Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Susan Applegate má už dosť života v New Yorku a rozhodne sa vrátiť domov do Iowy. Keďže však nemá dosť peňazí na cestu, prezlečie sa za malé dievča, aby mohla dostať polovičný lístok.
Vo vlaku stretne majora Kirbyho, ktorý ju prichýli na pár dni vo svojej akadémii, kde získa veľkú pozornosť chlapcov a každý sa snaží ju dostať. (sid90)

(více)

Recenze (33)

Radko 

všechny recenze uživatele

Nedávajte za to filmu facku, že žena lásku nájde až keď prezlečie sa za dvanáctku. Svižné, dialógovo, obrazom i dejom presné a humorné dielo. Strácajúce body na prílišnej bojovej agitke v štýle "hŕŕŕ na ně!" je jediným správnym a morálnym postojom. V tomto som zásadne na strane dôstojnikovej snúbenice, racionálne uprednostňujúcej pre svojho nastávajúceho prežitie vojny v zázemí. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Den předtím jsem viděla dokument V síti…. Zuzanka v nesnázích je sice taky hra dospělé na dvanáctiletou dívku, ale z jiných důvodů a v jiném prostředí. I když i tady tvůrci počítali se sexuálním pnutím, tak je hodně nevinné a naivní. Snímek nenabízí žádné výrazné komediální situace ani dialogy. Je jen lehce úsměvný, trochu už přežilý. Zajímavý možná tím, jak se válečné motivy – vzhledem k době vzniku – dostaly i do romantického filmu. Zaujala mě ještě scéna, nikoliv však pozitivně, kdy se stepuje za přepážkou, takže divák nevidí nohy tanečníků. Nezvyklé, a doufám, že už nikdy neopakované pojetí. ____ Ginger by nikdo nevěřil, že jí je dvanáct, ale to se ve stařičké komedii snese. SHRNUTÍ: Když se Billy Wilder teprve rozehříval. ()

Reklama

raroh 

všechny recenze uživatele

Wilder na začátku své americké kariéry přenášel vídeňskou (ke světu Vídně se plnohodnotně vrátil chvíli po válce šarmantním Císařským valčíkem) a pařížskou pozdně secesní erotickou víc než náznakovost (i když ještě ne schnitzlerovského dusna) do americké prudérie, ale v téhle poloze operetního světa s dvojsmyslným humorem byli suverénnější Clair, Ophüls (u obou v jejich poválečných francouzských filmech) a Wilderův učitel Lubitsch. Wilderovy hvězdné chvíle však přišly za nedlouho. I tak je Zuzanka milou komedií, na níž ostatně Wilder sám odkazuje v několika momentech v Někdo to rád horké. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Podobně nereálná záměna jako v českém Holka nebo kluk v podání Adiny Mandlové. Ačkoliv, Adině jsem toho kluka věřil víc, nehledě k tomu, že byla hezčí. Když odhlédnu od tohoto zásadního detailu, zbytek byl naivně, až dětsky koukatelný a vtipný, a přes všechnu jednoduchost nebyl úplně přímočarý. Kdo ví, o čem film je, ho takový bude chtít, ostatní si ho nepustí. # příběh 7 | hudba 6 | humor 6 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Celá ta zápletka je samozřejmě strašně naivní, ale divák (nebo alespoň v mém případě tomu tak bylo) na ni rád přistoupí. Protože když to udělá, čeká ho nanejvýš příjemná a zábavná komedie (Wilder znovu boduje). Nestojí sice na hláškách, ale za to může nabídnout výborné herce, hlavně Ginger Rogers (která je prostě okouzlující, odzbrojující a k popukání zároveň) a spoustu úsměvných situací. A trik na balení se Sedanem je prostě super! Podobně vtipné bylo i vysvětlování „jak to chodí“ se světlem a moly či hrátky na ústředně. A vzhledem k roku vzniku tu je také zřejmě nutný válečný apel (ne že by nějak vadil). Jen mě docela mrzí, že jsem v daném momentě nepobral narážku na herečku Veronicu Lake (což mi jen připomnělo jaké mám ohledně starého Hollywoodu obrovské mezery, které, doufám, někdy alespoň trochu zaplním). Zuzance přiklepávám solidní 4*. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Když je Susu (Ginger Rogers) požádána 2 průvodčími, aby dokázala svůj švédský původ tím, že řekne něco švédsky, odpoví: "I want to be alone," čímž cituje slavnou větu Grety Garbo, která ze Švédska pochází, z filmu Grand Hotel (1932), kterou ona sama paroduje také ve filmu Ninotchka (1939), ke kterému napsal scénář Billy Wilder. (PogoJoe)

Reklama

Reklama