Srdce je osamělý lovec

• USA The Heart Is a Lonely Hunter (více)

Filmová adaptace slavného románu Carson McCullersové je mozaikou příběhů několika zcela odlišných lidí. Hluchoněmý John Singer (Alan Arkin) právě přišel o svého taktéž hluchoněmého a navíc mentálně postiženého nejlepšího přítele, který musel být umístěn do ústavu. Přestěhuje se proto do jiného města, aby ho mohl navštěvovat. Penzion, ve kterém bydlí, vlastní rodina dospívající dívky Mick (Sondra Locke), která právě hledá sama sebe a své místo v životě a s Johnem Singerem se spřátelí. Dalšími postavami jsou věčně opilý a konfliktní ztroskotanec Blount (Stacy Keach), velmi hrdý černošský doktor Copeland (Percy Rodrigues) a jeho odcizená dcera Portia (Cicely Tyson), kteří se oba dva po svém snaží bojovat s různými předsudky.

Právě předsudky proti černochům, hluchoněmým, mentálně postiženým, alkoholikům nebo chudým jsou hlavním tématem tohoto dojemného dramatu nominovaného na dva Oscary a čtyři Zlaté Glóby. (zoe.x)

bravo1

Asi jsem z těch uměle sladkých US filmů vyrostl, dvě hodiny bych to nevydržel sledovat, po hodině zrychlené sledování směr konec. Postižení, alkoholik, dospívající holka, rasové předsudky... a tak nějak je očekáváno, že to člověka automaticky dojme a vtáhne do děje. ()

newmeex

Dojemni pribeh človeka, ktorý sa išiel rozdať pre druhých, bolo zaujímavé sledovať vývoj postavy Mr.Singra od pozitivneho, usmievaveho až bezstarostne pôsobiaceho človeka, ktorý začal nasávať problémy iných až sa začal stavať čoraz smutnejší, okolnostami ustarany, neschopny pomôcť iným a ani samému sebe. Samota, ktorá sa zacala plizit do jeho života, tragédie v jeho okolí, ktoré vnímal ako jeho vlastné a ztrata nádeje ho doviedla až k tragickému koncu. Excellentny výkon Alana Arkina, ktorý s bravurou zvládol psychologicky zložitú rolu pri ktorej sa musel obísť bez jazykovych prostriedkov a celý svoj herecký prejav mohol založiť v podstate len na mimike a vyraze v tvári ktorý sa stával v priebehu deja čoraz viac utrapeny. ()

harycek

Kdysi před lety když jsem to viděl poprvé nechal tento snímek ve mě hluboký dojem , zvláště herecký výkon Alana Arkina byl fascinující!!! ()

spable

Dojemný film s obrovskou škálou témat. Černoch - běloch. Svoboda - diskriminace. Zdraví - nemoc. Majetek - bída. Láska - přechodný požitek. Podpora - přehlížení. Jazyk - němota. Film uveden do českých kin a na obrazovky ČsT s krásným českým dabingem (Ráž, Kotrbová, atd.), na komerční HBO před pár lety dabován zlomyslně špatně. Jak přetlumočení dokáže filmu ubírat jeho kvality! Nejen Arkin a Lockeová znamenití. Kdo film nesežene...kniha je stejně krásná, ne-li krásnější. ()

r007

Každý máme své trápení, ale zdá se, že vždycky se najde někdo, kdo má trápení ještě větší....Nádherný film, který má velmi blízko ke sladkobolnému kýči, ale přesto je úchvatný. Je to především díky Alanovi a Sondře, jejichž výkony ční nad jiné.Scény, kdy spolu komunikují, patří mezi nejsilnější. Mimochodem scéna, kdy Sondra předvádí Alanovi hudbu, byla téměř okopírována ve filmu Bohem zapomenuté děti z roku 1986 ( také nádherný film ) ()

LionelHuts

Jediné, co si z tohohle filmu pamatuju je, že to bylo absolutně dokonalé. No a hrál tam Alan Arkin, který se o 2 roky později představil parádně jako kapitál Yossarian v Hlavě 22 Mika Nicholse. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin