foto

Andrew Bryniarski

  • nar. 13.2.1969 (51 let)
    Filadelfie, Pennsylvania, USA

Biografie

Životní příběh tohoto 191 cm vysokého pořízka (některé zdroje mu ještě pár centimetrů přidávají) je jako z pohádky. Bývalý profesionální kulturista přijel na počátku 90. let do Hollywoodu na letní návštěvu za kamarádem, bez jakýchkoli hereckých ambicí. Náhodou byl však na ulici osloven hledačem talentů a už v roce 1991 se objevil na plátně po boku takových hvězd jako Bruce Willis nebo James Coburn v akční dobrodružné komedii HUDSON HAWK jako nepříliš inteligentní obr Butterfinger.

Od té doby je pravidelně v hledáčku producentů, zejména do vedlejších rolí v béčkových akčních snímcích, kde může upatnit své fyzické parametry (třeba STREET FIGHTER - POSLEDNÍ BOJ). Občas si však zahraje i ve hvězdně obsazeném projektu z áčkové produkce (BATMAN SE VRACÍ, VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ, PEARL HARBOR).

Největší slávu mu ovšem přinesla úloha maskovaného psychopatického zabijáka Thomase Hewitta alias "Leatherface" v kultovním hororu TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU. Stejnou postavu si zopakoval i ve druhém díle TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU: POČÁTEK.

Andrew vyznává zdravý životní styl. Kromě posilování se ve volném čase věnuje i horolezectví, jízdě na koni a cvičí jógu. Je také velkým milovníkem zvířat. Doma chová dvě kočky, tři želvy a jednoho papouška.

Lukáš "Vojcl" Vojáček