Minuta věčnosti

Špičkový kardiochirurg Petr (Jiří Langmajer) je velmi uzavřený a introvertní muž. Jeho jednadvacetiletá dcera Lucie (Martina Babišová) má vrozenou srdeční vadu a Petr se ji rozhodne operovat sám při plánované operaci. Po operaci se společně vydají na dobrodružnou výpravu na nádherný severský ostrov. Tady mají dost času, aby k sobě opět našli cestu, protože Lucie se s ním už moc nestýká a stále ji trápí, že její matku opustil. Petr musí během dobrodružné výpravy přijít na spoustu věcí, které mu unikly a neustále je nucen odpovídat své dceři na všetečné otázky. Petr si uvědomuje, že mu Lucie chybí, že by měl některé věci ve svém životě změnit a naučit se nebýt tak velkým egoistou jakým je. Jednoho dne však Lucie náhle uprostřed divoké přírody zkolabuje. Petr si náhle není jistý, jestli neudělal někde chybu. Navíc má pocit, že je uprostřed nekonečné přírody ztracený a začne se mu stírat rozdíl mezi realitou a fikcí. Opravdu se plánovaná operace podařila? Opravdu Petr vyrazil s Lucií na dalekou výpravu? Není to všechno jen výplod jeho fantazie, která s ním hraje podivnou hru? Ocitá se v situaci, ve které poprvé v životě není jejím pánem, a musí podstoupit tvrdou zkoušku a souboj se svým svědomím a vědomím, aby přišel na to, co se doopravdy přihodilo, a jak se ocitl tam, kde je. (CinemArt)

Dawe2

Je to na půl cesty. Ve všem. Langmajer dobrý, Babišová hrozná. Nápad na příběh dobrý, provedení zkažené. Krajina nádherná, provedení cesty nedotažené. Nápad na děj ujde, provedení s prolínáním dějů příšerné ... Zlaté flashbacky. S divákem si tvůrci hrají jako s ping pongovým míčkem, tu nahoru, tu dolů. Za snahu zaokrouhlím 50% na 3*, ale trochu nadržuji. Je to prostě taková nepovedená kopie muzikálu Tajemství či Šestého smyslu. Ale ani jednomu z uvedených nesahá tenhle film ani do poloviny výšky. Stejně bych ho ale spíše doporučil. Oproti jiným odpadům je to celkem svěží vítr, (někdy doslova) a stojí za to vidět. Ale je to prostě na půl cesty a chtělo by to hodně doladit, dceru přeobsadit a některé (i opakující se) hlášky si úplně odpustit. ()

allegria

Miluju Island, i když jsem tam nikdy nebyla a už asi ani nebudu. Jsem tedy na rozdíl od jiných hodnotících vděčná za to, že se tam točilo. Jinak oceňuju nápad, opravdu nevšední zpracování děje. Nepřipadalo mi to jako nuda, naopak, snad ještě nikdy mě žádnej film tak neděsil, horor vyvolávající úzkost a skoro až tělesnou nevolnost, takže jsem musela ve sledování dělat přestávky. A Langmajer byl skvělej. Jinak dcerka dost nevěrohodná, ale co naděláš, byl to zřejmě záměr, však takový dítě asi nemůže bejt úplně zralý a "normální". ()

Standey

Škoda toho zmateného scénáře, který vůbec nedává smysl. Co se vizuálu týče, tak se jedná o film světových kvalit a celé to podtrhuje skvělá hudba. ()

Veeria

Zvláštní (pozitivně myšleno) film, který k divákovi promlouvá svým jedinečným způsobem. Oceňuji zachycení krásné krajiny a až umělecké záběry, ale i způsob, jakým byl film pojat. Příjemné herecké obsazení dokresluje filmový zážitek. ()

kokofek

Pořád jsem čekala,že se bude něco dít. Island je nádherný, podmanivý a určitě stojí za to se na něj podívat. Ale od filmu, který se označí jako drama očekávám trochu víc než záběry přírody. ()

