V zemi

Vědec, který zkoumá složení půdy, vyrazí do pralesa hledat kolegyni. Cestou ale odhalí nečekaně temnou stránku matky přírody a brzy se nad ním začnou stahovat mračna. (Netflix)

tron

Nepopieram. Divný film. Ale hoci extra divné filmy nevyhľadávam, tento ma bavil. Nepredáva svoju kožu lacno, ale ak sa naladíte na správnu vlnovú dĺžku, určite si prídete na svoje. Napokon z toho vyšla zaujímavá kombinácia folk hororu (Ben Wheatley jeden natočil už v r. 2011, aj keď je otázne, do akej miery je Zoznam smrti čistým folk hororom), lesného hororu, čarodejníckeho hororu, ekohororu a čohosi čudne psychologicko-psychedelického (hororového?). A rozhodne aj niečo medzi exploitationom resp. možno azda i hixploitationom. Ak máte slabosť pre nohy, nepozerajte to. Opakujem: nepozerajte to! Občas som sa nechytal, ale väčšinu času som si to naliehavo užíval. Smelo do toho. ()

Anderton

Hlavná postava je už taký mestský typ, že si nevie ani postaviť stan, ktorý kúpil v nákupnom centre. V tejto odcudzenosti človeka a prírody tkvie aj celá myšlienka filmu. Tá je však podaná veľmi mysteriózne, psychedelicky až sebastredne a nemusí v tomto balení zaujať každého. Skôr menšinu. Ono miešať vedu so starými mytológiami býva častokrát nešťastné, osobne by som sa viac stotožnil iba s tým, ak by ten prírodný vzorec bol proste iba výsledkom vedeckých pokusov a nemuseli sa pri tom čítať bubácke zožltnuté knihy. Neodporúčam ľuďom, ktorí majú problémy s nohami, ja mám s pätami a In the Earth mi na psychickej pohode v tomto smere zrovna nepridal. ()

Trevor

Film som pozrel so synovcom po návrate z cudziny,kde je tých prisťahovalcov podstatne viac ako u nás a smiali sme sa ňom ale že prvú ligu...ujo sekeráčik bol taký dement že ho nenapadlo zrušiť ani fotopasce ani mikrofóny, ale pochodeň zadzigal lepšu ako ultras CZ Belehrad ri derby s Partizanom...co ci mece, možno artové, možno iné, kamera a snaha ušli ale za týmto projektombudú hľadaťčo to iba "fajnšmekri"..ale po pol litry Jamesona na uvítanie, toto bolo moc na dvoch ľudí ktorí film zbožnujúa delí ich 20 rokov života.... ()

Radko

Kuchársky recept na Ducha lesa. Ingrediencie: testy na COVID-19, dezinfekcia, stany, sekera, nožnice, nože, kopec reprákov, neónové reflektory, kniha Kladivo na čarodejnice. Ďalej všetko zaniesť do prostredia, kde rastie veľa vyschnutých húb - prášnic bradavičnatých (Lycoperdon perlatum Pers.), plných výtrusného prachu. Musí tam byť najmenej jeden menhir, alebo aspoň nejaká skala- solitér v krajine. Nezabudnúť na ihlu, počítač, uspávacie tabletky a sirupy a niť. Pri príprave sú potrební dvaja muži, dve ženy. Pretrepať, urobiť v lese hlučnú alternatívnu elektro diskotéku a naštvať ňou a svietením reflektormi do nočného lesného kľudu lesné bytosti. Všetko zahaliť plášťom pomýlenej ezoteriky a stredovekého tmárskeho náboženského mystycizmu. Symbióza koreňových systémov a húb (mykoríza) narušená drbnutou snahou ľudí vmiešavať sa do jej zákonitostí zaručene povolá Ducha lesa, aby dal na vedomie trpákom človečím, že takáto neúcta si vyžaduje minimálne jednu obeť. Výstižný komentár: LIVINGDEAD ()

Cappuccino

Psychedelická hororová jazda o komunikácii s prírodou, ktorá môže byť nebezpečná. Záver ma síce trochu sklamal, ale inak som si celý čas užíval výbornú atmosféru a tajuplnosť zradných lesov (alebo ľudí). Rozumiem však, že pre množstvo divákov bude Wheatlyho film veľmi uletený (čo aj je), no pre mňa osobne v dobrom slova zmysle. Po rade novodobých jump scare hororov som si rád pozrel film, ktorý ma zaujal originálnym námetom. Ak očakávaš priamočiary krvák, budeš sklamaný. ()