Velmi dobře natočený film, stojící na hereckém koncert Gajose. Excelentně zahraná role člověka "za vodou" v dobrím společenském postavení a druhé osobnost totální zkrachovalec a notorik.. Opravdu sugestivní podání-bezchybné. Škoda jen, že takovéto filmy na našich televizích neuvidíme...(19.9.2015)

Slušný film o muži, který se nedokáže vypořádat s alkoholem. Janusz Gajos jako muž, který svůj život potápí v alkoholu odvádí jako vždy skvělý výkon. Krystyna Janda je stále krásná.(23.4.2005)

Film sám o sobě je už trochu zastaralý, pokud jde o techniku a zvuk, po celou dobu plátno zavalují tucty hodně slabých herců, ovšem Janusz Gajos tady předvádí tak zdrcující extempore, že to až bere dech. Snad nikdy jsem neviděl sondu do života inteligentního alkoholika, v detailech tak nechutnou, až fascinující. Všechny hlavní ženské postavy jsou taky zahrány výtečně, ovšem hlavní hrdina jednoznačně udává tón - bezesporu životní výkon. Tleskám.(19.3.2008)

ŽLUTÁ ŠÁLA. Morgenstern řemeslo umí, Gajos je skvělý herec, ale pravá studie alkoholika je Hasův film PETLA.(18.10.2015)