Royaldell

Mám smíšené pocity. Na jednu stranu mě uchvátily záběry nádherného Islandu, na druhou stranu mě však absolutně nezaujaly dialogy mezi otcem a dcerou a to mám tyhle upovídané filmy celkem ráda. Líbil se mi Langmajer, nelíbila se mi (herecky) Babišová. Ten konec se dal očekávat, ovšem je to takové trošku zvláštní.. ()

Slepejsek

Na svoji délku se film neskutečně vleče. Mohou za to jeho první dvě třetiny, kdy nám ukazuje putování otce a dcery krajinou. Přitom vedou jalové řeči, navíc zoufale nezáživně podané, takže divák skoro klimbá. Až závěrečná třetina se to snaží ZLOMIT dějovým ZLOMEM. Ten ale diváka spíš jenom zmate, protože najednou ho nutí přemýšlet, co se vlastně děje. Dělo? Bude dít? (Ve finále kolik diváků, tolik interpretací.) Na jednu stranu bohužel, protože se tak vytratí to podstatné (rodinné vztahy), na druhou stranu bohudík, protože divák přehlédne pateticky banální vyvrcholení. Velkým mínusem filmu je kamera, která nedokáže prodat exoticky okouzlující islandskou krajinu. Ta tu má jaksi vyšisované barvy, často se rozplizne v záběru proti slunci anebo zatemňujícím soumraku, který hru barev zredukuje na pouhé temné obrysy. Před úplným propadnutím drží film Langoš - ovšem ani on není všemocný. Babiška mu moc nepomáhá - ale není to vina herečky, to scénáristé napsali její postavu tak nešťastně, že místy nelze uvěřit, že to má být 21-letá studentka... ()

Motyuek

Příběh o špičkovém kardiochirurgovi, který se rozhodne operovat vlastní dceru. Operace je metaforicky znázorněna jako drsná túra po nehostinném, ale nádherném Islandu. Zákrok se nevyvíjí dobře a operující otec bojuje s pochybnostmi, jestli nebylo lepší nechat to někom jiném. A jak sílí jeho strach, že to nedopadne dobře, tak si postupně uvědomuje, že jsou důležitější věci než kariéra. Musím přiznat, že takové emoce ze mě jen tak některý film nedostane. Možná je to proto, že jsem před časem sám málem přišel o dceru a určitě proto, že zbožňuju Island. Bohužel pro autory tento film nemůžou pochopit lidi, kteří nemají děti a pak ani ti, kdo nemají smysl pro abstraktní myšlení, čímž zjevně zůstává jen velmi úzká cílová skupina. ()

milbelQ odpad!

Ak by Havlík tento film natočil s Lamgmajerom ako komentovaný  dokument o Islande tak by som dal 7/10. Veľmi zbytočný film. ()

Annaroz

Naprosto neuvěřitelný bizár, kdy otec - lékař putuje s dcerou po operaci srdce v drsné krajině Islandu. Dcera vede naprosto stupidní kecy, na úrovni desetiletého dítěte, otec jí zdatně sekunduje. Babišová hraje jako totální amatérka, Langmajer je ve všech rolích stejně unylý, jedině jeho vizáž se věkem mění. Dál se rozepisovat je zbytečné, většinu popsali jiní recenzenti. Jen mě velmi udivuje, že je někdo ochoten na takovou slátaninu dát finanční prostředky. A nazývat film staromilským thillerem,  je ze strany režiséra docela troufalost. ()

dejvy

V dnešní „přelangmajerované“ době člověk bere s povděkem, když našeho, snad momentálně nejobsazovanějšího herce vidí v něčem jiném, než v třeskuté komedii pochybné úrovně (Chlap na střídačku zatím absolutně vede). Příběh člověka - chirurga, který je bezmezně přesvědčen o své velikosti a genialitě, ač jeho práce zachraňuje životy, a který je konfrontován s realitou až v případě operace (nepovedené?) vlastní dcery není vůbec špatným nápadem. Vyjít sám se svým vlastním nitrem někdy může být to nejtěžší. Horší je to už z provedením. Časté střídání reality a fikce při jednotvárném putování s dcerou po severské pustině a v některých případech poněkud za vlasy přitažené dialogy po nějaké době unaví. Osvěžujícím způsobem působí Martina Babišová, především v okamžicích, kdy ironizuje svého fotříka. Ne, není to špatný film. Chybí mu ale asi více propracovanosti, či vstřícnosti vůči divákovi. Naštěstí se tvůrci nesnažili natahovat stopáž do neúnosné míry. ()

quokam

(Zamerne) chaoticky film s nekolika moznostmi vykladu. Muj osobni je setkani otce s dcerou v (spolecnem?) podvedomi  behem operace. Tento vyklad nedela z otce totalniho vola, co bere svou dceru (kratce) po operaci na drsny a namahavy vylet a otevira moznost otevreneho konce. Bylo mile videt J.L., naseho v soucasnosti nejlepsiho (a bohuzel i nejobsazovanejsiho) komedialniho herce v jine poloze. Film s nim stal a padal, a obstal a nepadl. MB uz byla slabsi, mozna proto, ze roli dostala na posledni chvili? Nevim no, ale scenarista mel asi dceri nejakej ten rok ubrat. 8/10. Update 10.01. muj maly bezvyznamny oscar za rok 2023, cena za nejlepsi vypravu. ()

Michaelcaffe

Výborný herecký výkon Langmajera, skvělý námět, originální pojetí, perfektní kamera i hudba. Celkově příjemné osvěžení mezi současnou produkcí. ()

adaben

Oproti některým jiným názorům mně se líbila především první polovina filmu než došlo k prvnímu kolapsu dcery, a to nejen kvůli islandské přírodě. Mně prostě ty běžné dialogy otce a dcery v podání Langmajera a Babišové bavily. Langmajer by za tuhle roli oproti některým komediím měl být vděčný, zahrál ji znamenitě, uměřeně, přesvědčivě. Naopak to doktorské schéma příběhu a dramatizování mi přišlo trochu vypravěčsky laciné a hlavně úvodní dialog tří lékařů před operací dost snižující kvalitu filmu. Islandská příroda samozřejmě filmu přidala své kouzlo, ale tam mne zamrzelo, že byla jako trochu bez života, přitom Islandská příroda to je také plno ptactva, které je vždy zaskočeno setkáním s lidským tvorem. ()

KarlN

Stoprocentně se podepisuji pod recenzi Vojtyz...lépe bych to nevystihl. Už dlouho jsem neviděl takto vzájemně nefungující dvojici herců. ()

Dana.Mikulda

Krásné záběry na přírodu, hodinový dialog nudil, stále se čeká co tedy bude? A ono nic. Na konci zmatek, že vlastně nevíte co si myslet. Škoda. ()

PavelPros

Děkuji za hudbu, za (asi) Island, za kameru, za střih i scénář a za věčné téma ztvárněné jinak. Nenudil jsem se, i pana Langmajera jsem dokonce opět zase ocenil. I jeho hereckou partnerku. České a přesto pěkné. Nevím proč, ale pro naši tvorbu mám laťku posazenou podvědomě výše. Film mě zaujal, téměř uhranul,  hned zpočátku samotným úvodem....jakoby to bylo z jiného těsta než bývá na naše poměry "obvyklé". Děkuji... 4 hvězdičky z pěti za to, že jsem si z toho nesedl úplně na zadek a na asi půlhodinku neoněměl..., ale...moc k tomu nechybělo. A nakonec bych dodal, že méně znamená někdy více...což myslím jak na film tak i na na svoji recenzi. Je to světový formát... Kdyby mi bylo 20 , kdybych neměl děti atd. ... asi bych to možná viděl jinak. ()