Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

blacktomas

Kulka v hlavě u mne vychází na dobrý standard, kdy celkem slušné drama o přátelství je lemováno desítkami mrtvých, litry krve a nespočtem kulek. K tomu přidejte stupidní dialogy, chvílemi otřesnou hudbu a spoustu nelogičností. Pravda je, že asi nikdy nebudu milovník Honkogské produkce 80 a 90tých let. ()

HEED

Mnohem drsnější a mnohem ostřejší než kde jaký válečný film (kam se hrabe Vojín Ryan). Film o velkém přátelství a ještě větší zradě. Řeší otázku co z člověka udělá bohatství a moc. Váleční hrdinové, pokud je cena za jeden pitomí odznak odvahy tak vysoká, divim se že spousta těch veteránů ještě žije(kdo ví s čím musí opravdu žít). ()

MaxForValue

Rozporuplný John Woo. Rozporuplný v tom, ako kvalitatívne diametrálne odlišne vykresľuje jednotlivé zložky filmu. "Zlatohorečnatá" časť je naivná, nevierohodná. Vietnamský konflikt u Wooa naberá na akčnosti, skutočnosti, nekompromisnosti. Príbeh o troch kamarátoch alá Lovec jeleňov pekne a citlivo vykreslený. Emočne silné, akčne nápadité, ale v niektorých smeroch až príliš lacné. 4* za film ako taký, * za to, že je to najlepší Woov film. 5*- ()

JosefTomas

Neskutečný filmový zážitek, při kterém vám bude adrenalin stoupat rychlostí blesku. John Woo předvádí opět špičkovou režii, akce nemá obdoby a vše doplněno silným příběhem plný emocí. Woo opět nezklamal a naservíroval akční film podle mého gusta, za mě 90%. ()

Deadmann

Vynikající drama z prostředí válkou rozklíženého Vietnamu. Film obsahuje spoustu přestřelek (mimochodem skvěle natočených) a dokonale vystihuje rozpad jednoho přátelství, s čímž souvisí i barvitost emocí, které máme možnost vidět. Řekl bych že se jedná až o psychologické, značně realistické drama zkombinované s akčním filmem. ()

Humprt Pum

Bohužel, k tomu, abych se dostal do fáze vnímání souvislostí jsem se nedostal, protože mě po 5 minutách stupidní akce došla trpělivost. Proč musí John Woo kurvit dobrý námět akcí nez ladu a skladu? ()

Předseda

Woo chtěl podrobit přátelství tří kluků v pestrém ději i prostředích všem možným zkouškám kromě milostného čtverce. Někteří herci přehrávali jak v pantomimické pohádce a to jsou u mne body dolů. **1/2 ()

Weirdman

7/10... Pravdupovediac, toto bolo moje prvé stretnutie s ázijskou tvorbou Johna Woo a mám z toho dosť zmiešané pocity. Na jednej strane je úžasná výprava a neskutočne skvelo natočené akčné scény a na druhej strane typicky ázijská patetickosť (či jak to mám nazvať) a obrohvská teatrálnosť hercov, ktoré mi veľmi nesedia... Keby som mal hodnotiť len z týchto dvoch protipostojov, tak Guľke naparím 3*, ale získala si u mňa ešte jeden bodík k dobru aj svojskou a v hollywoode nezrealizovateľnou krvavou poetikou.... ()

bobin

Typicky akční Hong-Kong . Všichni se tváří vytřeštěně , asiatské ksichty nelze od sebe rozlišit a naustále probíhají honičky na způsob keystonských stážníků z Chaplinových grotesek . O nějakém až tak ději nelze hovořit , protože se neustále střílí a divák neví vlastně proč. Takže hektakomby mrtvol a hektolitry krve jsou smíchané do chuťově jednotvárného eintopfu ,který se Vám rychle přejí . ()

old salt

Pokud se týče Johna Woo, považuji to spolu s Killerem za jeho nejlepší film. Pokud se týče žánru - rovněž. Srovnatelné s Ciminem ... ()

