Reklama

Reklama

Ztracené město

  • USA The Lost City (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (Cinemart)

(více)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (466)

kingik 

všechny recenze uživatele

Honba za diamantem má svého příbuzného, co svého letitého předchůdce nikterak netrumfne, ovšem zábavnou praštěnost a parodický háv mu nelze upřít. Sandra Bullock se v 57 letech nasoukala do flitrového overalu, na dobrodružnou cestu si přibalila roztomilého medvídka Channinga Tatuma, zavolala Bradovi Pittovi, jestli nemá pár natáčecích dnů čas, načež se z divadelních prken povolal Daniel Radcliffe, aby svým slavným kolegům filmově patřičně škodil. A všichni společnými silami dali vzniknout dobrodružství o unesené spisovatelce brakových románů a fešákovi z (obalů) jejích knížek, kteří se nedobrovolně rázem ocitají na ostrově kdesi v Atlantiku. Převažuje humor, místy hodně praštěný, parodický ráz, na akci je to vysloveně skoupé. Uvítal bych více akčních rejdů, no, Sandra obtažená až na kůži musela stačit. Brad Pitt mohl coby dobrodruh dostat mnohem větší prostor. Nejednoho napadne, co s jeho postavou tvůrci zamýšlejí, titulky hned nevypínat, přijde ještě malinké překvapení. Jonathan Sela vykouzlil zdařilou kamerovou složku, kdy vizuální pestrost a barevné spektrum hraje také svoji nezanedbatelnou roli. Bratrská dvojice Aaron Nee a Adam Nee si nenapsala extrovní scénář, jejich režijní ztvárnění mohlo být i dravější a kompaktnější. mně by třeba vyhovovalo přimíchat i nějakou tu napínavější scénu, v tomhle ohledu se nekonalo téměř nic. A finále? Tak to si budete muset přimyslet, úplně filmu chybí, respektive je slaboučké. Sandra Bullock si musela dokázat, že ještě nezestárla do ženy obtažené tukem a zpuchřelou kůží. Načechraný účes i v těch nejnáročnějších podmínkách by jí mohla závidět i lecjaká o generaci mladší modelka, přičemž její vykukující a provokující vnady dokázaly udržet pozornost i kdejakého zpuchřelého a vypelichaného dobrodruha, který už dávno rezignoval na kvalitní dobrodružnou zábavu s ženským elementem v popředí. 8/10 ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Mám rád ty koncepty, kdy si film nejprve z žánrovek dělá hroznou legraci, načež se jí stane a nechává se unášet na nablblosti všech klišé, dialogů a taky postav. Ztracené město jde v tomhle směru až na dřeň, a byť je přemíra sebeuvědomělého humoru ve stylu ‘já vím, že jsem over-the-top’ po čase otravná, svůj ksicht si to dokáže udržet. Ať už díky té bezbřehé dobrodružné naivitě, kdy všechno je referencí na něco jiného a slouží to záměrně nerealistické vykalkulovanosti zvratů, nebo díky všem áčkovým hercům, kteří si to nemohou více užívat. Bullock přirozeně nad věcí jako za starých časů, Tatum si antihrdinského narcise užívá více než ve 21 Jump Street, Radcliffe baví každou sekundou a Pitt kraluje v roli, která by si Cliffa Bootha namazala na chleba (i když by při tom asi ztratila pár desítek procent - interní joke). Podruhé bych to vidět nemusel, ale spin-off s Jackem Trenérem bych viděl moc rád. 65 % ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Lost City" sa pre mňa asi stane najlepším tohtoročným filmom, ktorý som pozeral počas veľkonočného víkendu. Čakal som dobrú dávku zábavy ako v "Jungle Cruisev kombinácii s niečim ako "Raiders Of The Lost Arc". A v tomto ohľade by som povedal, že film asi splnil moje očakávania úplne. Bavil som sa, užíval som si to, postavy mali niečo do seba... a fungovalo to. Páči sa mi ako je Alan obdivovaný publikom (obzvlášť keď stvárňuje Dasha), ale rovnako sa vie ukázať aj ako absolútne patetický týpek. A toto je ten typ patetickosti, ktorá ma pobavila. Najmä keď ho máme v kontraste s niekym ako je Brad Pitt. To má potom film svoju úplne najlepšiu časť. Malo to akciu, humor aj švih. A väčšinou si tieto 3 atribúty film drží. Plus poviem, že Daniel Radcliffe ma tu ako zloduch bavil. Je skvelé ho sledovať. Začína ako absolútny vizionár a správa sa šarmantne, no ku koncu sa z neho už stane absolútny psychopat. A keď hovoríme o tom konci (bez toho, aby som niečo spoiloval), stojí za to povedať, že sa mi páči ten výsledok a myšlienka, ktorú do toho dali. Malo to svoje kúzlo a nebolo to niečo čo som očakával. Väčšinou majú tieto filmy rovnaké finále. Tu to ale chytili tvorcovia trošku inak a možno ten výsledok nebude úplne to, čo sme chceli. Ale dáva to tomu pekný príbeh. Necham  to v tomto. Čo sa týka Sandry Bullock, tak v porovnaní s jej hereckými kolegami tu ponúka trošku svoj štandard, ale fungovala... a bavilo ma ju sledovať. Jediné momentky kedy som chcel, aby sme sa vrátili k našim protagonistom boli scénky s jej agentkou Beth. Nie zlé, ale akosi ma vždy vytrhli z tej celkovej atmosféry. Inak ale pre mňa ide o solídnu komédiu, ktorej sledovanie som si užil. Hodnotenie: B+ ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Znalý divák si vzpomene na starší a mnohem lepší filmy, které tenhle snímek vykradl, ale i tak se sem tam podaří z omleté matérie vykřísnout nějaký drobný vtípek. Putování tuponě a indoorové spisovatelky džunglí sice není žádná velká zábava, a už vůbec ne žádná velká kinematografie, ale na volné odpoledne, když se člověku do ničeho nechce a nemá zájem se na film moc soustředit, to stačí. SHRNUTÍ: Honba za diamantem po letech, v hodně vyvařeném vydání. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Ztracené město již v upoutávkách nevypadalo jako film, od kterého by měl člověk čekat nástupce Indiana Jonese či Mumie Stephena Sommerse. Kampaň ovšem krom hvězdného obsazení lákala i na potencionální slušný dobrodružný výplach, který bude mít fajn obsazení, pár akčních scén, slušnou výpravu a bude následně velmi snadné na celý film zapomenout. A přesně tímto typem filmu Ztracené město je. Nevyplatí se od něj mít dvakrát extra velké očekávání, v jednotlivostech je ovšem Ztracené město dostatečně zábavné. Přesto potenciál pro něco velkolepějšího a v součtu i zábavnějšího na místě rozhodně byl. Obsazení celého filmu je fajn a své role si užívá. Brad Pitt je ve své malé roli fenomenální, Daniel Radcliffe poté dokazuje, že mu záporné postavy (kteří se ovšem zákonitě nesmí brát příliš vážně) poměrně jdou. Sandra Bullock i Channing Tatum poté mohou působit jako podivná dvojice, ve svých rolích jsou ovšem opravdu fajn, překvapivě mezi nimi funguje i chemie a jejich postavy víceméně fungují i jako postavy. Nějaká ta osobní traumata či přerody v jiné osobnosti šlo možná prodat trochu výrazněji, přesto je casting jednou z hlavních tref do černého. Při sledování snadno vystupuje pocit, že režijní dvojice Aaron Nee a Adam Nee své tvůrčí povinnosti zvládli poměrně slušně. Akce není moc a není ani dvakrát kreativní, je ovšem slušně odvedená. Herecké akce fungují, tempo již od druhé poloviny není tak problematické a v součtu se jedná o slušnou rutinní práci. Nikdo se tu očividně nesnažil vytvořit novou dobrodružnou klasiku, potenciál přitom byl rozhodně větší. Hledání ústředního MacGuffinu ve finále není dvakrát záživné ani napínavé, snaha o humor v pár momentech též nepřináší to pravé ořechové. Nejzábavnější je Ztracené město v momentech, kdy si tak trochu utahuje z klišé, v ten moment zamrzí, že celé Ztracené město není více parodií na dobrodružné filmy. V součtu to vlastně ve všech ohledech jede tak trochu na půl plynu. Není to úplně komedie, není to úplně akční, není to úplně romantické. Skutečně platí, že to v jednotlivých segmentech je velmi vtipné, v jistých momentech to má solidní akci a v jistých momentech to je přesně romanticky hřejivé. I proto platí, že je Ztracené město spíše slušný výplach, který se ovšem z hlavy vypaří velmi rychle. A těsně předtím se divák nejspíš nezbaví pocitu, že se toho potenciálu někdo plně nedořezal.  Ztracené město rozhodně neurazí. Nebude z toho nová dobrodružná klasika, přesto to má pár světlých momentů, které jen zatemňují ty momenty, kdy to celé tak trochu nevyužívá svůj potenciál. A celé to je díky tomu akční, zábavné i romantické jen tak trochu. Těžko říct, jestli měl vůbec někdo z tvůrců vyšší ambice.... ()

Galerie (37)

Zajímavosti (14)

  • Během závěrečných titulků následuje ještě jedna scéna. (griph)
  • Natáčelo se v Dominikánské republice. (griph)
  • V čase 17:22 si Abigail Fairfax (Daniel Radcliffe) nasazuje bílé rukavice kvůli předmětu ukrývajícím se v krabičce. V čase 18:58, když krabičku odnáší, už žádné rukavice nemá. (mary800)

Související novinky

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (více)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)

Reklama

Reklama