Reklama

Reklama

Země dinosaurů 2: Dobrodružství ve velkém údolí

  • Česko Země Dinosaurů: Dobrodružství Velkého Údolí (více)

Obsahy(1)

Před miliony let žila na Zemi početná stáda dinosaurů. Našeho hlavního hrdinu podrobuje život těžkým zkouškám, protože po ztrátě rodičů musí sám obstát ve světě, kde na něho na každém kroku číhá nějaké nebezpečí. Jedinou šancí na přežití je dostat se včas do Kvetoucího údolí, kde je pro každého dost potravy a zvířata tam žijí spolu v míru a pokoji. Během dobrodružného putování se seznámí s několika novými kamarády, ale jak náš hrdina, tak jeho přátelé budou potřebovat ještě hodně odvahy a vynalézavosti, aby po řadě společně prožitých dobrodružství dospěli živí a zdraví ke kýženému cíli. (TV Minimax)

(více)

Recenze (11)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Dinosauri dostanú nového kamaráta. Mäsožravca T-Rexa. Klasická 90s rozprávka so skvelou ručnou animáciou. ()

Reklama

Marasuchus17 

všechny recenze uživatele

Ach jo, to ještě také bývaly zcela úplně jiné časy, když jsem byl pouhým malým nezkušeným, ale přesto vnitřně gigantickým milovníkem téhle animované dinosauří trilogie(jímž stále jsem a navždy budu) a pravidelně sledoval každý díl, včetně tohoto, a trávil většinu svého času se svými milovanými dinosauřími kamarády. Tenhle díl, uznávám, už sice nebyl tak skvělý jako ten první, originální, kterým to všechno začalo, přesto ho miluji stejně tolik, jako ten první, nebot' já mám zhlédnuté všechny díly (pořád se na ně dívám) a líbily se mi všechny úplně stejně, zkrátka každý díl má své vlastní kouzlo, kterým diváka zaujme a zůstane vrytý v paměti. Mě osobně tento film pobavil skvělými písničkami, které si občas také ještě semtam broukám, novou postavou (ostrozub Křupka je tak moc boží, kam se na něj hrabe Bezzubka nebo malý Simba či Bambi), noví záporáci Ozzy a Strut též nezklamali a nejvíc mě potěšily útěky a souboj s Křupkovými rodiči (tyrannosaury). Animace byly už tenkrát na hodně dobré úrovni (s tímhle nebude většina určitě souhlasit, ale to mě netrápí), především ty stíny pod pohybujícími se postavami oceňuji. Český dabing byl v těch letech tak moc skvělý, a musím nutně podotknout, že tehdy byla tzv. tvůrčí skupina Josefa Petráska rozhodně jednou z nejlepších dabérských skupin v Česku, a jsem hrozně moc rád, že namluvili tento díl, a i těch následujících 11. Přál bych si navrátit tyhle staré dobré časy zpátky. Myslím, že víc už nemusím dodávat. ∞ % ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Zloději vajec (rod Struthiomimus) Ozzy a Strut jsou návazností i odkazem na zloděje vajec (rod Ornithomimus) z předchozího filmu Země dinosaurů (1988). (Marasuchus17)
  • V části, kdy se Nožička a její přátelé v noci sejdou u velké skály, aby pohovořili o svých nynějších problémech, je možno si na nebi všimnout Měsíce, jenž je o hodně větší než v současnosti. Paleontologové i geologové se již tenkrát už domnívali, že Měsíc býval u naší planety položen blíže a tudíž bylo možno ho v noci ze Země vidět větší. Postupně se ale od naší planety vzdálil a stále vzdaluje, a tak ho proto v současnosti vidíme o mnoho menší. (Marasuchus17)

Reklama

Reklama