Boba Fett (Temuera Morrison) uděluje audienci. (Disney+)

jx2004

Sci-fi (no dobře, možná spíš fantasy), poušť, dlouhé záběry, perfektní vizuál, skoro se nemluví. To už jsem kdesi viděl... A je to opět absolutní špička. Tak jen ať to nesklouzne k nějaké akční blbůstce. Ne, že bych žádnou akci nechtěl, ale pokud si to bude držet atmosféru a gradovat, budu nadmíru spokojen. This is the way... ()

RoneXxXD

Strašně krátkej pilot. 2/3 dílu nám vyspoileroval trailer, což je asi i nakonec dobře. Boba Fett strašně nevýraznej a silně doufám, že v následujících dílech ten "respekt" bude cítit, přeci jen, má se jednat o nejobávanějšího bounty huntera (ačkoliv to zatím vypadá, že ho nikdo nezná) v galaxii. Každopádně dostání se ze Sarlacca jenom vlastními rukami, to je Boba kterého znám. No, uvidíme co nás čeká v následujících dílech, ale toto byl poměrně nic neříkající díl. ()

Remivsremi

První epizoda nám jasně dává vědět, co můžeme očekávat od druhého hraného SW seriálu. A asi bez překvapení se tady jede ve stejném duchu jako v případě Manda. Epizodní questy, zajímavá vizuální stránka a občas pocit, že se na obrazovce téměř nic neděje. Fanoušci Mandaloriana budou spokojení, pokud jste ale u něj brblali, tak budete vědět, do čeho případně půjdete již podruhé. ()

dO_od

// Uf, půl hodiny a já měl chuť přetáčet. Co jiného ale čekat od pětistránkového scénáře a přesně zero zajímavých postav. A když už nevíš co (v první epizodě), přihoď tam monstrum. Leaky a teorie mě namlsaly, že by to nemusel být stejný průšvih co Mandalorian, a já na to zase skočil. Poslední roky jsou pro mě coby fanouška Star Wars fakt tvrdý. ()

HennessyVSOP

Dal bych i pět hvězdiček, protože si myslím že se na ně postupně dostaneme, ale zatím bohužel nemůžu. Námět i využití postav a světa SW je v pořádku, velmi citlivě jsou zpracovány i flashbacky, ale zatím chybí ději dostatečná hloubka. Na úvod dobré, ale čekám, že se zlepši buď epizodní zápletky a nebo to začne táhnout hlavní dějová linka. PS: hudba opět super. ()

• Název epizody je referencí na stejnojmennou knihu Roberta Ansona Heinleina z roku 1961. (LostRaven)
  • Mos Espa je rodištěm Anakina Skywalkera. Odehrála se tu většina scén ze Skryté hrozby (1999), a to včetně proslulého závodu kluzáků. (Veskoslav)
  • Epizóda dáva odpoveď na otázku, ktorú si fanúšikovia Star Wars kládli celé desaťročia – čo sa stalo s Boba Fettom po páde do tráviaceho ústrojenstva Sarlacca? Či prežil, to sme sa dozvedeli už v seriáli Mandalorian (od r. 2019), no celý priebeh udalostí sa odhalil až teraz. (ČSFD)