foto

William Lee Scott

  • nar. 6.7.1973 (47 let)
    Hudson, New York City, New York, USA

Biografie

Pracoval jako číšník v jedné restauraci v NYC a z počátku vůbec neuvažoval, že bude hercem. Scott měl zrovna službu, když si ho v restauraci všiml hledač talentů, kterého zaujala jeho energie, charisma a vzhled, nabídl mu účast v listině nezadaných herců. Následovně mu William Espera nabídl zkoušku v Kellogs Cereal a od té doby na sobě neustále pracoval.

Svou kariéru začal v seriálu Steve Harvey show v roce 1996. Jeho první filmová role byla mladší verze Andrewa Nicolase Gattaca. Další rolí bylo ztvárnění Hanka ve filmu Before Woman Had Wings po boku Ellen Barkinové a Oprah Winfrey. Následovala role Randyho ve sníku Všichni moji muži s Christinou Ricci, Martinem Donovanem a Lisou Kurdow.

Pravděpodobně jedna z největších jeho rolí té doby byla účast Roye Leeho Cookea ve snímku Říjnové nebe z roku 1999. Tento film byl kritiky a publicisty velmi dobře přijat a přinesl mu ještě více slávy. Dalšími senzačními snímky byli například role v Gone in Sixty Seconds a následovně role v megafilmu Pearl Harbor.

V osobním životě rád hraje na bubny a v roce 2002 se oženil s Charlene Bloom.

ČSFD.cz

Herecká filmografie