Mazel a tajemství lesa

• Slovensko Martin a tajomstvo lesa (více)

Děti ze skautského oddílu tráví své letní prázdniny na místě, které je ukryto v horách romantické lesní oblasti. Tři týdny žijí jako divoši – spí v týpí, myjí se v potoce, vaří své jídla na ohni a baví se v lese kolem. Tentokrát však skauti přicházejí do svého lesa naposledy. Díky plánu těžit zde lithium, zmizí jejich divočina navždy… (BFILM)

Dukekuky

Film který mě moc nezaujal, všechno tam mělo oči, tráva, klacky, větvě, prostě vše. Film se snažil být vtipný a mě to vůbec vtipný nepřipadalo. Pomíhaný film který nemůžu doporučit 3/10 ()

rigby

Děti to možná bude bavit, ale já jsem od čekal rozhodně něco jiného. I od toho popisu obsahu. Nakonec lehká inspirace Svěrákem a zcela nezáživná podívaná na lhostejné děti. ()

Dawe2

90%. Hlavní hrdina mírně otrávený, to je fakt, asi to měl ve scénáři. Občas trochu trapné, ale je to pohádka, tak je třeba k ní přistupovat. Herecky za mě víc než ok, dětští herci už mají většinou něco za sebou a je to poznat. Josefína Krycnerová pro mě silný nadprůměr, v ní vidím herecký potenciál do budoucna. Příběh samotný s velkou pravdou a přesahem pro dospělé včetně závěrečné písně. ()

Kecman odpad!

Ekologický zmatený blábol pro mladší a pošetilé.Za pozornost stojí pouze závěrečná píseň "Voda". ()

Ron_F

Nerad píšu negativní komentáře, vždy se snažím hledat nějaká pozitiva, ale zde se mi to moc nedaří. Do kina jsem nešel s velkým očekáváním, ale i tak jsem odcházel zklamaný. Táborové téma je super. Ale jinak? Uff! Děj téměř o ničem, a hlavně dialogy mohly být mnohem vtipnější. Nabízela se tam spousta míst, která mohla být vtipná, kdyby byl scénář lépe propracovaný, bohužel nebyl. Hlavní dětští herci - tragédie! Prošli castingem, nebo to byli děti známých pana producenta/režiséra atd.? Hereckých výkonů ala Tomáš Holý se asi jen tak nedočkáme, ale tohle byla fakt slabota. Hlavní hrdina působí celý film totálně unuděně, veškeré repliky říká naprosto znuděným hlasem. Proboha zažívá úžasné dobrodružství - v lese jsou skřítci, létá vzduchem a on vše komentuje tak otráveně, jako by právě psal domácí úkol z chemie. Prakticky jediné, co se mi na filmu líbilo, a za co dávám dvě hvězdičky, byli skřítkové. Ti byli uděláni moc pěkně a zdravím je ;-) ()

Iloveporn odpad!

Svazácké angažované umění na téma, které právě proběhlo v médiích. Trošku to slátáme s prvním, co nás napadne a vida, máme scénář. Tentokrát k filmu pro děti. Velmi malé děti. S velmi malým mozkem. Možná úplně bez mozku. - Už by to asi chtělo posunout českou kinematografii někam dál, třeba k hercům, co umí hrát, scénáristům, co umí psát, režisérům, co umí režírovat. - Autoři si asi nepamatují, co bylo před poslední odvykačkou, ale ve skutečnosti jsou děti úplně normální lidi. Mají mezi sebou vztahy a mají vztahy k dospělým. Mají nějaké emoce a motivace. - Třeba malej kluk utíká z tábora v noci přes les, jako doopravdy přes les, kde musí přelejzat padlé stromy, ne po lesní cestě - to je totální sci-fi. Já chápu, že autorka potřebovala dostat kluka k tomu vrtu, ale tohle, to by bylo tak pro Divou Báru v jejím nejdivějším období. Ne pro znuděnce, co má nejpevnější vztah se svým mobilem. Aby to bylo jen trochu věrohodný, tak by měli napřed ukázat, jak je to takovej malej Rambo, co chodí v noci lovit do lesa divoké kance, jí je syrové a když padl na Predátora, tak to s Predátorem špatně dopadlo a taky mu sněsl kus jater. Né ho představit jako unuděnýho, gaučovýho, lehce asociálního povaleče. - Pomatená v zajíčkovký čepici s ušima, tam by to chtělo vysvětlení, proč ji tu čepici nechávají - jestli má leukémii a vypadaly ji vlasy. Pak tam je nějaký snědý dítě s papírovou korunou, to má bejt jako jeden ze tří králů, co nechce sundat korumu ani v lese? - Ještě jsem viděl, jak jim chomáčky trávy daji oheň a stěhují je po lese a vzdal jsem to. ()