Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
CANAL+ dotočil minisérii Dcera národa

CANAL+ dotočil minisérii Dcera národa

11.02.2024 Reklama

Společnost CANAL+ dokončila natáčení své první minisérie originální tvorby v České republice. Moderně stylizovaná šestidílná minisérie Dcera národa, inspirovaná životem dcery Karla Havlíčka Borovského Zdeňky Havlíčkové, byla dotočena 4. února. Ambiciózní projekt společnosti CANAL+ s talentovanou herečkou Antonií Formanovou v hlavní roli vzniká v režii Cristiny Groșan a Matěje Chlupáčka pod značkou CANAL+ Original.

Dcera národa je příběhem romantické lásky pubertální Zdeňky, jejíž touha po lásce a svobodě se odehrává v době národního obrození ve druhé polovině 19. století, kdy se formovala česká národní identita. Silná a zajímavá osobnost Zdeňky vzdoruje záměrům obrozenců, kteří z ní chtějí vytvořit symbol české společnosti. Antonie Formanová ztvární postavu Zdeňky po boku herců Jiřího Langmajera, Jana Vlasáka, Vladimíra Javorského, Leoše Nohy, Roberta Mikluše či Ladislava Hampla. Mladou hereckou generaci vedle Formanové zastupují Martina Jindrová, Daniel Kadlec, Vojtěch Machuta, Mark Kristián Hochman nebo Jakub Jelínek.

Produkce Barletta se scenáristkou Lucií Vaňkovou a dramaturgem Mirem Šifrou zpracovala příběh jako moderní trendy minisérii zasazenou do 19. století. Vizuální koncept seriálu v pojetí režisérů Cristiny Groșan a Matěje Chlupáčka nabídne inovativní styl s využitím moderní hudby, dynamických pohybů kamery či současného jazyka. Za minisérií Dcera národa stojí tým zkušených českých i zahraničních profesionálů: kameramani Martin Douba a Mark Györi, scénograf Henrich Boráros, střihač František Svěrák či hudební skladatel Simon Goff. Kostýmy navrhla Jarmila Dunděrová v exkluzivní spolupráci s módní návrhářkou Zuzanou Kubíčkovou.

Dcera národa nabízí zcela nový pohled na historické téma se silnou ženskou hrdinkou inspirovaný úspěšnými zahraničními koncepty. Natáčení minisérie probíhalo v České republice od poloviny prosince 2023 do února 2024 v Novém Městě nad Metují, Jaroměři, Praze a Jaroměřicích nad Rokytnou. Koproducentem projektu je Česká televize. Premiéra je plánována na září 2024 v lineárním vysílání a na streamovací platformě CANAL+. Více na www.canalplus.cz.

Reklama

Související novinky

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

V pondělí 15. ledna 2024 dopoledne byly na tiskové konferenci České filmové a televizní akademie (ČFTA) odhaleny nominace v rámci 31. ročníku předávání cen Český lev. Na začátku tohoto ceremoniálu… (více)

Bod obnovy v kinech od 21. 9. 2023

Bod obnovy v kinech od 21. 9. 2023

15.09.2023 Reklama

Ve čtvrtek 21. 9. přichází do kin unikátní žánrový snímek, české sci-fi Bod obnovy. Film, který po téměř deseti letech příprav ohromil diváky v Jižní Koreji, Severní Americe, ale i na festivalu v… (více)

Finále Plzeň začne 22. září

Finále Plzeň začne 22. září

08.09.2023 Reklama

Film-iálový inter-kino-vizní festival. Jen na Finále uvidíte průřez kompletní českou audiovizuální tvorbou – filmy a seriály, které jsou v kině, v televizi nebo na internetu. Kromě projekcí je… (více)

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023 Reklama

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (více)

Obsazení českého The Last of Us budí rozpaky

Obsazení českého The Last of Us budí rozpaky

01.04.2023

Už od premiéry první epizody seriálu The Last of Us bylo jasné, že se pro kabelovku HBO bude jednat o velký hit. Tak velký, že ihned poté začala stanice spolu se společnostmi Sony a Naughty Dog… (více)

9. ročník festivalu 3Kinofest již 9. listopadu

9. ročník festivalu 3Kinofest již 9. listopadu

07.11.2022 Reklama

Slavnostní zahájení mezinárodního filmového festivalu 3KinoFest proběhne 9. listopadu v 18:30 hodin ve Velkém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Promítán bude polský film Tata… (více)

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (více)

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022 Reklama

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (více)

Pragueshorts Film Festival online i v kinech

Pragueshorts Film Festival online i v kinech

02.06.2021

16. Pragueshorts Film Festival, pořádaný organizátory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se odehraje od 2. do 27. června 2021 online i v kinech a nabídne téměř 120 filmů. To nejlepší z… (více)

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Nejnovější novinky

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (více)

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Reklama

Reklama