Zvrácenost strachu

• Kanada Hunter Hunter
všechny plakáty

Joseph Mersault s manželkou Annou a třináctiletou dcerou Renée žijí po většinu roku v lesní chatě. Živí se prodejem kožešin z ulovených zvířat. Není to snadný život, o kožešiny je stále menší a menší zájem a jejich cena klesá. Rodina má kvůli tomu problém s nákupem základních potravin. Anna by se chtěla přestěhovat do vesnice a najít si práci. Těžký život s manželem si vybrala, na to si nestěžuje, ale jejich dcera Renée si to nevybrala. Měla by chodit do školy a stýkat se s vrstevníky, prožívat první lásky, prostě žít normální život. Tak, jako oni, už dnes nikdo nežije. Joe se o tom teď nechce bavit. Do jejich oblasti se vrátil nebezpečný zlý vlk a je potřeba se ho zbavit. Požádá Annu, aby s Renée zůstaly doma a on sám se vydá na lov vlka. Při hledání narazí na místo, kde najde několik zavražděných lidí, ale těm už pomoct nedokáže. Pustí se tedy zatím po stopě nebezpečného zvířete. Anna čeká několik dní, ale Joe se jí stále neozývá. Nechtěl, aby mu volala vysílačkou a plašila vlka, Anna to přesto párkrát zkusí, ale marně. Joe mlčí. Pak najde kousek od chaty těžce zraněného muže. Domnívá se, že ho napadl vlk. Muž má velké bolesti a blouzní. Anna ho dotáhne do chaty, kde mu poskytne první pomoc. Podle ní by měl vyhledat lékaře a když se muž dá trochu dohromady, chce ho odvézt. Muž však odmítá pro velkou bolest. Tak ho Anna a Renée nechají ještě u sebe, aby se trochu více zotavil. Anna se snaží obstarat nějakou potravu a společně s Renée kladou pasti v lese. Když se tam Anna jde podívat, zda se něco chytilo, najde tělo svého manžela. Je evidentní, že za jeho smrt nemůže vlk, ale člověk... (TV Prima)

Skeksis

Byť tým vlkom, tak dcérenku zožeriem na raňajky, otecka na obed, a maminku na večeru. Klásť pasce je nehumánne a úbohé. A vychovávať dieťa na samote bez vody a elektriny tiež. Ak si niekto myslí, že behať po lese a zavíjať, sem-tam nájsť nejakú mŕtvolu, je normálne, tak to asi nemá v hlave v poriadku. Ale nepríjemná, iritujúca atmosféra sa tiahla celým filmom, takže ja som bola spokojná. ()

kenkaku

Tak to vypadá, že zase jednou jdu proti proudu. Film byl fajn Asi tak prvních 20 minut, kdy přislíbil něco, čím se vlastně vůbec nestal. Je to taková zplácanina více témat dohromady, ze které se vytěží vždy jen část a pak se jde dál. Chování postav nedává moc smysl a může za to právě poslepovaný scénář. Atmosféra tedy funguje jen chvíli, pak se mění v otravnou kravinu, co akorát irituje debilitou postav. Nejhorší totiž je, když divák dávno chápe/tuší co se děje a v rámci “zachování dramatu” se vrší jeden WTF za druhý. ()

Michelle75

Nemůžu říct, že by mě to nebavilo,ale na druhou stranu jsem pořád čekala napětí a v tom čekání jsem se začala spíše nudit. Jednotlivé postavy mě bavily, prostředí a život uprostřed lesů taky......pokud bych nečetla, že se jedná o horor, tak bych se u závěrečné scény hodně pobavila, ale takhle ji beru jako plus. No max. na jedno pokoukání. ()

