Obyčejný zázrak (TV film)

Obyknovennoye chudo

Обыкновенное чудо

(Sovětský svaz)

Obyknovennoje čudo

(Sovětský svaz)

Komedie / Fantasy / Muzikál / Romantický

Sovětský svaz, 1978, 2x69 min

Zvláštní forma vyprávění pohádky, která by se mi jako dítěti nejmíň do 12 let věku naprosto nelíbila. Není úplně zřejmé, zda kouzelník příběh vypráví a postavy ožívají, nebo zda se příběh odehrává podle jeho vyprávění a on se stává jeho součástí. Hudba je přesně toho druhu, že téměř nelze zaujmout neutrální postoj, buď vás to nadchne nebo zhnusí. On i žánr pohádka je trochu pofidérní, je to příběh s příliš "dospělými" problémy a to, že jeho součástí je princezna, tomu na té pohádkovosti srozumitelné malým dětem nepřidá, ani co by se za okousaný nehet vešlo. Žárlivost, rozmrzelý král, partnerské vztahy, ješitnost a samolibost, láska a obětování ... ano, o tom chceme děti poučit, ale tahle forma směsi fantasy, psychologického dramatu, muzikálu, westernu a crazy komedie je docela kontroverzní kousek. Jsem ráda, že jsem to neviděla jako malé dítě.(21.7.2011)