Děti ze skautského oddílu tráví své letní prázdniny na místě, které je ukryto v horách romantické lesní oblasti. Tři týdny žijí jako divoši – spí v týpí, myjí se v potoce, vaří své jídla na ohni a baví se v lese kolem. Tentokrát však skauti přicházejí do svého lesa naposledy. Díky plánu těžit zde lithium, zmizí jejich divočina navždy… (BFILM)

Trailer 2

JamesSi

Upřímně je to celkem funkční film. Rozhodně pokrok od Modrého Tygra. Ten byl pro mě naprostým zmatkem s trochu nepochopitelným koncem (viděl jsem ho jako malý). Trošku mám problém s jednou věcí, která byla i v Tygrovi - hlavní hrdinové pořád omílají, jak jsou záporáci špatní, ale nevidíme je téměř nic špatného dělat. Jinak to podle mě celkem vystihlo atmosféru klasických táborů. Jsou zde i trochu nudnější momenty, ale oproti Barevném snu je to akční film. Triky jsou fajnové, ve stylu Kukyho. Doufám, že za deset let u dalšího filmu pana režiséra se hvězdově budu moc odvážit jít třeba ochlup výš. B R A V O - O U K R O P E C ()

Ron_F

Nerad píšu negativní komentáře, vždy se snažím hledat nějaká pozitiva, ale zde se mi to moc nedaří. Do kina jsem nešel s velkým očekáváním, ale i tak jsem odcházel zklamaný. Táborové téma je super. Ale jinak? Uff! Děj téměř o ničem, a hlavně dialogy mohly být mnohem vtipnější. Nabízela se tam spousta míst, která mohla být vtipná, kdyby byl scénář lépe propracovaný, bohužel nebyl. Hlavní dětští herci - tragédie! Prošli castingem, nebo to byli děti známých pana producenta/režiséra atd.? Hereckých výkonů ala Tomáš Holý se asi jen tak nedočkáme, ale tohle byla fakt slabota. Hlavní hrdina působí celý film totálně unuděně, veškeré repliky říká naprosto znuděným hlasem. Proboha zažívá úžasné dobrodružství - v lese jsou skřítci, létá vzduchem a on vše komentuje tak otráveně, jako by právě psal domácí úkol z chemie. Prakticky jediné, co se mi na filmu líbilo, a za co dávám dvě hvězdičky, byli skřítkové. Ti byli uděláni moc pěkně a zdravím je ;-) ()

Rimsy

Nedotažený film pro dětského diváka, který se snaží míchat strasti dospívání s poetickým vykreslením vnitřní proměny a ekologickým přesahem. Sympatickou kombinaci motivů se však nedaří odvyprávět dostatečně poutavě a uceleně, aby se Oukropcova novinka vymkla průměru. Více zde. ()

Stanislaus

Most do země Terabithia meets Strašidla z Vikýře! Mazel a tajemství lesa na jedné straně nabízí líbivou práci s loutkami a nenásilně podané ekologické poselství, zatímco na druhé straně filmu dominují vesměs nevýrazné dětské, ale i dospělé herecké výkony a místy značně nevyužitý potenciál. Ve výsledku průměrně natočený pohádkový film o souboji dobra se zlem s pěknými exteriéry českým lesů. ()

• Natáčení filmu probíhalo v areálu Bolfánek, v údolí Úterského potoka a na Jižní Moravě. „Na Bolfánku, kde jsme postavili náš hlavní nefalšovaný tábor včetně latríny a polní kuchyně, jsme našli opravdu magické místo. Byly to parádní prázdniny s kamerami a klapkami. Věřím, že to bude ve filmu znát,“ uvedl režisér Petr Oukropec. (SONY_)
  • „Mazel je letní film s prázdninovou atmosférou. Na natáčení jsme měli svůj vlastní opravdový tábor a všichni jsme velmi brzy přestali vnímat rozdíly mezi natáčením a hrou, mezi skutečnými vedoucími a těmi hereckými, takže jsme pak vlastně točili jeden opravdový oddíl,“ uvedl režisér filmu Petr Oukropec. (SONY_)
  • Světová premiéra filmu se uskutečnila v březnu 2021 na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež BUFF v Malmö (Švédsko). (SONY_)