Ztracené město

• USA The Lost City (více)
Trailer 1

Spisovatelka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspěšné romány, které se odehrávají na těch nejexotičtějších místech. Že prakticky nevystrčí paty ze svého bytu, je vedlejší. Dalším paradoxem je fakt, že jejího dvorního hrdinu, okouzlujícího dobrodruha Dashe, ztělesňuje na obálkách jejích knížek velmi nepraktický ňouma Alan (Channing Tatum). Je sice sexy, ale k ničemu, a to ho dost trápí. Rád by udělal něco hrdinského. Dostane příležitost, když lehce šílený miliardář (Daniel Radcliffe) spisovatelku unese přímo před jeho očima. Tenhle člověk si totiž vzal do hlavy, že Loretta ve své poslední knize detailně popsala cestu k mýtickému Ztracenému městu, v němž se ukrývá poklad nedozírné hodnoty. Než se Loretta naděje, sedí v letadle, které ji převáží na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. „Kluk z obálky“ Alan se rozhodne svou autorku zachránit, ale vědom si svých limitů, přibere na cestu osobního trenéra, opravdového dobrodruha (Brad Pitt). Společnými silami se jim sice podaří vyprostit Lorettu ze spárů únosců, ale tím jejich dobrodružství uprostřed tropické džungle zdaleka nekončí. Naopak, právě začalo. A bude stokrát šílenější než ta, o kterých se Loretta rozepisuje na stránkách svých bestsellerů. (CinemArt)

Trailer 1

Spiker01

Podobné dobrodružné a neznačkové žánrovky z kin prakticky vymizely a divil jsem, že se dá Lost City brát jako malinkatý úspěch, protože ty tržby zas tak velké nebyly. Naštěstí se podařilo rozpočet udržet v klidných vodách a já si pokráčko rád dám. Nic na co bych dlouhodobě vzpomínal (Uncharted mě asi bavilo o něco více), ale jakožto náhrada za téměř nesmrtelné komiksovky je to velice vřelá volba. A navíc to má Brada Pitta v totálně badass roli, která by měla dostal preqel spin-off. ()

lamps

Mám rád ty koncepty, kdy si film nejprve z žánrovek dělá hroznou legraci, načež se jí stane a nechává se unášet na nablblosti všech klišé, dialogů a taky postav. Ztracené město jde v tomhle směru až na dřeň, a byť je přemíra sebeuvědomělého humoru ve stylu ‘já vím, že jsem over-the-top’ po čase otravná, svůj ksicht si to dokáže udržet. Ať už díky té bezbřehé dobrodružné naivitě, kdy všechno je referencí na něco jiného a slouží to záměrně nerealistické vykalkulovanosti zvratů, nebo díky všem áčkovým hercům, kteří si to nemohou více užívat. Bullock přirozeně nad věcí jako za starých časů, Tatum si antihrdinského narcise užívá více než ve 21 Jump Street, Radcliffe baví každou sekundou a Pitt kraluje v roli, která by si Cliffa Bootha namazala na chleba (i když by při tom asi ztratila pár desítek procent - interní joke). Podruhé bych to vidět nemusel, ale spin-off s Jackem Trenérem bych viděl moc rád. 65 % ()

EvilPhoEniX

Příjemná jarní oddychovka nabitá skvělými herci, fajn prostředím a trefným humorem. Od Lost City jsem moc nečekal a dá se říct, že se jedná o takové překvapení Jara kombinující vícero prvků a žánrů v jednom a skvěle to funguje pohromadě. Sandra Bullock je zde tradičně výborná, je sexy a inteligentní ženou zároveň. Ve filmu hraje úspěšnou spisovatelku, kterou unese šílený milionář ( Daniel Radcliffe), jelikož si myslí, že ve své knize popsala cestu ke ztracenému městu a skrytému pokladu. Sandru bude chtít zachránit nemotorný ňouma Channing Tatum ( dost možná jeho nejlepší role vůbec), který si najme Navy seals Trackera Jacka Trainera ( Brad Pitt), který si okamžitě zaslouží svůj vlastní film, neskutečnéj bad ass, který si zde urve pro sebe jednu z nejlepších akčních scén celého filmu ( překvapivě solidní fighty!). Dějově je to trochu klišé a předvídatelné, ale až tak to nevadí, jelikož chemie mezi Bullock a Tatumem funguje výborně ( jejich vzájemné pošťuchování je velmi zábavné, na úrovni, inteligentní a nikdy nespadne do sprostých úrážek). Celý film má příjemné tempo, kde potěší fajn akce i slušná dávka humoru, prostředí džungle mohlo být využito lépe ( na žádnou zvěř ani tamní nebezpečí bohužel nedojde) a Finále je slabší než začátek a střed, ale i tak jsem se skvěle bavil a rád si film zopakuji. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 4/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí35/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

Cervenak

Myslel som, že zahyniem. V tom filme nie je NIČ. Ani humor, ani akcia, ani zábavní herci, ani ten správny feeling exotického dobrodružstva s hľadaním pokladu. A ani ako "romantika so Sandrou" to vôbec nefunguje, ona už by mala pomaly hrať staré matere, nie rozjuchané dievky, čo sa počas pobehovania v štúdiovej džungli zamilujú do Tatuma. Mierny závan niečoho zábavného predstavuje Brad Pitt, ale dlho to nevydrží a bohato to vyváži (haha) tá neznesiteľne otravná postava v podaní obéznej černošky, ktorá má tvoriť odľahčenú, komickú líniu príbehu, ale je úplne na odstrel (tá dejová línia, ehm). ()

verbal odpad!

Expedice džungle 2 - Hery Potrat a Kámen úrazu. Přesně takhle by to vypadalo, kdyby se Príma Hnooj dostala k velkoprodukci a natočila velkolepý bliják, jenž zaručeně pobaví celou retardovanou rodinu. Přiblblá, sterilní a trapná předražená ubohost pro mentální paralympioniky, tak moc rádoby parodie na telenovely a červenou kni-hovnu, až je z toho zase jen telenovela, červená kni-hovna a manifest scénáristické debility na téma „Vtipe vylez!“, která na mě působila stejně děsivě a žinantně, jako by si sedmapadesátiletá Sádra Bulíková uprostřed filmu odlíčila xicht, vysoukala se z toho elastického stahovacího buzerantského overalu s namalovanou prdelí a začala se přitrouble pitvořit. Že by měl Čuník Tatům „hrát“ jen předváděče Versáčeho homotang, a to výhradně pro mongoloidní děti se stejně oduševnělým výrazem, je všeobecně známý fuckt, čili našel v takto kvalitním popkulturním dávidle bezesporu opodstatněné uplatnění. Takže nejpalčivější otázkou, vyvolanou tímto bez IQsupresiv nesledovatelným svinstvem zůstává, co v tom, kurva, dělal Brad?! Jako nesoudný senil, který dobrovolně zaklapuje hajzlový poklop za svou uvážlivě budovanou kariérou, zatím rozhodně nevypadá, tudíž se jediným logickým vysvětlením jeví vydírání produkcí, že ho napráší neomarxistům za seksuální obtěžování Klůnyho nezletilého labradora, což byla dozajista připravena hysterickým štěkotem okamžitě podpořit i Endželínina čivava. Tak tyhle neumětelské a oligofrenní bratry už rozhodně NE-E! ()

• Název filmu se objeví dvakrát. (griph)

Související novinky

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,…