Sarah Codyová se těší na své osmnácté narozeniny. Právě poznala svou první lásku, Christophera. Za ním i přes nesouhlas svého otce tajně uteče na večírek. Netuší, že pro jejího otce Dona to je posledním stimulem, aby začal uskutečňovat svůj zvrhlý plán. Don je rozhodnut svou vzpurnou dceru zavřít v tajné místnosti ve sklepě. Jednoho dne ji skutečně pod záminkou, že potřebuje pomoci s těžkou bednou, naláká do sklepa, kde ji uzamkne v bývalém protiletadlovém krytu (dům ho má). Sarah je v šoku. Snaží se volat o pomoc, nikdo ji ale neslyší. Po několika dnech ji Don dokonce ve sklepě znásilní a zbije. Na policii nahlásí ztrátu dcery, tváří se, že nezdárná dívka utekla s nějakým mužem. Ze dnů Sářina nedobrovolného vězení se stanou roky. Při svém pobytu Sára svému zvrhlému otci porodí několik dětí, o které se v nuzných podmínkách vzorně stará. Naučí je dokonce číst a psát. Celou dobu ovšem také myslí na svého bývalého přítele Christophera. Ten ostatně Sáru stále hledá, podaří se mu ji najít...? (TV Nova)

Saxos

Taťkově sklepě by se celkem v pohodě dalo říkat „Kobka mládí“. Vypadat po dvaceti letech pobytu ve vybydleném chánovském betonovém čtverci několik metrů pod zemí, bez čerstvého vzduchu a denního světla, se špatnou výživou, pravidelným psychickým i fyzickým terorem a vypadat pořád na 18 let, to je zázrak. No on nám vlastně nestárnul, kromě dětí, vůbec nikdo. Ještě, že Christ nepřijel k ukončujícímu hapíku na stejné mašině. Zápory: opravdu laciné televizní zpracování a music z TV archivu; dost vzdáleně se držíme příběhu Elisabeth Fritzl, ano opravdu velmi, velmi vzdáleně. Klady: Fritzl/Mayrhoff je naštěstí doživotně v base. Závěr: nedoporučuji. ()

SpicyNugget

Sarah je mladá, skoro osmnáctiletá holčina, která se těší svému životu. Našla si dokonce fajn kluka. Jenže to její otec odmítá akceptovat, a tak zosnuje plán, jak “nevychovanou” dcerku držet pod zámkem. A to doslova. Pod záminkou pomoci ji naláká do podzemního sklepa, kde ji drží několik let a znásilňuje. Sarah Donovi dokonce v zajetí porodí tři děti (čtvrté zemře). Po dlouhých letech se díky nemoci nejstarší dcery konečně dostává ven a hodlá svého otce usvědčit… Že jste o něčem podobném už v životě slyšeli? Ano, toto je film inspirovaný netvorem z Amstettenu - Josefem Fritzlem. Toto téma mě zajímá už hodně let a s filmem jsem byla moc spokojená. Ovšem jednu malou výtku mám (a ta stála tento film jednu hvězdičku) - herci prostě nestárli. Sarah vypadá i po 18 letech v zajetí jak mladá kočka a dvě děti, které jsou s ní ve sklepě, prvorozená a druhorozený, vypadají o dost mladší, než třetirozený. Ten vypadá na 19 let a ti dva na 13-15 let, prostě mě to při sledování rušilo. Ale jinak velice zdařilý filmek. ()

Tomas_PO

Mrazivé, skľučujúce, desivé. O to viac, že sa jedná o reálny príbeh, ktorý bol v realite ešte horší než na plátne. Nevadili mi ani 'béčkoví herci', naopak Judd Nelson, Stefanie Scott a Joely Fisher to zahrali výborne. Od začiatku až do konca plné napätia a stupňujúcej sa hrôzy. ()

Eddemi

Velmi zvlastne nestarnutie postav v priebehu 20 rokov a jeden prapodivny mimozemstan, ktory v 10tich vyzera na 17... :D ()

Monyfik odpad!

Jak mě sr+la ta blbka, měla tam zůstat do smrti a ten starý úchyl je tam před smrtí měl zamknout všechny a s akutním průjmem tam umřít taky. ()

Accuphose

Co k tomu napsat... klíčové momenty jsou scénáristicky odfláknuté, holka si ani nebyla schopná vyčistit záchod :-D a herecké výkony na Oskara také nejsou. Vlastně, pokud bych měl zapátrat v paměti, kdy naposledy jsen viděl kousek s takhle odvážným a nereálným scénářem, budu pátrat hodně dlouho. Po třičtvrtě hodince se to začne pomalu zvedat a až na klišoidní konec mám pocit, že jsem koukal na dva různý filmy. Některé situace jsou skvěle vystavěné, jiné vůbec. Nakonec dám dvě hvězdičky, ale ten film si zasloužil mnohem víc péče. PS: pokud jsou Američani skutečně takhle moc nevšímaví, tak potěš koště. EDIT: Aha, ono je to podle Fritzla a podle ohlasů to moc nesedí.... opravdu to chce lepší zpracování. ()

naytsirk

Těžký pro mě hodnotit…já sem na tyhle typy filmů děsnej citlivka a nedokážu bejt objektivní…Natočený dobře, ale kouká se na to obtížně… ()

Tadas

Ta holka v mým sklepě, já miluju jí slepě, dělám všechno pro ní ona jenom slzy roní..... o to horší je, že je to vše natočené podle skutečné události. ()

Feacher

Celý film jsem si přál, aby už skončil, "bohužel" ale ne kvůli hrozivému ději, ale proto, že mi to fakt přišlo jako čirá nuda. Hodně silné téma, které si rozhodně zaslouží nějaké lepší zpracování. Už u tohohle, ne moc dobře provedeného filmu, se mi občas svíralo hrdlo, a co teprve u nějakého lepšího. Pokud to mělo udělat dojem "divák se musí cítit jako by byl 20 let ve sklepě on sám", pak bych měl dát v rámci filmových možností 5*. Některé filmy si ani nevšimnu, že po 2,5 hodině končí a někdy je prostě hodina dvacet moc. Herecky to nebylo vůbec špatné (dal bych 2*, ale to by vůči hercům bylo nefér), rád jsem potkal slečnu Wednesdayfriend i některé nové tváře, ale prostě to celé nějak lépe udělat. Nevím, nejsem režisér, abych poradil jak, přecejen je to 20 let ve sklepě, ale jako divák mám patent na rozum a na pravdu a chci něco lepšího ;). Lepší výsledný dojem z celého děje a ne jen z posledních 10 minut a hodnocení by šlo hodně nahoru. Takto je to hrana 2*/3*, za slečnu Myers a hlavní role se přikláním nahoru. 51%. ()

mdf

Na Tv film,slušný počin.Při představě být někde zavřený 20 let,brrr.Pořád je hrozné si uvědomit,co jsou lidi schopný dalším lidem udělat. ()

jethrotull

Nebolo to zle,ale vela veci ma vytacalo. Hlavne to,ze po 20 rokoch v podzemi bez denneho svetla by vsetci boli biely ako sneh a nevypadali by tak dobre.Dokonca matka isla do krasy,bez jedinej vrasky co je absolutna kravina. A samozrejme aj jej hlupe a naivne soravania ked za 2é rokov nebola shopna vymysliet plan ako toho stareho uchylaka poriesit.Jej skoro dospele deti by jej pomohli a v trojici by isto zmakli. Co je hrozne,je ze sa taketo veci vobec deju na svete. ()

Sterbik

Hele je to zajímavý, poutavý to jako jo. Je to i celkem strašidelný když si uvědomíte, že se něco takovýho stalo doopravdy. Herecký výkony hlavních postav, příběh to bylo super. Ale jednak nestárly postavy což bylo pěkně divný. Chyběli mi nějaký vysvětlovací scény. Strašně by mě zajímalo, jak to dokázal takhle krýt celou dobu. Další věc chování postav mi přijde někdy, fakt hloupý třeba scéna s baterkou. Kód se nedal asi okoukat. Záchvat se před tím předvíst taky asi nedal, muselo se počkat až to bude doopravdy. Ve třech ho nedokážete sundat taky co ? A jak sem říkal, chybí mi nějaký vysvětlovací scény. Ale jo zabavilo, k tomu je TV film, takže se asi dá něco odpustit. ()

CreepyJoe

Původně jsem si myslel, že se jedná o porno film, takže za mě jednozačně zklamání málo sexuálních explicitních scén a film se táhnul tak pomalu, že i projevy Miloše Zemana vůči tomuto zní jak rychle a zběsile. Přiznám se, že jsem to nevydržel dokoukat do konce, ale doufám, že to skončilo happy endem a nakonec se vzali. ()

Incanus

TV film, který je možná úsporný na trikovém sekvence (zejm. zajištění odpovídajícího vzezření ohledně věku), ale svým dějem a uvěřitelnými hereckými představiteli jednotlivých rolí tento nedostatek zdatně kompenzuje. Ukazuje, že peklo na zemi nemusí často přijít od neznámých osob, ale zejm. a hlavně od těch, od nichž byste něco takového nečekali. Směřuje k důležitému aspektu poznání, že mnohdy stačí drobný čin laskavosti (viz závěrečná scéna v nemocniční chodbě s lékařkou a policistou), aby pomohl napravit velkou křivdu. ()