Zvrácenost strachu

• Kanada Hunter Hunter
všechny plakáty

Joseph Mersault s manželkou Annou a třináctiletou dcerou Renée žijí po většinu roku v lesní chatě. Živí se prodejem kožešin z ulovených zvířat. Není to snadný život, o kožešiny je stále menší a menší zájem a jejich cena klesá. Rodina má kvůli tomu problém s nákupem základních potravin. Anna by se chtěla přestěhovat do vesnice a najít si práci. Těžký život s manželem si vybrala, na to si nestěžuje, ale jejich dcera Renée si to nevybrala. Měla by chodit do školy a stýkat se s vrstevníky, prožívat první lásky, prostě žít normální život. Tak, jako oni, už dnes nikdo nežije. Joe se o tom teď nechce bavit. Do jejich oblasti se vrátil nebezpečný zlý vlk a je potřeba se ho zbavit. Požádá Annu, aby s Renée zůstaly doma a on sám se vydá na lov vlka. Při hledání narazí na místo, kde najde několik zavražděných lidí, ale těm už pomoct nedokáže. Pustí se tedy zatím po stopě nebezpečného zvířete. Anna čeká několik dní, ale Joe se jí stále neozývá. Nechtěl, aby mu volala vysílačkou a plašila vlka, Anna to přesto párkrát zkusí, ale marně. Joe mlčí. Pak najde kousek od chaty těžce zraněného muže. Domnívá se, že ho napadl vlk. Muž má velké bolesti a blouzní. Anna ho dotáhne do chaty, kde mu poskytne první pomoc. Podle ní by měl vyhledat lékaře a když se muž dá trochu dohromady, chce ho odvézt. Muž však odmítá pro velkou bolest. Tak ho Anna a Renée nechají ještě u sebe, aby se trochu více zotavil. Anna se snaží obstarat nějakou potravu a společně s Renée kladou pasti v lese. Když se tam Anna jde podívat, zda se něco chytilo, najde tělo svého manžela. Je evidentní, že za jeho smrt nemůže vlk, ale člověk... (TV Prima)

helraiser

Tak tomhle je pro mě obrovské překvapení a vzhledem k tomu, že jsem neviděl trailer tak jsem byl opravdu kurva překvapenej kam se tenhle jinak naprosto perfektní survival stočil. Perfektní prostředí, lesy a opravdu ukázkový hladový vlk a rodinka lovců odříznuta od civilizace. Vše šlape jak má a závěrečných deset minut je naprosto koule rvoucí a opravdu brutálních. Tohle se prostě povedlo a brutální závěr je opravdu třešničkou na jinak dokonalém survivalu. Doporučuji. ()

Rockerman

Drama a napětí až do samotného, uznávám že trochu přepáleného konce. Skvěle natočeno! K navození atmosféry stačí jen prostřihy mezi Josephem pátrajícím po vlku, jeho dcerou vracející se domů a manželkou vracejíc se s vědry vody. Pro mne zpětně jednoznačně horor loňského roku! ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY Dle množství pochvalnejch recenzí jsem teda čekal mnohem víc. I bez traileru jsem tušil, kam se děj oproti původnímu příběhu (vlk) stočí. Minimálně od doby, kdy Joe najde zavražděný lidi v lese na jednom místě to bude jasný uplně každýmu. A "záhadnost" týpka, kterýho máma s dcerou zachráněj a léčej, byla díky tomu taky hned pryč. Jediný, co mě fakt zaskočilo, byl samotnej závěr. Já mám teda gore rád, ale měl by mít v příběhu aspoň nějaký svoje opodstatnění. V tomhle případě mi však přišlo gore finále hodně prvoplánový a už vůbec jsem nepochopil, proč teda nemohli tvůrci ukázat, co vrah proved dceři? Chování postav pak místama dostávalo dost na frak (proč Joe po tom, co viděl, pátral po vrahovi na vlastní pěst, fakt nelze pochopit). Tvůrci to asi mysleli dobře, jenže výsledek bohužel moc dobře nedopad. Na druhou stranu výprava byla fajn a filmařina s atmosférou byly v rámci žánru nadprůměr, dvě hodně silný hvězdy. ()

KUFI

Docela prijemnej lesni servajvl, nikoliv horor. Takhle sem chtel vzdycky zit - ve srubu uprostred hlubokych lesu, s vernym coklikem a kulovnici pres rameno ()

Cruchot

Film, který tak trochu klame tělem. Mohlo by jít o sociální drama ve stylu Mortensenova Captain Fantastica o dívce vychovávané mimo civilizaci párkem neortodoxních rodičů. Mohlo by jít o dobrodružný survival snímek ve stylu DiCapriova Revenanta, s vlkem (vlky) místo medvěda. Mohlo by jít o čistokrevný horor. Film se zpočátku může rozvinout ve všechno možné. Rozhodně lze doporučit nic moc si o něm nečíst, nekoukat na trailer a skočit do toho rovnýma nohama. Snímek se možná rozjíždí pomalu a většina stopáže je vlastně víceméně přípravou na závěrečných dvacet minut. Ale právě kvůli nim se vyplatí film shlédnout. Nic víc prozrazovat nebudu. ()

