poster

Muž v hnědém obleku (TV film)

 • USA

  The Man in the Brown Suit

 • Slovensko

  Muž v hnedom obleku

Mysteriózní

USA, 1989, 92 min

 • elizabeth_ba
  **

  Ten román je výbornej, ale tohle zpracování velmi nudný a mizerný. Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Kolyas...(20.8.2013)

 • mandlova
  *

  Horší než jakákoliv salonní adaptace...(21.5.2015)

 • farfalla
  **

  Mám velmi ráda detektivní příběhy Agathy Christie, to postupné odhalování informací se spoutou podezřelých. Tento film má však hodně proškrtaný scénář a levnou výpravu. I na televizní film je slabší.(12.6.2015)

 • senoritar
  **

  Velmi nepovedené televizní přepracování skvělé knížky od Agathy Christie. Knihu jsem právě dočetla a musím konstatovat, že byla o 1000% lepší, než film, který jsem sice viděla, už před nějakým časem, ale ani s odstupem v něm nevidím nic, co by se povedlo více, než v knize. Zasazení děje do 80. let by mi ani tak nevadilo, jako nesympatičtí herci s výkony odpovídajícími ochotnickému divadlu. Sama hlavní hrdinka se chová jako rozmazlený spratek, který se hned umíněně rozkřičí, jakmile nedostane přesně to co chce. Hodně slabé.(14.5.2010)

 • elle
  ***

  Detektivka podle Agathy Christie posunutá do 80. let 20. století se Stephanii Zimbalist v hlavní roli. Je to televizní "zábavná" detektivka ala televizní tvorbu To je vražda napsala a podobné. Zajímavou ji činí účast např. právě Stephanie Zimbalist, která si zde střihla roli ne nepodobnou té v Remingtonu Steelovi, jen její protihráč je méně zajímavý než Brosnan. Nicméně schéma podobné. Lehce bláznivý děj je udržován v napětí ne ani tak tím, zda hrdinka rozlouskne záhadu, ale spíše tím, zda záhadný "muž v hnědém obleku" a ona se konečně políbí. Odpočinková zábava, která si na nic nehraje. JInak mám pocit, že Stephanie Zimbalist je jedna z mála, které podle mě slušela otřesná móda, která frčela v 80. letech. Lehký nadprůměr ve svém žánru a tři hvězdy za to jak skvělá komediantka Stephanie Zimbalist je.(18.8.2007)