Reklama

Reklama

Mazel a tajemství lesa

  • Slovensko Martin a tajomstvo lesa (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Děti ze skautského oddílu tráví své letní prázdniny na místě, které je ukryto v horách romantické lesní oblasti. Tři týdny žijí jako divoši – spí v týpí, myjí se v potoce, vaří své jídla na ohni a baví se v lese kolem. Tentokrát však skauti přicházejí do svého lesa naposledy. Díky plánu těžit zde lithium, zmizí jejich divočina navždy… (BFILM)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (29)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Úplné šlápnutí vedle je Oukropcův třetí film v roli režiséra Mazel a tajemství lesa. Na jedné straně skautský tábor a parta dětí, kteří společně se svými vedoucími bojují proti těžbě, která zde má brzo proběhnout. Jenže jejich boj se omezuje na drobné špionážní akce a zbytečné rozhovory s dvojicí, která se o vrty stará. Do toho se jeden z mládežníků seznamuje s přírodou trochu víc než všichni ostatní. Mimochodem, proč byl vybrán zrovna on? Možná pro drobnou šikanu, které mimochodem vedoucí jen tak přihlížejí? To i film Kuky se vrací nabídl lepší přírodní loutky. Klacíky, svazek trav, ti všichni se zvláštně pohybují, ale nejvíc patrné jsou na nich oči. Ale i to by stále bylo pochopitelné. Ovšem že děti letí přes půl lesa vzduchem, to už je i na fantasy trochu moc, zvláště, když v ostatních ohledech je to nedotažené. Ok, ekologické téma je jistě chvályhodné. Ale protože je jen naznačené a nepokryté jak by mohlo, nejsem si jistý, zda mladší diváci zcela pochopí. Dětské výkony nejsou nic moc, scénář mdlý a dialogy také. Ani hudba není nejlepší. Triky jsem viděl v řadě filmů lepší. Od začátku film prvoplánový a nic nevypovídající. ()

Slezan123 

všechny recenze uživatele

Průměrný dětský film. Triky byly občas dobré a občas dost zlé, ale asi jsem ze zahraničních filmů rozmazlený. Dětské výkony byly dobré, nijak mi nevadilo občasné přehrávání. Kamera, nic speciálního. Příběh byl takový nemastný neslaný. Klidně by to mohlo být delší a dotažené do konce, mohlo to být více promyšleně. Ale přeci jenom je to film pro děti. Sledování mě bavilo, nic mi až tak moc nevadilo. Lepší průměr. 55%** ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Most do země Terabithia meets Strašidla z Vikýře! Mazel a tajemství lesa na jedné straně nabízí líbivou práci s loutkami a nenásilně podané ekologické poselství, zatímco na druhé straně filmu dominují vesměs nevýrazné dětské, ale i dospělé herecké výkony a místy značně nevyužitý potenciál. Ve výsledku průměrně natočený pohádkový film o souboji dobra se zlem s pěknými exteriéry českým lesů. ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele

Upřímně je to celkem funkční film. Rozhodně pokrok od Modrého Tygra. Ten byl pro mě naprostým zmatkem s trochu nepochopitelným koncem (viděl jsem ho jako malý). Trošku mám problém s jednou věcí, která byla i v Tygrovi - hlavní hrdinové pořád omílají, jak jsou záporáci špatní, ale nevidíme je téměř nic špatného dělat. Jinak to podle mě celkem vystihlo atmosféru klasických táborů. Jsou zde i trochu nudnější momenty, ale oproti Barevném snu je to akční film. Triky jsou fajnové, ve stylu Kukyho. Doufám, že za deset let u dalšího filmu pana režiséra se hvězdově budu moc odvážit jít třeba ochlup výš. B R A V O - O U K R O P E C ()

Prubner 

všechny recenze uživatele

Navázat na tradici českého dětského filmu je sice chvályhodné, ale musí se to umět. Mazel a tajemství lesa je vyprávěný tak zmateným, chaotickým a nezáživným způsobem, že děti mnoho věcí asi ani nepochopí, natož aby je to zaujalo nebo dokonce bavilo. Chtělo to zkrátka lepší scénář... a vlastně i lepšího režiséra. Oukropec už poněkolikáté selhal. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení filmu probíhalo v areálu Bolfánek, v údolí Úterského potoka a na Jižní Moravě. „Na Bolfánku, kde jsme postavili náš hlavní nefalšovaný tábor včetně latríny a polní kuchyně, jsme našli opravdu magické místo. Byly to parádní prázdniny s kamerami a klapkami. Věřím, že to bude ve filmu znát,“ uvedl režisér Petr Oukropec. (SONY_)
  • Světová premiéra filmu se uskutečnila v březnu 2021 na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež BUFF v Malmö (Švédsko). (SONY_)
  • „Mazel je letní film s prázdninovou atmosférou. Na natáčení jsme měli svůj vlastní opravdový tábor a všichni jsme velmi brzy přestali vnímat rozdíly mezi natáčením a hrou, mezi skutečnými vedoucími a těmi hereckými, takže jsme pak vlastně točili jeden opravdový oddíl,“ uvedl režisér filmu Petr Oukropec. (SONY_)

Reklama

Reklama