Policejní film

• Mexiko Una película de policías (více)

Dokument na pomezí faktů a fikce, který se zabývá korupcí v řadách mexické policie pohledem dvou jejích členů. (Netflix)

Arsenal83

Polodokumentárny film o mexických policajtoch, ktorí konajú na pomedzi zákona. V podstate každý z nás má nejakú tú predstavu ako to v krajine kartelov s políciou bude - korupciou je nasiaknutá celá spoločnosť. Režisér sa snažil vytvoriť mnohovrstevný film, ktorý pracuje s dokumentárnymi aj fiktívnymi prostriedkami a poukazuje na to, ako aj čestný človek môže mať blízko ku korupcii, keď je celý systém na tú korupciu nastavený. Nikoho neospravedlňuje, ale poukazuje na širšiu realitu. ()

3DD!3

Metadokumet o dvojici mexických policajtů a jejich zkušeností s korupcí. V půlce to střihne do jakýchsi záběrů z natáčení a výpovědí herců, kteří je hrají což je hodně zvláštní. Nula akce, žádná snaha to něčím ozvláštnit. Téma je nosné a i to ukázání pravdy má něco do sebe, ale tohle pro boha nemusel být celovečerní film. Stačila půlhodinová epizoda seriálu. ()

*CARNIFEX*

Divák bude svedkom “half/doku” o dvoch čestných žandároch, ktorí netradičnou formou poukazujú na fakt v podobe korupcie medzi “uniformovanými”. Či je to zaujímavé? Pre nenáročného diváka zrejme áno, ostatných to dokáže zaujať tak v úvodnej 15-20 minútovke a potom len kývne rukou. Ono nie, že by samotná forma spracovania úplne minula zábavnosť, no vážnosť bežných dokumentov tu absolútne absentuje, a to ja proste nerád. Toto nie je ani ryba ani rak, pričom čisto zo zaujímavosti to síce odporučiť môžem, no o žiadny “True Crime” variant, ktorý by emocionálne zasiahol, gradoval a tak pobúril, sa určite nejedná. ()

Marze

Jako kdyby nekdo zkombinoval krimi o policajtech a Kdyz Harry potkal Sally. Jde o mix dokumentarni a hrane studie. O zpochybnovani hranic mezi skutecnosti a fikci. Reziser (a zaroven scenarista) Ruizpalacios korupci sice odsuzuje ,ale snazi se proniknout k podstate problemu a motivacim jednotlivcu. Ve treti kapitole se vse rozvolni, herci, postavy a policiste se stanou jedno. Kdyz Tereza a Mentoya mluvi pred kamerou o svem seznameni a spolecnych "hlidkach lasky", vypadne proud. Nataceni je preruseno a vidite cleny stabu rezisera. Najednou je jasne, ze sledujeme herce. Ve ctvrte kapitolr se film dale meni. Herci priblizuji prubeh sveho vycviku. Vidite motivace lidi jako takovych jako rodinne pomery, ekonomicky status, etnikum, ocekavani...Dojde vam, ze Mexicane pak pracuji ve "firme", kterou pohrdaji jen proto, aby treba neskoncili jako bezdomovci. ()

Hanys_

O zkorumpované mexické policii. Ale zkorumpované tak, že strážníci vlastně musí uplácet i své nadřízené. O nulových právech strážníků a nulové autoritě mezi občany. O mizerných platech a následně vyplývající oné zkorumpovanosti. Všechno tohle ale přebíjí ta artová polodoku forma, kdy i herci v jednu chvíli vyjdou z role a mluví o natáčení. Tohle je za mě spíš na škodu, mohlo to být fakt hodně silné. 6/10 ()

tomashrabek

Wtf, ČSFD, 64%? Originálne natočený dokument (?) o tom, aké je to byť policajtom v Mexico City (alebo takmer všade na svete). Baví, aj keď je vám táto téma ukradnutá, pretože po celú stopáž chytro dávkuje prekvapenia, ktoré dávajú do nového kontextu to, čo ste videli. Svieži poklad schovaný hlboko v útrobách Netflixu, ktorý však stojí za preskúmanie. ()

SAINTS

Policajny film je osviežujúcim a zvrušujúcim portrétom policajnej práce.Dokument sleduje dvoch policajtov z Mexico City a podrobne popisuje opovrhovanie policiou,nedostatočnú podporu a zdroje,ktoré nutia policajtov prijimať úplatky.Ruizpalaciois vyjadruje hlboký pocit bezmocnosti zo strany polície bez toho aby sentimentalizoval zneužívanie a zaujatosť voči tejto profesie.Nepohodlie policajtov je tu paralelné s niekolkými prekvapujúcimi zmenami formy a štruktúry. ()

xxmurphyxx

Forma vyhrala nad obsahom. Obrazovo, najmä v prvej polovici nádherná prezentácia navodzujúca až hypnotickú atmosféru s dobre použitými filtrami a perfektnou a štylizovanou kamerou zameriavajúcou sa na detail. Bohužiaľ tam to pre mňa končí, keďže filmu chýba tempo, gradácia príbehu alebo aspoň jedna jediná silná scéna a nevie sa v mojich očiach predať. Nápad je fajn, určite cením aj jeho prevedenie a snahu hercov/nehercov ale film je na môj vkus až moc ukecaný, čo by nevadilo pri inom formáte ale od polo dokumentu z policajného prostredia a k tomu z Mexika by som teda očakával iný náklad ako rozoberať vzťah a súkromie hlavných protagonistov, kde vrchol filmu spočíva v blokovej pokute za motorky na chodníku a jej následkoch. Ale za snahu a hlavne kvalitné prevedie mierne nadhodnotím, kto očakáva akčnejšie zameranie alebo ho nechytí obraz nech si kľudne uberie hviezdu a preskočí ďalej. ()