Minuta věčnosti

Špičkový kardiochirurg Petr (Jiří Langmajer) je velmi uzavřený a introvertní muž. Jeho jednadvacetiletá dcera Lucie (Martina Babišová) má vrozenou srdeční vadu a Petr se ji rozhodne operovat sám při plánované operaci. Po operaci se společně vydají na dobrodružnou výpravu na nádherný severský ostrov. Tady mají dost času, aby k sobě opět našli cestu, protože Lucie se s ním už moc nestýká a stále ji trápí, že její matku opustil. Petr musí během dobrodružné výpravy přijít na spoustu věcí, které mu unikly a neustále je nucen odpovídat své dceři na všetečné otázky. Petr si uvědomuje, že mu Lucie chybí, že by měl některé věci ve svém životě změnit a naučit se nebýt tak velkým egoistou jakým je. Jednoho dne však Lucie náhle uprostřed divoké přírody zkolabuje. Petr si náhle není jistý, jestli neudělal někde chybu. Navíc má pocit, že je uprostřed nekonečné přírody ztracený a začne se mu stírat rozdíl mezi realitou a fikcí. Opravdu se plánovaná operace podařila? Opravdu Petr vyrazil s Lucií na dalekou výpravu? Není to všechno jen výplod jeho fantazie, která s ním hraje podivnou hru? Ocitá se v situaci, ve které poprvé v životě není jejím pánem, a musí podstoupit tvrdou zkoušku a souboj se svým svědomím a vědomím, aby přišel na to, co se doopravdy přihodilo, a jak se ocitl tam, kde je. (CinemArt)

angel74

Mystická atmosféra drsné krajiny Islandu určitě patří mezi největší lákadla, kvůli kterým stojí za to tenhle film vidět. V souvislosti s tím bych chtěla vyzdvihnout velmi kvalitní práci s kamerou a hudbu. Zdá se mi však, že scénář mohl být poněkud dotaženější. Dialogy mezi otcem a dcerou probíhají vlastně pořád dokola o tom samém, psychologický podtext příběhu se v nich pak trochu ztrácí. Také po herecké stránce je to krapet nevyvážené. Zatímco Jiří Langmajer hraje stárnoucího kardiochirurga Petra až překvapivě dobře, Martina Babišová působí v roli jeho nemocné dcery nejistým dojmem, dalo by se říct, že podává amatérský výkon. (60%) ()

CinemaRanger

Na Minutu věčnosti jsem byl poměrně zvědav. Už z traileru bylo zřejmé, že minimálně technická stránka filmu bude na české poměry velmi nadprůměrná. A to se také stalo. Kamera, hudba, střih i zvuk výborný! Ovšem teď nastává problém s příběhem a naším ústředním duem. Langmajer předvádí takový svůj standart, ale Martina celkem bída. Děj není nikterak zábavný a tempo je zdlouhavé, takže během sledování trvá každá minuta skoro jako věčnost. Velký plus je ale krátká stopáž a nádherná islandská krajina. ()

sator

Symbolika studené krajiny bez života (lásky),  nemocného (zraněného) srdce....Jak se přes krustu zranění, dostat ke své zranitelnosti-citlivosti. Ve filmu zazní píseň od české  skupiny November 2nd:  100 Years, a písně od skupiny Kalle -Thle Blue Land a Beyond The Sea. ()

andrii

To, co má na srdci. Leží v hloubi. Niterně tepoucí. Enigmatická odysea pod skalpelem, do vzdálené, paprskovitě zvrásněné země studených dlaní. Citlivý průřez komorními stěnami krajiny "my." ()

Johnny.ARN

Reklama na Island. Inak dráma k posráni. Film o dvoch hercoch, ich vzťahu a hraní na diváka hru, čo je realita a čo nie. Aspoň že to nemalo úmorné dve hodiny. 1 z 5 ()

ecceHOMMO

Úchvatný a fascinujúci Island a jeho čaro zachytený v komornom minimalistickom scenári o rodine s pretrhanými putami. Síce niekoľkokrát boli prestrihy skôr rušivým elementom, vo výsledku mi snímok príde ako také milé české road movie po islandskej prírode. ()

Mrkvič

Ještě že je ta nuda tak krátká. Navíc mi vůbec neseděla hlavní hrdinka a její představitelka. Možná to bylo tím, že byla přeobsazena na poslední chvíli. Langmajer normál, takže dobrý. Ale kromě Islandských scenérií film nenabízel nic. ()

vyfuk

[FEBIOFEST] Vlastně na české poměry dosti vystupující film. Tvůrci ho dokonce proklamovali jako netradiční, což se nakonec ukázalo hlavně spíše v rámci scénáře. Ten totiž je těžko identifikovatelní ve fundamentálních věcech jako třeba body obratu a podobně. Skoro se zdá, že film si jede nějakou svoji flow a v těchto více hlubších filmařských věcech se někdo někde asi zapomněl. Nic to nemění na tom, že film dosti vystupuje už jenom v tom, že se odehrává ve velice líbivé lokaci a je to celé nějaký jeden velký jinotaj. Jsou zde především věci, které vykukují jako hudba mezinárodních rozměrů, ale poté také dialogové přešlapy, kdy scénář trochu zní jako divadelní hra, někdy zní, že do role dcery měla být v rámci chování spíše obsazena desetiletá holčička, která dokáže být během filmu dost upřímně otravná, což mrzí protože Babišová není špatná herečka. Taky je nutno říct, že když už někdy už po padesáté slyšíme kolovrat ohledně toho, že táta je bručoun, tak Langmajer je schopen to zahrát do autu, až je z toho vtip. To v celku fungovalo, ale není to bohužel vždycky a strašně to filmu ubližuje. Taky si šlo někdy více pohrát s prolnutím Islandu a reality v rámci monologů a hlášek, ale to jsem hnidopich. Film zajímavý, Havlík neustále nabízí něco nového a snaží se projít do jiné a zajímavější zóny z českých zajetých kolejí. A to jsem schopen respektovat. Asi nebude průkopníkem nového českého filmu, ale alespoň bude ten, kdo někoho inspiroval a odstartoval to. ()

netahlo

Je osvezujici videt Langmajera zase jednou hrat neco jinyho nez dementni "romanticke" komedie. Vyzdvihl bych i vysokou technickou uroven snimku, kamera, zvuk, hudba - coz u ceskych filmu rozhodne neni pravidlem. K tomu samozrejme atraktivni lokace a pro me i zajimavy pribeh. Ja se bavil, i kdyz se tam toho ve skutecnosti moc nedeje. ()

bari68

Nuda v Brne? .....Nie! Nuda na Islande. Najhoršie na tom je, že film nezachránila ani krásna a podmanivá krajina tohto ostrova. Kecy, kecy, kecy, ktoré mi išli na nervy a pointa, ktorú som pochopil po pár minútach. ()

klukluka

Rád bych napsal, že jsem to pobral, nebyla by to ale pravda. Pan doktor si patrně až po operaci vlastní dcery začal uvědomovat, co všechno se při ní mohlo stát a trochu z toho blouznil. Pochopil jsem to dobře..? Budu si myslet, že ano. Závěr á la Dům u jezera se fakt poved’, na islandské přírodě se nedá nic pokazit, takže vizuálně moc hezký. Ale ta infantilita té jedenadvacetileté tátovy holčičky mi rvala uši a samovolně jsem kvůli ní párkrát obrátil oči v sloup. Třeba to byl záměr- mluva výplodu tatínkovy fantazie- mluva vzorného děvčete, které neřeší nic jiného, než dávný rozchod rodičů. Čekal jsem to ale horší, ta krátká stopáž byla dobrý tah, o moc dýl už bych na to koukat nechtěl. ()

Janega

Zaujímavá psychologická dráma zabalená do krásnych scenérii Islandu, plus Langmajer. Napriek tomu to drhne, lebo to nedokáže vyvolať patričné emócie. ()

Hanys_

Havlíka mám rád, jako vypravěč mi přijde zajímavý (pokud se nerochní v mainstremových sračkách), ale tady tohle nefunguje ani jako drama ani jako meta něco snaha ukázat vztah otce s dcerou. Hlavně teda že se to muselo točit na Islandu a ne třeba někde tady v Beskdydech. ()

mira007

Jiří Langmajer jako špičkový kardiochirurg , který vezme svou dceru Martinu Babišovou po transplantaci srdce na výlet na Island. Děsná citová ždímačka, která zvýší intenzitu ve ( pozor spoiler ) 44. minutě, kdy dcerka zkolabuje. Celý film je jen pásmo opravdových dialogů otec dcera s obrázky pěkného Islandu. Pokud vás nezajímá Island, film o ničem a pokud chytnete nerva na hlavní hrdinku, tak to ani nedokoukáte. ()

stage.x

Říct mi moje dítě 64x za minutu, že je se mnou nuda, že jsem morous apod., tak mu nacpu ten plynovej vařič do prde*e ... Strašně se to vleče (a to to má 1h17min.!!!!!!!!), dialogy jak z prde*e, lokace naprosto postrádá smysl. Jako neřikám, příroda je nasnímaná krásně a Kalle mile potěšili. Dvě hvězdy s odřenejma ušima a to jen protože to nemá 2h. ()

husokachna

Začnu SPOILEREM:...........Kdyby měl Havlík koule a nechal ji umřít, tak by mi možná zdrcující závěr vynahradil všechno to, co bylo předtím. Příroda pěkná, kamera to pěkně kameruje, dejme tomu, že příběh o "zúčtování" otce a dcery chvílema funguje a dokáže pracovat s modelem tátova holčička musela dospět, ale klacky pod nohy tomu háže ochotnický výkon Martiny Babišové a Langmajerovo deklamování na půl huby (jako by snad ani neuměl hrát). O to hůř pak vyzní dialogy, které šustí papírem a jsou takovým kýčovitým prototypem vztahu rozvedený otec-dcera. A pokud je film založený na tom, že si dva lidi povídají, tak je to docela průser. V rámci české tvorby jde ale o to lepší a je fajn, že se Havlík oproti svým některým ostatním peckám, alespoň o něco snaží. Téměř tři nefunkční srdce. ()

vojtaz

Byl by to pěkný cestopisný dokument o Islandu, kdyby se do toho někdo nepokoušel naroubovat ten divnej příběh. Hlavní ženská postava je navíc vyloženě rušivý element, Langoš je aspoň "chladný a ostrý jako ta země." Takže pokud jste ujetý na Island, tak ano, jen se Vám nebude líbit ten příběh, pokud Vás Island nezajímá, tak nemá smysl na toto koukat kvůli čemukoli jinému... 55% ()

zahadum

Seš morous.....nejsem.....seš bručoun....nejsem ! toto opakujte asi 50 x...Vezmite si špičkový 4K Dron , vezmite ho na Island s dvojicou hercov, doma zabudnite jazvu ( kto videl pochopí ) spravte komornú atmosféru a priam dokonalú hudbu a máte film...vo filme je spomenutá " nuda v Brne " , mňa napadla nuda na Islande...ale tie zábery na prírodu nemali chybu ! je to skoro ako cestopis kde dvom kráčajúcim hercom zabudli vypnúť mikrofón. A koniec je zmätočný, neviem teda ako čo skončilo. Seš morous ! né nejsem ! fakticky ! ()

Olík

Neříkám, že není příjemné vidět Jiřího Langmajera jinde, než ve stupidních stejnostejných komediích, ale v tomto případě to vypadá, že si spíš někdo chtěl udělat výlet na nejřidčeji zalidněný evropský stát. A přitom podobná poloha by mu seděla…..určitě víc, ne jeho filmové dceři, jejíž projev byl sympatický podobně, jako jejího jmenovce „krále Motýle“. Two wo-man show, která by měla stát především na dialozích ústřední dvojice….ale už tomu je tak, tak ty dialogy musí mít nějakou kvalitu. Moc to celé dře. Takhle to celé musely odmakat líbivé islandské scenérie a od toho tady už máme National Geographic. ()