Hera riskuje svoji kariéru, aby pomohla svým přátelům. Ahsoka se Sabine čelí nepřátelům. (Disney+)

rime

Lituju fanousky Star Wars, jsou už jako kozy, nepoznají mrkev od petržele. Na seriály z tohoto univerza se nebude vzpomínat v dobrém, Andor to trošku podržel, ale ten se přece jenom dost vymyká, po zbytku za pár let neštěkne ani pes a koukání na ty výtvory bude považováno za formu sithského mučení. ()

KiJi

Tak toto byl nářez. Tahle jedna epizoda strčila do kapsy tři nová pokračování Star Wars (tj. 7, 8, a 9); tam se k seriálové choreografii soubojů ani nepřiblížili, vlastně k žádné choreografii. Tento díl byl akční nářez se světelnými meči, lasery i jediskou magií... Akorát by mě zajímalo, jestli ten Anakin-Christensen je pravý nebo AI....? ()

madcap

K předchozí epizodě jsem napsal román, teď se budu krotit, slibuju. 😅 Kdo už je patologicky alergický na značku Disney a bude to prostě chtít ztrhat a potopit ... tak si vždycky něco najde ... no a já mu to tady rozhodně nevymluvím. V posledních týdnech je takových reakcí všude plno, některé už podle mě zacházejí za pomyslnou červenou čáru ohraničující zdravý rozum ... ale budiž ... Že si Disney určitou část fan-base (asi možná i nevratně) znepřátelil, za to si tam můžou sami ... že ten odpor ale leckdo přehání až do absurdna, to je věc druhá... Za mě je čtvrtý díl velmi povedená old-school StarWars epizoda, kde se fanouškům (kterým ještě pořád na tu alergii aspoň trochu zabírá zyrtec) dostane plnými doušky skoro všeho, co měli/mají na klasických SW tak rádi. Jasně, asi nikomu nespadne brada ze super-originality, ale kvalitu to podle mě rozhodně má ... Protože nemůžu dát 4,5 hvězdy, dávám pět. ()

patient333

Hell yeah, toto je krásna genéza, toho čo vymýšlal Lucas, ktorý sa pôvodne inšpiroval Kurosawom a jeho samurajských filmov. Scéna v lese Ahsoka vs Marrok, hell yeah. Súboj voči Baleanovi skvelé. Musím uznať, že mierne mi to kazí postava Sabine, ktorá je na vek postavy mierne nevyspelá, až moc teenegerská, ale za to Ahsoka mi t ovyvažuje krásne. A koniec, hell yeah. ()

JancakV

Bože, ten scénář je spatlanina nesouvisejících nápadů, obřích nelogičností a stupidního chování postav, které pak vypadají jako naprostí idioti. Tenhle díl je, v těchto ohledech, odpad. Ne že by to byl až takový zázrak od začátku, ale dával jsem tomu víc naděje. ()

Branique

Táto časť bola lepšia ako ostatné. Škoda len, že Ray Stevenson zomrel (infarkt krátko po očkovaní). Zaujímalo by ma, že kým ho nahradia. Možno nejakou ženou, aby tam už nebol žiadny chlap vôbec. Ale ak mám jeho rolu zhodnotiť objektívne, tak asi takto. Do tej role velmi dobre zapadá vizuálom. Je to kus chlapa a má taký nečitateľný vzhľad. Hodil by sa na záporáka aj dobráka. Počas súboja na konci som si ale všimol, že jeho robustná postava si pýtala svoju daň. Niektoré jeho pohyby boli dosť nemotorné a pomalé.V iných bolo vidno, že je to jeho dvojník (trocha iná postava). Ale vizuálom sa tam naozaj hodil. ()

DarthAthiss

Stále mi vadí zacházení s některými postavami, například Marrok je kompletně zahozený potenciál. Já chápu ten zvrat, ale použít místo toho Osmého bratra a nevytvářet zbytečně nového inkvizitora a podporovat zboření původního složení inkvizitorů, které mělo být a co je bohužel porušeno dávno. Nicméně ty tři hvězdy nakonec dám, i když seriál ani zdaleka neukazuje to SW, které miluju a co od něj očekávám. Ovšem za Baylana a jeho výborné ztvárnění lepší hodnocení, dám 3/5 ()

Gualtiero

Tenhle díl byl actually ok, ale dám 3/5 kvůli odhalení co vlastně je Marrok a taky kvůli worlds between worlds, což je absolutní kravina. EDIT: snižuji na 2/5 jelikož je to totální shitshow ()

tonysawer

1. místo stále Andor, o 2. místo se dělí Mandalorian s Ahsokou, ale ta má našlápnuto z nějakého důvodu ještě o něco lépe, protože si uvědomuju, že jde teprve o začátek velkého příběhu ()