Vampire Circus

Fantasy / Horor

Velká Británie, 1972, 87 min

Musím přiznat, že už jsem od hammerů moc nečekal, ale tenhle film mě neobyčejně příjemně překvapil. Parta vesničanů se na začátku naštve a zabije jednoho upírského hraběte. Ten z posledních sil vyřkne kletbu nad jejich dětmi. O 15 let později je vesnice kosena morem, kolem jsou vojáci hlídající aby nikdo neutekl a ještě ke všemu přijíždí cirkus plný upírů a zrůd, aby naplnili kletbu a hraběte oživili. Pěkně to odsýpá, upíři ani vesničani se s tím moc nepárají a mrtvol přibývá na obou stranách, přičemž ani na krvi se nešetřilo. Režisér se nebojí ani zabít pár dětí, to by dnes určitě neprošlo. Romantika je na pozadí, erotických scén jen pár, zato vzrušujících (výstup tanečnice) a holky jsou zde jednoduše nádherné. Nejde o žádnou klasiku, ale je radost se na takový film koukat.(13.2.2014)

Pokud bych to měl srovnat s ostatními Hammery ze 70. let, tak tento patří k těm lepším a zajímavějším. Není to bůhví jaký zázrak, ale v porovnání třeba s To Devil a Daughter nebo Legendou o sedmi zlatých upírech to vítězí na celé čáře. Buď měli tvůrci k dispozici větší rozpočet, anebo zlevnili v té době v Anglii benzín, protože už si konečně mohli dovolit vyjet za město a natáčet v lese, čímž se film sice posunul trochu někam jinam oproti svým předchůdcům, ale tu kouzelnou atmosféru z dob Terryho Fishera bohužel ztratil. Absence velkých hereckých hvězd společnosti Hammer (Cushing, Lee, Bates, ...) není ani nijak znát. Příběh o vesničce terorizované partou rómských spoluobčanů je aktuální i dnes :-D :-D :-D(6.4.2011)

Cigáni, trpaslík, cimbal, krivé zrkadlá, upíri, gróf, veľké tesáky, trochu erotiky, krucifixy, prežehnávanie sa, dedinčania s fakľami, gotický zámok, ruiny, hrobka, vstávanie z truhly... Ide síce o relatívne menej známy no vynikajúci gotický Hammer, kde človek dostane všetko, čo čaká od filmu s názvom "Vampire Circus".(5.11.2018)

Stále ještě doznívající hammerovský styl, ale v 70. letech už s překročením mezí vkusu a mravních mantinelů. Mimochodem zcela nesmyslný byl happening úplně nahé pomalované tanečnice, který by byl v 19. stol. naprosto nemožný. Robert Young si evidentně chtěl zajistit sledovanost vložením erotických scén a přílišným množství krve. Tedy dryáčnické béčko. Nicméně, jednoduše naznačené cirkusové prostředí se zvířaty (které zde nahradilo obvyklé milié starých zámků a zřícenin) bylo celkem působivé a též je třeba ocenit respektování tradičních principů starých vampýrských hororů (zrcadla, křížek, ostrý kůl) či hudební doprovod korespondující s určitými fázemi napětí...(2.10.2010)

Skvělá upírská hammerovka! Samozřejmě především pro milovníky starých gotických hororů, kteří ocení všechny klasické ingredience tohoto žánru. Na počátku stojí kletba, již vyřkne před svou smrtí upírský hrabě Mitterhaus. Po patnácti letech přijíždí do vesnice, jejíž obyvatelé kdysi hraběte zabili a hrad vypálili, tajemný Cirkus noci. Protože ve vsi, vlivem kletby, lidé záhadně umírají, je izolována od okolního světa, aby nikdo nemohl do ní ani ven. Přesto cirkus bez problémů přejede střežené hranice. Obyvatelům veze potěšení, rozptýlení a smrt.... Nechybí sex, nahota, dravé šelmy, rozsápaná těla, utržené hlavy, probodnuté hrudníky ani ostré upíří zuby, co se s chutí zakusují do obnažených krků. Tedy mladík Anton se povětšinu času choval jako hovado, ale nakonec na něj štěstí sedlo. Pěkné barvy, klasická strašidelná hudba.Povedené.(19.8.2017)