Vampire Circus

Fantasy / Horor

Velká Británie, 1972, 87 min

Musím přiznat, že už jsem od hammerů moc nečekal, ale tenhle film mě neobyčejně příjemně překvapil. Parta vesničanů se na začátku naštve a zabije jednoho upírského hraběte. Ten z posledních sil vyřkne kletbu nad jejich dětmi. O 15 let později je vesnice kosena morem, kolem jsou vojáci hlídající aby nikdo neutekl a ještě ke všemu přijíždí cirkus plný upírů a zrůd, aby naplnili kletbu a hraběte oživili. Pěkně to odsýpá, upíři ani vesničani se s tím moc nepárají a mrtvol přibývá na obou stranách, přičemž ani na krvi se nešetřilo. Režisér se nebojí ani zabít pár dětí, to by dnes určitě neprošlo. Romantika je na pozadí, erotických scén jen pár, zato vzrušujících (výstup tanečnice) a holky jsou zde jednoduše nádherné. Nejde o žádnou klasiku, ale je radost se na takový film koukat.(13.2.2014)

Jedná se bez pochyby o velmi brakovou záležitost doplněnou značně nedokonalými hereckými výkony... ale vůbec mi to nevadí. Hromadný souboj nebohých vesničanů s vampírským osazenstvem nemá jednoznačnou hlavní postavu a od unášení krasotinek se náměť jaksi nenápadně přesouvá ke krvavostem páchaným na dětech, ale atmosféra je zvládnutá dokonale a přestože člověk ví, jak vše skončí, napětí se dostavuje ve vrchovaté míře. Jediné, co filmu opravdu škodí, jsou zbrklé střihy a zkratky v závěru, kdy je potřeba vybít až příliš vysoký počet hrdinů i jejich protivníků.(3.3.2015)

Nemůžu si pomoc, ale podle mě další skvělá Hammerovka i když na první filmy typu Horror of Dracula samozřejmě ztrácí. Tyhlety upířiny z 60. a 70. let já prostě miluju a i když pro většinu to už jsou jen směšné nestrašidelné filmy tak já jsem při jejich sledování téměř vždy spokojen. Rozhodně mi jsou milejší než dnešní krvavé digi hovadiny, kde se dává přednost litrum krve před atmosférou. Vampire Circus je prostě další kvalitní upířina ze staré prověřené školy a fandům žánru by rozhodně neměla uniknout.(28.12.2010)

• fragre

Snaha jakž takž držet zažitý styl, leč inovovaný pro léta sedmdesátá, což se projevuje přitlačením ve věci otevřenějšího sexu a hnusu. Ale bohužel to nefunguje. Ke gotickému viktoriánskému horroru tenhle druh dryáčnictví nesedí. V rámci produkce Hammeru úpadkový film, kterému nepomůže ani inovace jinak atraktivním prostředí cirkusu.(2.4.2013)

Skvělá upírská hammerovka! Samozřejmě především pro milovníky starých gotických hororů, kteří ocení všechny klasické ingredience tohoto žánru. Na počátku stojí kletba, již vyřkne před svou smrtí upírský hrabě Mitterhaus. Po patnácti letech přijíždí do vesnice, jejíž obyvatelé kdysi hraběte zabili a hrad vypálili, tajemný Cirkus noci. Protože ve vsi, vlivem kletby, lidé záhadně umírají, je izolována od okolního světa, aby nikdo nemohl do ní ani ven. Přesto cirkus bez problémů přejede střežené hranice. Obyvatelům veze potěšení, rozptýlení a smrt.... Nechybí sex, nahota, dravé šelmy, rozsápaná těla, utržené hlavy, probodnuté hrudníky ani ostré upíří zuby, co se s chutí zakusují do obnažených krků. Tedy mladík Anton se povětšinu času choval jako hovado, ale nakonec na něj štěstí sedlo. Pěkné barvy, klasická strašidelná hudba.Povedené.(19.8.2017)