Ztracené město

• USA The Lost City (více)
Trailer 1

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

Trailer 1

Cervenak

Myslel som, že zahyniem. V tom filme nie je NIČ. Ani humor, ani akcia, ani zábavní herci, ani ten správny feeling exotického dobrodružstva s hľadaním pokladu. A ani ako "romantika so Sandrou" to vôbec nefunguje, ona už by mala pomaly hrať staré matere, nie rozjuchané dievky, čo sa počas pobehovania v štúdiovej džungli zamilujú do Tatuma. Mierny závan niečoho zábavného predstavuje Brad Pitt, ale dlho to nevydrží a bohato to vyváži (haha) tá neznesiteľne otravná postava v podaní obéznej černošky, ktorá má tvoriť odľahčenú, komickú líniu príbehu, ale je úplne na odstrel (tá dejová línia, ehm). ()

verbal odpad!

Expedice džungle 2 - Hery Potrat a Kámen úrazu. Přesně takhle by to vypadalo, kdyby se Príma Hnooj dostala k velkoprodukci a natočila velkolepý bliják, jenž zaručeně pobaví celou retardovanou rodinu. Přiblblá, sterilní a trapná předražená ubohost pro mentální paralympioniky, tak moc rádoby parodie na telenovely a červenou kni-hovnu, až je z toho zase jen telenovela, červená kni-hovna a manifest scénáristické debility na téma „Vtipe vylez!“, která na mě působila stejně děsivě a žinantně, jako by si sedmapadesátiletá Sádra Bulíková uprostřed filmu odlíčila xicht, vysoukala se z toho elastického stahovacího buzerantského overalu s namalovanou prdelí a začala se přitrouble pitvořit. Že by měl Čuník Tatům „hrát“ jen předváděče Versáčeho homotang, a to výhradně pro mongoloidní děti se stejně oduševnělým výrazem, je všeobecně známý fuckt, čili našel v takto kvalitním popkulturním dávidle bezesporu opodstatněné uplatnění. Takže nejpalčivější otázkou, vyvolanou tímto bez IQsupresiv nesledovatelným svinstvem zůstává, co v tom, kurva, dělal Brad?! Jako nesoudný senil, který dobrovolně zaklapuje hajzlový poklop za svou uvážlivě budovanou kariérou, zatím rozhodně nevypadá, tudíž se jediným logickým vysvětlením jeví vydírání produkcí, že ho napráší neomarxistům za seksuální obtěžování Klůnyho nezletilého labradora, což byla dozajista připravena hysterickým štěkotem okamžitě podpořit i Endželínina čivava. Tak tyhle neumětelské a oligofrenní bratry už rozhodně NE-E! ()

Fr

„JE TO JAKO V TÝ KNIZE? ZAŽÍVÁME DOBRODRUŽSTVÍ LORETTY A DASHE?…“   Asi to má bejt hlavně prdel… Není! Trošku jsem zalapal po dechu při Pittově epizodě a doteď kurva nevím… (a to mě třeba sebeparodující Thor baví…). Jednou se to asi vidět dá. Sice tomu chybí vtip, je to občas blbý jako pumpička na sáně, ale třeba vám to vynahradí pohled na nestárnoucí Sandru.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dělám si prdel z červený knihovny (a nevadí mi, že mi to nejde).  2.) Jsem dobrodružná povaha. (Holky říkaly…) ///  Thx za titule „Petr Fantys“.                PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ne ()

tron

Dobrou správou pre Brada Pitta je, že si nekompromisne, od prvej sekundy, bezprecedentne kradne pre seba každú scénu. Channing Tatum, ktorý inak za istých okolností vyzerá ako vzdialený mladší príbuzný Arnolda Schwarzeneggera, oproti nemu pôsobí ako trápne zmätené šteniatko, ktoré sa síce chce vycikať až vonku, ako ho učili, ale napokon to nezvládne a ociká podlahu v obývačke. Zlou správou nie ani tak pre Brada Pitta (pre toho naopak), ako skôr pre diváka, je, že Brad Pitt sa vo väčšine filmu nevyskytuje. Jeho aktívna účasť by sa azda dala označiť slovom cameo. Neškodný, neurážajúci mix Vitajte v džungli s The Rockom a Honby za diamantom. Úsmevné, ale určite nie do popuku. Mám rád WTF humor, no hoci to s ním začína nádejne (pád z pódia), postupne z nehu ubúda a ubúda, až nakoniec žiadny nezostane. Niekomu môže vadiť 16-ročný vekový rozdiel medzi Bullock a Tatumom, ale ja som videl Saturn 3 s Douglasom a Fawcett (31 rokov) a Pascu s Connerym a Zeta-Jones (39!), takže ma nejakých trápnych 16 fakt z miery nevyvedie. Daniel Radcliffe si to prekvapivo užíva, ale nielen on, ale vlastne celý film dopláca na miestami veľmi divný, ba až podozrivý strih, vinou ktorého nie sú niektoré nápady dostatočne (resp. nijako) využité a mnohé postavy sa nedočkajú poriadneho konca. Každopádne, všetky pokusy o vzťahy a psychológiu (nie je ich veľa, ale ani málo) sú nemiestne. Taký zaspatý akčno-romanticko-komediálne-dobrodružný film som už dlho nevidel. Ale zas nebola to ani katastrofa. ()

EvilPhoEniX

Příjemná jarní oddychovka nabitá skvělými herci, fajn prostředím a trefným humorem. Od Lost City jsem moc nečekal a dá se říct, že se jedná o takové překvapení Jara kombinující vícero prvků a žánrů v jednom a skvěle to funguje pohromadě. Sandra Bullock je zde tradičně výborná, je sexy a inteligentní ženou zároveň. Ve filmu hraje úspěšnou spisovatelku, kterou unese šílený milionář ( Daniel Radcliffe), jelikož si myslí, že ve své knize popsala cestu ke ztracenému městu a skrytému pokladu. Sandru bude chtít zachránit nemotorný ňouma Channing Tatum ( dost možná jeho nejlepší role vůbec), který si najme Navy seals Trackera Jacka Trainera ( Brad Pitt), který si okamžitě zaslouží svůj vlastní film, neskutečnéj bad ass, který si zde urve pro sebe jednu z nejlepších akčních scén celého filmu ( překvapivě solidní fighty!). Dějově je to trochu klišé a předvídatelné, ale až tak to nevadí, jelikož chemie mezi Bullock a Tatumem funguje výborně ( jejich vzájemné pošťuchování je velmi zábavné, na úrovni, inteligentní a nikdy nespadne do sprostých úrážek). Celý film má příjemné tempo, kde potěší fajn akce i slušná dávka humoru, prostředí džungle mohlo být využito lépe ( na žádnou zvěř ani tamní nebezpečí bohužel nedojde) a Finále je slabší než začátek a střed, ale i tak jsem se skvěle bavil a rád si film zopakuji. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 4/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí35/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

• Natáčelo se v Dominikánské republice. (griph)
  • Název filmu se objeví dvakrát. (griph)

Související novinky

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,…