borec999

Trojčlenná rodinka, divočina,les a vlk. Viac pred sledovaním o filme nemusíte pre vlastné dobro vedieť. Hunter Hunter totiž začne s klasickým príbehom idúcim ako podľa šablóny, kedy len čakáte kedy už členovia rodiny vypátrajú toho vlka čo ich terorizuje. V druhej polovici však príde 1-2 pre niekoho určite dosť nečakané a rozhodne pekne vymyslené zvraty (ktoré som však istý čas vopred odhalil) a film je nakoniec niečím úplne iným ako survivalom. Vo výsledku však môžem Hunter Huntera viac chváliť ako kritizovať. Rodinka je sympatická a dá sa jej fandiť, prostredie divočiny a lesa (výprava) je zaujímavé, film vie byť miestami napínavý a v závere poskytne aj slušné gore ( posledná scéna, ktorú si určite vychutná každý hororový nadšenec). Takže, áno je to žánrovo nadpriemer. Akurát, že na 4* ja osobne ísť nemôžem-kvôli tomu že som hlavný tromf filmu odhalil skôr ako prišiel. Lepšie 3* a 65% ()

666Carnage

Neuvěřitelná chuťovka. Věděl jsem o filmu ale nic jsem si nezjišťoval o ději a ni neviděl trailer a Vám to doporučuji taky. Film celou dobu působí jako survival horor s vlkem v lese ale opak je pravdou. Krásná příroda, suprová atmosféra a grandiózní finále. 80% ()

HonzysKISS

Bavilo mě to, má to krásné prostředí, fajn hudbu, detailní scény, ale nakonec mě to v něčem přece jen zklamalo. Moc jsem se těšil na krvavej boj s vlkem, ale nedočkal jsem se. Celkově ani napětí moc nebylo. Neměl jsem z toho žádnou husinu. Dalo by se z příběhu vymáčknout o dost víc. Třetí hvězdu dávám s přimhouřenýma očima. 60/100 Já si třeba myslel (velký SPOILERY, nečíst dál), že ten jejich otec je trochu darebák a celou dobu vraždí lidi, aby z nich měl maso pro svou rodinu (což je můj geniální nápad :D). Nebo jsem se těšil na rodinné roztrhání od vlčí smečky. No a nakonec to bylo jinak, každopádně konec byl aspoň šťavnatý. A nakonec si maličko rejpnu, ten závěr nedává smysl, když ta hysterka říkala, že nikdy nic nestahovala. (Není u mě zvykem nadávat na logiku, přísahám) 60/100 ()

Flopik

Pozor na tie nadšené komentáre ktoré to vo veľkom chvália, film je totiž úplne iný. Začne to ako lov na vlka, avšak na konci sa ukáže, že vlk tam skoro nehrá rolu a sviňa je zas človek. Atmosféra dobrá a najviac sa mi páčila tá hudba. Inak sledujeme 1hodina 20 minút v podstate nič, kde len čakáte či sa už konečne niečo stane. Veľmi, veľmi pomalé tempo a reálne do poslednej 5 minútovky sa nič nestane. Na konci musím však pochváliť skvelú krvavú scénu, ktorá vyzerala naozaj výborne. Na horor a nato aby ma film udržal moju pozornosť to však nestačilo. Ak vás láka tá posledná scéna, pozrite si prvyćh 5minút a posledných 5 minút. O nič neprídete to mi verte. ()

jerenymo

Milé překvapení z lesa. Nic přehnaného, reálné chování postav, dost věcí je na domyšlení diváka. Závěrečná scéna mi připomněla scénu z filmu Martyrs. ()

Haniczka

Jediný, koho jsem v průběhu filmu litovala, byl ten vlk. Rodiče ve mě vzbuzovali jen odpor, jak si lhali a kdyby nebylo těch dvou policajtů, měla bych pocit, že se tam každý chová jako naprosté jelito, co si jde dobrovolně pro smrt. Ale jako horor slušný, zejména dobrá gradace a nerušivá hudba. ()

warrenur

Nadherny les, pekne sceneria, kamera, uchadzajuci herci ,klamliva vlcia linia a zaver, ktory sa nepekne zvrtne. Moze byt. Odporucam. 60% ()

ink flo

Survival horror o podivínské rodině žijící na samotě uprostřed lesů, která se bojí vlka a dalších. Vyhovující pomalejší tempo, posledních pět minut to posunulo o jednu hvězdičku nahoru. Lepší bez traileru, jinak víte všechno (i když to asi většina filmu). ()

