foto

Jakub Koudela

  • nar. 23.3.1992 (25 let)
    Příbram, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herec Jakub Koudela se narodil v roce 1992 v Příbrami. V roce 2016 dokončil studium na DAMU. Jakub Koudela je členem pražských divadelních souborů BodyVoiceband a Spektákl. Ve Spektáklu ztvárnil titulní roli Dona Quijota v inscenaci Zmoudření dona Quijota. Můžeme ho najít také v Městském divadle v Mostě, kde je aktuálně k vidění např. v představeních Balada pro banditu, Tři sestry, Kronika Pickwickova klubu a v poslední novince Cabaret, která měla premiéru v únoru 2016.

Na televizních obrazovkách jsme Jakuba mohli vidět v nedávno uvedeném filmu Zločin v Polné (V. Polesný, 2016) v roli četníka nebo v seriálu První republika v roli čeledína Janka. Seriál Mamon (produkce HBO), ve kterém Jakuba najdeme v roli Jana Šrámka, byl nedávno oceněn Českým lvem jako nejlepší dramatický televizní seriál. Za zmínku stojí i několik studentských filmů jako Lesapán, V pasti nebo amatérský film Prach a broky, na kterém se podílel i jako scénárista a pomocník režie.

Jakub kromě české tvorby již spolupracoval i s americkými tvůrci na seriálu Legends II (David Semmel, USA, 2016) a filmu the The Zookeeper's Wife (Nicki Cairo, USA, 2016). Účinkoval také v německém studentském filmu v režii Felixe Ahrense z roku 2015 Am Ende der Wald a německém TV seriálu Die Dasslers (Philipp Stennert, Cyrill Boss, 2015).

Kromě divadla a televize se Jakub věnuje i dabingu (např. v seriálech ČT Slečna Marplová, Špion). Pro Studio Virtual pak propůjčil svůj hlas vedlejším postavám z filmu Cinderella (Z. Štěpán, 2015). Jakuba jsme mimo jiné mohli spatřit také v reklamách v ČR a Francii.

Jakub aktivně ovládá český a anglický jazyk, pasivně i němčinu. Mezi jeho záliby patří akrobacie, šerm, jízda na koni, LARP a je také nadšený barista, takže dobrý šálek kávy vám určitě připraví. Rád také píše scénáře, nahrává audioknihy a v oblibě má i scénické čtení.

Lenka "sunlenka" Daňková

Herecká filmografie

Filmy

2017 Úkryt v zoo
2016 Na konci lesa (studentský film)
Vězení (studentský film)
Zločin v Polné (TV film)
2015 Lesapán (studentský film)
Prach a broky (amatérský film)
Rivalové navždy - bitva o tenisky (TV film)
2014 V pasti (studentský film)
2013 Pérák (amatérský film)

TV seriály

2017 Svět pod hlavou (TV seriál)
Anděl odplaty (E02)
2016 Doktorka Kellerová (TV seriál)
Přítel (S01E09)
2015 Mamon (TV seriál)
Kapitola 6: Pakt (E06)
2014 Legenda (TV seriál)
První republika (TV seriál)
Jízdenky do Paříže (S01E18)
Iniciála Vé (S01E13)
Stavidlo (S01E12)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace