, zatímco nedokáže tento prostor patřičně využít. Vyloženě špatná režie zamrzí o to víc, že film redukuje na horor, který chce především šokovat, přestože by si námět říkal o mnohem víc. ()

Maskati

Překvapivě dobrě a až na počítačového vlka poměrně uvěřitelné, což tomu dodává šťávu. Taky trochu o podobenstvi: člověk člověku vlkem...Správná gradace příběhu s citem pro napětí vás dostane. A závěr? Posuďte sami .. ()

suprimeboy

Film začína nenápadne, s výbornou lesnou atmosférou. Prvá tretina aj celkom dáva nádej na nejaké napätie, ale vzápäti tam to aj skončí - nuda. Film je predvídavý, v podstate sa tam nič nedeje, gradácia deja minimálna, šokových momentov 0. Úprimne nechápem tie 4* hodnotenia...ak chcete survival film v lese, "The Silencing" je lepšia varianta. ()

lineker

Povedený horor-thriller ze země javorového listu, který vás dlouho nechává na pochybách o co vlastně ve filmu půjde a co je tím skrytým zlem, které bude hrát hlavní roli. A to já prostě můžu. Nejasně náznaky, které mohou vyústit prakticky v cokoliv, plus ucházející atmosféra Wisconsinských lesů a jejich mega prostoru, kam můžete umístit jakákoliv hrůzu nahánějící stvoření. No a závěrečná absolutně nečekaná chirurgická vložka to celé hodí do absolutně jiného levelu. ()

Erw1nka

Od třetí třetiny filmu celkem dobré napětí. Ne že by si člověk už dávno neodtušil jak to bude, ale komu to vadí. Takové lepší temné drama na středeční večer. Nicméně pokud měl film znázorňovat vrchol lidské demence, tak se mu to povedlo na jedničku. Počínaje šíleným strachem z vlka (tak proč bydlím v lese?), neustálým stěžováním na nedostatek jídla (tak proč si tam nezasadím třeba aspoň fazole?) a celkově absolutně stupidním životním stylem. To celé dohromady bylo takovým rušivým prvkem, že si celou dobu klepete na čelo a ptáte se proč. A samozřejmě kruté chování ke zvířatům, což byl právě základ naprosto zbytečného životního stylu této rodiny, jenže karma je mrcha a ejhle, ono se jim to vrátilo, což jsem jim od začátku přála, takže spokojenost. ()

Jimmy73

No dalo se dívat, ale ten scénář....najdete v lese zmasakrovaný ženský a ani nevarujete vlastní ženu a dceru, tak to pardon ()

DURANDURAN

Očakával som viac som sklamaný.Vlk sa ukázal iba raz,  Príroda áno ale iba stromy, stromy, stromy. No a ten koniec to celé pokazil  sa čudujem že som sad jednu hviezdu to asi za ten plagát. ()