Shanen29

No po pravdě nic co by mě přikovalo do křesla.Nedostal jsem to,s čím jsem v tomto filmu počítal a to je stupnující se napětí a lovecká brutalita mezi samými lovci pokud by se to opravdu hororem nazvat mělo.Alespon konec jsem čekal přez to velmi omračující pomalé tempo vrcholné,ale ani poslední desetiminutovka to zachránit nemohla. ()

Clark_Kent

Nějak mě to nechytlo a navíc to nedávalo úplně smysl. Zbytečně moc brutální a zbytečný scény, kde používají zvířata. Pravděpodobně jsem čekal, trochu jiný spád. ()

Mamlas

Film o rodině, která žije v lese kdesi na konci světa. Ubíhá to hlemýždím tempem a je to o tom jak chlap nebo baba nebo jejich dcera chodí po lese a koukají a chodí a koukají a chodí. Fenomenální nuda po celou dobu. Monotónní a nezajímavý film zpestří jen 2 věci - nález mrtvých těl a poslední pětiminutovka. Ale vlastně i to nalezení těch těl a i ta poslední pětiminutovka vlastně nudí. Celé je to fádní, unylé, ale aspoň se tam toho moc nenakecá. (12%) ()

stephano

Nebejt konce dám i 5*, málo kdy se mi stane, že se plnou stopáž dívám na film, kde prakticky celou dobu nevím na čem sem a co se stane. Zábavný film, který malinko strhává konec. Dokážu si představit, že autor pude ještě dál a s pointou si více pohraje, klidně i někam za hranici. Nechci spoilerovat, tak jen řeknu že toto se povedlo ()

SAINTS

Rodina vo filme Hunter Hunter si žije svoj sen o divočine a živi sa predajom kožušin zvierat ktore chytia,velmi to teda nevynaša.Otec berie svoju dceru na inštruknažne polovačky a mama(Camillie Sulivan)doma vari skromne jedla,ktore udržuju rodinu nažive.Nevadilo by jej prestahovat sa spät do mesta.Jedneho dna otec niečo hrozne objavi v jednej zo svojich pasci .Na lovu môže byt zabijacky vlk.Film sa ku koncu premeni na horor,s koncom ktory sa vryje do pamäti.Linden vytvoril doveryhodnu lesnu dramu a poskytuje spravu o tom kto môže byt najnebespečnejšim predatorom v lese.Koniec filmu je razantny a dostatočne silny. ()

petrik11

Aj by som to hodnotil lepšie, ale obsahovalo to aj kopu hlušiny, a silou mocou upútať diváka na nepodstatné veci, aby dejové zvraty mali väčší účinok. Pozerateľné. ()

regentor

Odlehlé stavení někde v hlubokých lesích je útočištěm tří lidí. Hlava rodiny touží dále žít zálesáckým způsobem života.Matka má jinou představu ale na realizaci jejich plánů nejsou finance.Náctiletá dcera nechodí do školy ,tráví čas kladením pastí a tak nějak se v tom všem plácá.V okolí obydlí se objeví starý a zkušený vlk, který už jednou rodině zatápěl.Vykrádá jim pasti a vůbec je dost zlobí.Tatík lovec, který pozná z trusu i mývala a dokonce ví jestli to byla samice se rozhodne rázně zakročit ! Na vlka si počíhá ,střelí, trefí a zraní. Když se vydá po stopě krvácejícího zvířete , najde jiný "úlovek" .Daleko horšího predátora.Pokud to zatím byl snímek na který se celkem dalo koukat a nebyl extra otravný tak nastává změna. Hloupost stíhá nelogičnost , zkušenost se stává trapností a jednání postav , včetně strážců zákona je jak z nepovedené parodie.Nudné a nezáživné tempo jen umocňují promrhaný potenciál , který ve snímku mohl být.Žádná lesní naháněčka, kladení pastí nebo dokonce přestřelka se nekoná, jen drama a utrpení. Finální zvrat- nezvrat to už nezachrání.Škoda. ()

Mamutol

Tak jsem do toho (podle doporučení nekoukat na trailer) šel taky rovnou a byl jsem maximálně spokojen. Má to sice pomalé tempo, ale celkově mě tento brutální lesní snímek překvapil a bavil až do krvavého finále. ()

Stumbleine

Hodně slušný psycho-thriller, odehrávající se většinu času v hlubokých lesích. Od začátku jsem byl napnutej jak struna. Nejlepší je pustit si to s pochmurnou náladou po špatném dni před spaním a udělat stejnou chybu jako já :O :D ()

mkee

Netreba sa nechať odradiť relatívne nižším hodnotením, ktoré má na csfd väčšina filmov žánrovo iných ako dráma/dokument/japonské anime. Áno, nejde o veľkofilm, dejová linka je pomerne predvídateľná a psychológia postáv neraz vyvoláva otázniky. Film však vyniká podmanivým vizuálom a doslova unikátnym, satisfakčným i keď zvráteným záverom. Určite to nie je nuda a po rozpačitých veľkofilmoch typu Tenet, kde režisér premyslel sám seba, je tento snímok pôsobivým prekvapením. ()