YOGI_BEAR

John woo má sice ještě lepší filmy, ale tenhle taky stojí za to. Především má narozdíl od jiných filmů z hongkongu taky příběh. Herci klasicky silně přehrávají. Dechberoucí akce, především v tom baráku, kde si berou zlato a pak taky na konci, kde se rozehraje obrovská bitva. John Woo zřejmě bude marťan, protože není možný aby pozemská bytost zinscenovala takové choreografie přestřelek. Je to zkrátka už několikrát zmiňovaný balet. Kulky létají a oběti tančí a já mu to všechno žeru. Ale to hlavní, co se mi líbilo, byla scéna asi 40 minut po začátku, kdy Ben je na záchodech a přijde tam Luke a popraví tam jednoho vietnamce. Pouštěl sem si to desetkrát, dvacetkrát, třicetkrát. Přesně tohle mě na Woovi baví, ty dlouhé pohledy z očí do očí, ty nájezdy na obličej, to čekání co bude. A pak vytáhl zbraň. Navíc do toho hraje písnička I¨m a believer, kterou můžete znát třeba ze Shreka a ta tam sedne jak prdel na hrnec. Vadilo mi že na dvd nebyla originál kantonština, jen čeština a angličtina. Navíc je to remake Lovce Jelenů a to je film, který na mě strašně zapůsobil, asi úplně nejvíc ze všech filmů, co sem kdy viděl... ()

E.T.Martin

V pozdějších filmech Johna Woo je zabíjení jaksi "poetické", téměř připomíná baletní čísla. Ale tady je surové a zlé. Tento film ve vás skutečně uvízne jako kulka v hlavě. ()

Dream Dealer

"Ve Vietnamu vypukla válka" "ha tak tam pojedem šmelit a vyděláme balík" Líbil se mi originální, neamerickej pohled na vietnam Nejlepší Wooův film (ještě z doby kdy měl ve filmech aspon nějaký dialogy) ()

tano

Nebýt toho komediálního začátku, tak je to 100% film. Mně ten začátek schazoval atmosféru. To co přišlo pak byl totální nářez. ()

Kosta

Velice působivý a hluboký film z režijní dílny Johna Woo. Film o přátelství, zradě a moci (či bezmoci) v akčním rouše. Vražedná scéna z vietnamského zajateckého tábora, lepší než v Lovci jelenů, je naprosto úžasná a potvrdila režisérovu citlivost pro akčně dramatické pojetí. P.S. : Už aby se Woo v té Americe POCHLAPIL !!!!! ()

Luke55

John Woo umí z hektolitrů krve natočit film o přátelství a lásce na pozadí brutální akce.To dokáže málokdo možná nikdo.Vynikajících 90% ()

chosan

Hodně jsem přemýšlel jaký hodnocení k tomu dát. Film je vskutku dobrý akorát se mě tam moc nelíbí zápletka války dobře bylo to kruté, ale nesedí to na wooa. Taky pochybuju, že by někdo přežil kulku do hlavy ale dobře je to zkrátka jen film. Po uvážení těhle věcí jsem se rozhodl dát 3 hvězdičky ale jsou to hodně silné hvězdičky. ()

Horácius

Jsou věci, které jdou mimo mé chápání. V tomto případě takováto zhovadilost v červených číslech. Hysterické herecké výkony hlavních představitelů, důvody jejich jednání naprosto k smíchu. Scénář bych vymyslel lepší během návštěvy WC, o tom jsem přesvědčen a dialogy jsou tak něco ultradebilního, že to snad nemohl myslet nikdo vážně. Od poloviny filmu jsem si přál, ať už konečně chcípnou, a to zcela všichni do jednoho a budu v klidu koukat třeba na nebe. Akční scény, to je jediná věc, která u mě zachraňuje film od regulérního odpadu. Ale. Stačí vidět jakýkoliv film tohoto režiséra a vidíte všechny jeho akční scény které kdy natočil. Takže vlastně zase nuda. Hard Boiled bylo tedy mnohem lepší, ale možná proto, že jsem to viděl jako první. ()

Tr0nic

Filmy z vojny nemusím, aj tak som sa rozhodol kuknúť si Vietnam z Ćínskeho pohľadu, no akokoľvek som sa snažil,nezaujalo ma to. Škoda. ()