Mackoun

Na zdejší doporučení jsem si to dal bez traileru... docela jsem se těšil, ale po celou první čtvrtinu mě děsně iritoval mrzutej a až katalogově drsnej táta lovec, kterýmu ten chorobnej nadbytek testosteronu div nestříkal ušima ven. Druhá čtvrtina už se nesla v duchu (mého) smíření se s naivní postavou otce a usoudil jsem, že úplná hrůza to snad nebude. Třetí čtvrtina už nesla kusy podezřele zralýho ovoce a závěrečná část mě z počátečních tří hvězd s odřenýma ušima srazila do kolen a s kudlou na krkavici donutila ke čtyřem až pěti hvězdám. Pátá už jen za ten pomalej a nečekanej sešup mimo veškerý očekávání... ()

Rathalos

Niekedy Kanada tocila dobre filmy,no v poslednej dobe natrafim vzdy na sra*ky a uz pomaly kazdy movie,kde niekoho zabiju je oznaceny ako horor,ale s*at na to,tento thriller ma brutalne pomaly rozjazd,sledovat ludi chodiacich po lese ako ovoniavaju zvieracie ho*na,no vazna nuda a ta ich dcera,liezla mi na nervy,aspon ten koniec bol super,za ktory dam dve hviezdy...:-) ()

Hapretor

Konec trapný ... průběh nudný ... moc to nedávalo smysl ... ale stejně to ušlo ... za herce přidávám jednu * ... byli dobří ... uvěřitelní ... ()

fr3ak

Dost slušný překvápko musím povídat. Silně doporučuju si nic nezjišťovat a hlavně nečíst komentáře (zase se tu pár rádoby expertů muselo vyblejt, ale to už je takovej CSFD folklór). Moc rád bych napálil za plnej počet, ale bohužel to trochu sráží fakt, že jakmile !spoiler! začal ten raněnej zmrd přehnaně pindat o bolavý haksně !konec spoileru! tak moje podezřívavý já začalo čmuchat to, co se bohužel později potvrdilo. Ale to je čistě můj problém a věřím, že některý diváky to třeba nenapadne a užijou si to v plný parádě (dobře pro ně). Každopádně silný čtyři! ()

Vabr

Tenhle koment jsem chtěl už psát včera nebo předvčerejškem, ale neudělal jsem to, protože mě rozhodila jedna smrt ve Ztracených a nechtěl jsem se zbytečně nas*at a zkazit si trochu náladu. Úplně mě se*e celkové, velmi dobré hodnocení a zvlášť mě fakt nas*alo hodnocení od mých oblíbených uživatelů! Fakt pí*ovina. Pardon, ale toto opravdu už ku*va NENÍ animal horor! Vlk je totálně mimo, tenhle film není vůbec o tom! Už mě fakt vytočila další hloupá rada od jednoho z mých oblíbených, který napsal, ať si o filmu nic lidi nezjišťujou, že to pak zkazí film. Ten stejnej výblitek napsal i u ,,Better Watch Out‘‘, což byla pěkná pí*ovina taky. Po filmu jsem se koukl schválně na trailer, a kdybych se na něj podíval už předtím, tak by mě totálně odlákal. Ta amatéričnost a nuda tam šly vidět. Toto je amatérské, NULOVÁ atmosféra (fakt tu není!) a úplně o ničem. Ze začátku se mi zdálo, že rodina bude blbá a nudná, pak se postavy trochu rozvíjely, ale nakonec se to úplně zastavilo, takže byly pořád na ho*no. Naštěstí, přesto, že je toto jeden z filmů, kde se málo mluví, tohle bylo na přijatelné úrovni. Na postavách mi nezáleželo. Zvrat ke konci, který ,,směřuje jinam, než byste očekávali'' na mě vůbec nijak nezapůsobil. Celý film je ve výsledku docela citově prázdný. Až posledních 6 minut nastane horor, který je nechutný, ale upřímně mi přišel vhozený až příliš a měli ubrat. Celé jsem to ve výsledku koukal, jen abych uviděl ten ,,strašně originální zvrat a konec'', ale NESTOJÍ TO ZA TO! VYHODNOCENÍ: BUDU TVRDIT PŘESNÝ OPAK - ZJISTĚTE SI O FILMU PŘEDEM!!! ()