Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když americké manželky opustí v létě s dětmi rozpálený Manhattan, jejich obětaví pracující manželé se věnují "kladení pastí, lovu a honu", jinak řečeno, zajišťují rodinu a "trpí" ve městě. Své utrpení a samotu si zlehčují občasným zakázaným doutníčkem, nezdravým jídlem, příležitostnou sklenkou whisky a ti nejodvážnější dokonce proměňují chtivé pohledy na ženské křivky mladých krasavic ve skutek. Také Richard Sherman je typickým manhattanským manželem, který pravidelně v červenci vyprovodí ženu Helenu a synka Rickyho na nádraží, aby si užívali venkovských radovánek. Poté se chce ve vší počestnosti soustředěně věnovat své práci v nakladatelství, protože v bytě je konečně klid, nemusí nikoho zdravit a odpovídat na stále stejné otázky. Může se věnovat například korektuře nové knihy "Člověk a podvědomí", která se sice zdá nezáživná, ale její třetí kapitola "Potlačovaná vášeň u muže středního věku, její kořeny a důsledky" je svým způsobem inspirativní. I ten nejvěrnější otec od rodiny však může podlehnout pokušení, když se o patro výš nečekaně nastěhuje blonďaté sexy stvoření, roztomile naivní a nedotčené, zato s křivkami hollywoodské hvězdy. Na scénu opět přichází Marilyn Monroe ve své nezapomenutelné roli naivní a prosté dívenky, jejíž vlající sukně nad pouličním větrákem v jedné ze slavných scén tohoto filmu probouzela fantazii mužského publika mnoha generací. Předlohou k nestárnoucí konverzační komedii Billyho Wildera se stala divadelní hra herce, scenáristy a producenta Georga Axelroda (1922-2003) s původním názvem "Sedmiroční kopřivka". Po boku M. Monroe uvidíme Toma Ewella. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 1

Recenze (157)

Chegi 

všechny recenze uživatele

Rozhodně vtipná komedie: Billy Wilder se zase jednou vyznamenal. ALE pokud jde o herce, tak Tom Ewell mi byl neskutečně protivný - až moc velký schízák, což mi prostě dost vadilo. No a asi bude jeden z mála koho nijak nepřitahuje MM... prostě jen naivní blondýnka s bezduchým výrazem. Jako herečka nulová! Konverzační komedie je to skvělá, ale s jinými herci by to byla balada. 70% ()

zette 

všechny recenze uživatele

Slameny vdovec je " jen " dalsi z perel na nahrdelniku, ktery vytvorila nejvetsi reziserska osobnost vsech dob ( muj nazor ). Vykon Toma Ewella je bravurni a jeho predstavy a monology jsou velmi vtipne. Psat o Marilyn je zbytecne, kdo ji nevidel alespon na platne neuveri. Pocelou dobu filmu jsem mel blazeny usmev na rtech, ono huceni hlavniho hrdiny, vyporadani se s Mc Kenziem, sireni fam v predstavach Richarda me vsak dostaly do kolen. K tomu scena s vetraci sachtou... Jedna z nejlepsich komedii pro me, vyborna vec. Uzivatele, co zde pisou, ze se u filmu nudili, tak by me strasne zajimalo, u jakeho filmu se bavili...:-)! ()

Reklama

Composter 

všechny recenze uživatele

Ano, slavná scéna zde je. I úžasná Marylin - ta je prostě skvostná. Ovšem pokud vám nesedí Tom Ewell (jako mně), budete mírně zklamáni - film je z větší části naplněn jeho monologem. Manželka s dítětem mu odjedou a následuje "chlapské" fantazírování nad vlastní existencí, které příjemně narušuje jeho "pitomoučká" sousedka. Jedna z horších wilderovek. ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Úžasné dialogy plné dvojsmyslných narážek a úchvatná Marilyn, královna všech hloupoučkých naivek. Její "Mohla bych zavolat instalatéra, je mistr na vyndávání věcí z jiných věcí." a spousta jiných sladkých blbůstek z jejích křiklavě rudou rtěnkou namalovaných úst neztrácí kouzlo i po padesáti letech. ()

Jermann 

všechny recenze uživatele

Z respektu k panu Wilderovi se k nižšímu hodnocení neuchýlím, ale popravdě je Vdovec jedna z jeho poslabších komedií. Nezáživný příběh samomluvou trpícího manžílka by se dal přirovnat k zapařenému rozkroku, jehož jediným vysvobozením je dobře mířený svěží průvan v podobě kouzelně hloupoučké sexy sousedky Marilyn s vychlazenou šprndou. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (33)

  • Ve filmu je ikonická scéna, kdy Marilyn Monroe stojí nad výdechy ventilace a proud vzduchu jí nadzvedává sukni. Málokdo ale ví, že tato scéna se objevila v mnohem starším filmu z doby počátků kinematografie. Je to krátký minutový film z roku 1901 nazvaný What happened on Twenty-third Streetball, New York City. Herečkou se vzdouvající se sukní byla Florence Georgie. (Rollo_Tomasi)
  • V červnu 2011 byly později kultovní bílé šaty Marilyn Monroe vydraženy za 4,6 milionů amerických dolarů, což byla i v roce 2013 rekordní suma. Po zdanění a zpoplatnění se cena vyšplhala na 5,5 milionů amerických dolarů. Cena šatů převýšila předchozí rekord, a to „little black dress“ Audrey Hepburn ze Snídaně u Tiffanyho (1961), které byly vydraženy za 923 000 amerických dolarů. (bfa)
  • Počátkem 80. let plánovalo studio 20th Century Fox natočit remake snímku s Al Pacinem v roli Richarda Shermana a Melanie Griffithovou v roli jeho partnerky. K realizaci však nakonec nedošlo. (Karlos80)

Reklama

Reklama