Minuta věčnosti

Špičkový kardiochirurg Petr (Jiří Langmajer) je velmi uzavřený a introvertní muž. Jeho jednadvacetiletá dcera Lucie (Martina Babišová) má vrozenou srdeční vadu a Petr se ji rozhodne operovat sám při plánované operaci. Po operaci se společně vydají na dobrodružnou výpravu na nádherný severský ostrov. Tady mají dost času, aby k sobě opět našli cestu, protože Lucie se s ním už moc nestýká a stále ji trápí, že její matku opustil. Petr musí během dobrodružné výpravy přijít na spoustu věcí, které mu unikly a neustále je nucen odpovídat své dceři na všetečné otázky. Petr si uvědomuje, že mu Lucie chybí, že by měl některé věci ve svém životě změnit a naučit se nebýt tak velkým egoistou jakým je. Jednoho dne však Lucie náhle uprostřed divoké přírody zkolabuje. Petr si náhle není jistý, jestli neudělal někde chybu. Navíc má pocit, že je uprostřed nekonečné přírody ztracený a začne se mu stírat rozdíl mezi realitou a fikcí. Opravdu se plánovaná operace podařila? Opravdu Petr vyrazil s Lucií na dalekou výpravu? Není to všechno jen výplod jeho fantazie, která s ním hraje podivnou hru? Ocitá se v situaci, ve které poprvé v životě není jejím pánem, a musí podstoupit tvrdou zkoušku a souboj se svým svědomím a vědomím, aby přišel na to, co se doopravdy přihodilo, a jak se ocitl tam, kde je. (CinemArt)

5tipes

Námět by mohl mít potenciál, ale scenáristické zpracování, vedení herců, režie je naprosto mylný počin naší kinematografie, ostatně jako většina Havlíkových filmů. Hudba plná klišé - vygenerovaných z počítačových programů, bez jakékoliv skladatelské invence. Půl hvězdy Dávám za Langmajera (protože Babišová fakt předvedla jen to, že se dokáže naučit text) a druhá půlka hvězdy za kameru a působivou severskou krajinu. ()

gep

jako sorry, ale udělat film který má v podstatě dva konce, které i navzájem zcela protiřečí - a diváku vyber si - to dost shazuje dřívější režisérovu tvorbu - i nápad na tento film. Velká škoda. Doporučuji nový "director´s cut" a toto spálit a zahrabat ()

Metastazina

“Hledal bys mě, kdybych zmizela?” Za mě teda rozhodně ne! Kdo by takovou zrzavou čubku vůbec postrádal. To, že na natáčení vyberete naprosto famózní lokaci vám dobrý film nezaručí. A tohle je zářný příklad. Ještě když tam pochoduje mrzutý Langmajer, který trpí samomluvou a sem tam něco zabrblá té dětinské rudovlasé antiherečce. 78 minut zasraný věčnosti. ()

DiDu

Film, který předpokládá, že se dokážete podívat tak trochu "mimo box" a zapojit fantazii odtrženou od reality. Oceňuji snahu natočit takový film, který se vymyká běžnému vyprávění, ale když už to bylo tak zamýšleno trochu abstraktní, mohli se tvůrci oprostit od snahy aby film pochopili všichni. Chybělo mi v něm doopravdy něco zajímavého, co člověku zaměstná hlavu. Adekvátní zápletka ke správně syrovému prostředí, scénář bohužel trpí na hloupé dialogy o ničem a zpracování limituje až rušivé herectví hlavní herečky. No, škoda. ()